Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elsőáldozás és bérmálkozás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elsőáldozás és bérmálkozás nélkül templomi esküvő?

Figyelt kérdés

Párommal beszélgettünk én nekem nincs meg semelyik, mert nem jártam még annó kiskoromba valamiért...

Hogy lehetne megoldani hogy hamar meglegyenek ezek? Mert külföldön lenne az esküvő.

Mondjuk esküvőig még 2-2,5 év van, csak jobb előre gondolkodni


2015. márc. 17. 14:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Normális pap elfogadja a keresztlevelet is, nem kell se elsőáldozás, se bérmálkozás. Ha mindketten meg vagytok keresztelve és tisztességesen végigjárjátok a jegyesoktatást, nem fog kötözködni, nyugi. :)
2015. márc. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Ballagj be egy szimpatikus paphoz és beszéld meg vele. Szerintem ~kb 10 órát fog elrabolni tőled, előkészítés,felkészítés és a szertartás (egyben lesz). Miért olyan sok idő még? Házasodjatok össze. Éljen az ifjú pár!
2015. márc. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem lehet, hogy azért nem jártál ilyesmire, mert nem vagy vallásos..? A szertartást viszont meg lehet venni néhány paptól, ha nektek csak a látszat számít.
2015. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Anyukámnak mind megvolt, én katolikus vagyok, meg vagyok keresztelve. Azt a magyarázatot kaptam még hogy valami keveredés volt, emiatt nem. De nővéremnél is ez a helyzet :)

Én még tanulok párom meg 6 hónapos munkára megy.

2015. márc. 17. 15:22
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
1-es jó választ adott, csak az feltétel, meglegyen keresztelve (mert pl vegyesnél is csak ennyi kat.-evang.ról konkrétan tudok:)(2)
2015. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
24%

Ha nem gyakoroljatok a hitet

Olvasd heti 1x istentiszyelet gyonas aldozas tized es adakozas ill eskuvo elott nincs szex

Akkor AZ egyhazi unnepseg eskuvo csak kulsoseg es felesleges sot atkot hoz.

,,aki viszont meltatlanul veszi AZ en testemet es issza az en veremet iteletet vesz magara,,

Ajanlom kezdjetek el egyhazi kozossegbe jarni es az ige szerint elni.

2015. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
35%

"én katolikus vagyok"


ezek szerint jarsz templomba, betartod a vallas eloirasait, bojtolsz, hazassag elott nem szexelsz esatobbi.

2015. márc. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
14%

gyerekkori keresztseg nem sajat valasztas igy kutyafulet sem er.

Sajat magad valsztod a hitet es beengeded istent az eletedben az osszes szabalyal kozossen akkor vagy katolikus.

2015. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Ezt attól a paptól kéne megkérdezni aki majd a szertartás levezeti. Itt Magyarországon paponként változik, hogy mit kérnek, van ahol kell minden, és amíg nincs, addig nem adnak össze. Van ahol elég, ha meg vagy keresztelve, vagy még az sem kell. De külföldön nem tudom hogy működik.
2015. márc. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Attól még hogy valaki elsőáldozott és bérmálkozott még nem biztos hogy teljesen hívő, nem értem honnan veszitek ezt.

Van pár ismerősöm, akik így vannak vele...

Nem tartom magam teljesen hívőnek, de attól még persze meg vannak a magam meglátásai.

Mivel szeretnénk templomi esküvőt, ez kell hozzá. Páromnak meg van mind, csak nekem nincs.

2015. márc. 17. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!