Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvöi meghívó mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvöi meghívó mindig minimum 2 före szól? Vagy hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az én esküvöm lesz. Meghívtam néhány barátot is. Természetesen akinek komoly párkapcsolata van, ott mindkettöjüket hívtuk, akkor is, ha a partnert esetleg nem ismerjük (messze laknak). De! Engem meglepett, hogy van olyan ismerösöm, aki egyedülálló, de már szólt, hogy akkor ö egy haverjával jön (akit én nem is ismerek). Mérges vagyok, mert nem a párjáról van szó, és nem akarok idegen embereket az esküvömön, föleg nem olyanokat, akiket soha többé nem látok. En úgy gondoltam, hogy egyedül jön, mert sok nagyon jó ismeröse is lesz a meghívottak között.

Vagy neki van igaza, és természetes, hogy nem egyedül jön? Engem csak az zavar, hogy nagyon erösen szelektáltunk még családon belül is, hogy ne legyünk túl sokan (igy lesz kb. 100 fö).És akkor most kifizetem egy vad igegen vacsoráját, szállását.


2015. márc. 30. 10:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát szerintem az idegen ismerősnek semmi keresnivalója a te esküvődön. Én szólnék az illetőnek, hogy csak őt hívtátok és nem az ő barátját, haverját.
2015. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem akarod, hogy egy vadidegen is menjen akkor mond meg, a te eskuvod. Ha nem a parjarol van szo akkor nem is ertem hogy jutott eszebe kerdezes nelkul kijelenteni, hogy visz magaval valakit.
2015. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%

Hát szerintem ha ezt nem tisztáztátok le előre, akkor természetes, hogy hív magával valakit.


Mi mikor átadtuk a meghívót kiemeltük, hogy nyugodtan hozzon magával valakit ha szeretne.


Illetve volt a baráti társaságunkból 2 ember, hogy nagyon szívesen meghívjuk őket, viszont nem tudjuk azt megoldani, hogy ők plusz egy fő, úgyhogy ha nekik megfelelő, hogy együtt jönnek, akkor úgy nagyon szívesen látjuk őket. Illetve volt még két közeli barát akiket úgy hívtunk meg, hogy +1 fővel, de ők úgy döntöttek, hogy mivel egyikük sem tud senkit sem elhívni eljönnek együtt, mert jóba vannak.

2015. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
ugyanezt mond el neki is, hogy ne haragudj, de eléggé szúk körű lesz az esküvő, a meghívó neked szólt, kérlek egyedül gyere. :) en mondjuk olyan meghívókat csináltattam aminek a szövege egyértelmű volt. 3 féle. Téged, Téged és párodat, illetve Téged és kedves családodat..
2015. márc. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb bajom, hogy pontosan tudja, mi a véleményem, rendszeresen kapcsolatban vagyunk, tudja, hogy sok ismeröst, söt távolabbi családtagot nem hívok meg helyhiány miatt. Pont ezért érzem pofátlanságnak ezt a viselkedést. Rádadásul szerintem egyértelmü voltam a meghívó átadásánál: Sok szeretettel meghívunk téged, és nem titeket.
2015. márc. 30. 11:06
 6/22 A kérdező kommentje:
Igazság szerint meg sem fordult a fejemben, hogy pont vele lesz ilyen jellegü problémám.
2015. márc. 30. 11:08
 7/22 anonim ***** válasza:
7%
Igen, 2 főre szokott szólni. Nyilván senki sem akar egyedül menni, ezért szoktak kísérőt vinni, akkor is, ha az nem a párja, csak egy barátja, stb. Nem kell fizetned a vacsoráját, szállását. Úgy szokás, hogy a meghívottak legalább annyi pénzt adnak ajándékba vagy menyasszony tánckor, amennyibe kb. kerültek.
2015. márc. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
7 - engem nem érdekel, hogy az idegen "kifizeti"-e a vacsoráját. Nem ez az elsödleges szempont. Ennyi erövel rendezhettem volna 200 fös lagzit is, tele idegenekkel, úgyis kifizetik a vacsorájukat alapon. Tényleg igyekeztem magam a közeli családtagokkal és barátokkal körülvenni. És pont ezért nem is izgat, ki mit hoz.
2015. márc. 30. 11:18
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Felénk az a szokás, hogy ha valakit meghívunk, a párját hozhatja, még ha nem is ismerjük olyan jól. Olyanról viszont még nem hallottam, hogy valaki egy havert hozzon magával.

Ez kicsit azért necces, mert a haver nem tartozik sem a családhoz, sem a család barátaihoz, de nem is a család barátjának a párja. Nekem eszembe sem jutna ilyen alkalomra havert vinni.

Lehet, hogy az ismerősöd úgy gondolta, feszélyezve érezné magát egyedül és ezért akar valakit vinni.

De ez egy olyan eset, amikor szerintem nyugodtan szólhatsz, hogy ne haragudjon, de ez egy szűkebb körű esküvő.

2015. márc. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
50%

Igen, 2-re. Mi úgy is kalkuláltunk, hogy mindenkire rászámoltunk +1 főt. Végül jól is tettük, mert elég korán (fél évvel az esküvő előtt) kiosztottuk a meghívókat és sokan "bepasiztak/csajoztak" addigra.


Párom húga megkérdezte, hogy jöhet-e a barátnője, mert nincs a korosztályából senki se a rokonságban, és ne legyen egyedül (mindenki 20 vége, 30 eleje és azok gyerekei, tehát 0-4 év, ő 18 és nincs fiúja). Azon az egy 18 éves csajszin már nem múlik semmi.

2015. márc. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!