Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvöi meghívó mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvöi meghívó mindig minimum 2 före szól? Vagy hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Az én esküvöm lesz. Meghívtam néhány barátot is. Természetesen akinek komoly párkapcsolata van, ott mindkettöjüket hívtuk, akkor is, ha a partnert esetleg nem ismerjük (messze laknak). De! Engem meglepett, hogy van olyan ismerösöm, aki egyedülálló, de már szólt, hogy akkor ö egy haverjával jön (akit én nem is ismerek). Mérges vagyok, mert nem a párjáról van szó, és nem akarok idegen embereket az esküvömön, föleg nem olyanokat, akiket soha többé nem látok. En úgy gondoltam, hogy egyedül jön, mert sok nagyon jó ismeröse is lesz a meghívottak között.

Vagy neki van igaza, és természetes, hogy nem egyedül jön? Engem csak az zavar, hogy nagyon erösen szelektáltunk még családon belül is, hogy ne legyünk túl sokan (igy lesz kb. 100 fö).És akkor most kifizetem egy vad igegen vacsoráját, szállását.


2015. márc. 30. 10:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
Valahogy így jártunk mi is, bár még a meghívókat sem osztottuk ki. 5 nagyon jó barátnőm van, akiket természetes módon meg fogok hívni a vacsorára is, ebből 3 barátnőmnek évek óta tartó komoly párkapcsolata van. Van olyan akinek a párja külföldön dolgozik, így előre jeleztem nekik, hogy a párjuk is meg van hívva, nyugodtan hozzák magukkal, beszéljék meg. Ezt hallotta egy olyan barátnőm is, akinek semmiféle párkapcsolata nincs, és közölte rá fél órára, h ja, ő ismerkedik valakivel, akkor ő elhozza magával a srácot is..de ha mégsem úgy alakul akkor kerít magának valakit! Hát mit ne mondjak, kicsit ő is félreértelmezte az egészet, mert nem úgy gondoltam, hogy akkor akinek nincs párja, gyorsan szedjen össze egy kísérőt az esküvőnk miatt. Nem mondtam neki akkor ott, hogy azért ezt nem így gondoltam...de remélem észbe kap, és rájön, hogy kicsit gáz ez a hozzáállás. De szerintem mégegyszer majd a meghívók kiosztásakor megpróbálom valahogy ráterelni arra, hogy nem arról van szó, hogy gyorsan szedjünk össze egy havert...
2015. márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van. Azt írod, jó a kapcsolatotok, naponta beszéltek. Te egyértelmű voltál, ő ennek ellenére, hogy tudja mit gondolsz, mégis pofátlan. Egyszerűen kérd meg, hogy ha nincs párja, ne hozzon magával egy számotokra idegen embert.
2015. márc. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem onnan harapódzott el a dolog, hogy ahol megtehetik, ott plusz egy fővel hívnak embereket, meg az amerikai filmekben is rendre ez van az előbbiek miatt... ez meg kb. mankóként szolgál azoknak, akik félnek egyedül, meg jujj, mit szólnak majd, hogy nem pasival/csajjal jöttem stb...


Én a magam részéről nem értem ezt a dolgot, és sztem Mo.-n még nincs is ekkora hagyománya. Én sem értem, hogy miért kéne egy vadidegent elhozni esküvőre. Az lenne a lényeg, hogy a pár a szeretteivel ünnepeljen, nem az, hogy XYka vendég ne érezze magát egyedül. Nekem nem lenne kedvem vkinek az azóta sem látott, akkor egy hetes párkapcsolatát meg a havert, akinek nem tudom a nevét, nézegetni az esküvői fotókon. Főleg a mai anyagi helyzetben, ahol a legtöbb pár minden forintot megpróbál megfogni.

2015. márc. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Még az is más lett volna, ha esetleg azt mondja, elhozná a tesóját, vagy ilyesmi. Öt legalább ismerem. Boldog ettöl sem lettem volna, de akkor nem egy valóban vad idegent kell kerülgetnem, akinek senkihez semmi köze.
2015. márc. 30. 12:28
 15/22 anonim ***** válasza:
60%

Nem. Az esküvői meghívó névre szól, legalábbis a környezetemben így szokás.


Egy család esetén pl: Kovács Béla, felesége, Gizella és gyermekeik, Anna és Bálint.

Pár esetében pedig: Szabó Géza, és kísérője, Nagy Rozália.

2015. márc. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy jó ötlet, hogy a borítékokra ráírni a nevet, ahogyan az előttem hozzászóló is írta. Külön a családokat, ha kísérő is jöhet pl a nagyobb gyerekek esetén (akikről tudjuk, hogy 1-2 éves párkapcsolata van már) ráírni "Viktória és kísérője részére". Barátnőknél is lehet így, hogy akiknek köztudottan nincs párkapcsolata, csak az ő nevét ráírni, akik viszont évek óta párkapcsolatban élnek, ugyanígy feltüntetni, hogy "és párja részére". Eddig ez eszembe sem jutott. :) Szerintem én együtt adom át a meghívókat a barátoknak, úgyhogy félre sem értheti az illető. Persze, ha közben kapcsolata lenne és megkérdezi, hogy elhozhatja-e az illetőt, az más kérdés, de így elejét vesszük annak, hogy csak úgy odaállítson egy vadidegennel.
2015. márc. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Kései Sirató ***** válasza:
80%
Kérdezz rá a, hogy valóban el tud-e jönni és mondd neki azt, h ugye, csak vicc volt, hogy hozol egy havert, mert nem úgy kalkuláltatok. Egyébként Magyarországon nem illik havert vinni egy esküvőre kísérőként.
2015. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem a borítékra. A meghívóra.
2015. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos ezt mindenki úgy értelmezi ahogy akarja.

Nekünk még a meghívók kiosztása előtt akadtak kéretlen jelentkezők az esküvőre, valami barát barátja meghívatta magát a barátunkkal, úgy hogy sem engem, sem a vőlegényt nem ismeri. Visszaüzentünk neki, hogy így is csomó rokont le kellett húzni a listáról, mert nem végtelen a teremkapacitás, sem az anyagi keret, úgyhogy majd az jöhet akit mi meghívunk.

Aztán úgy küszöböltük ki ezt a problémát hogy eleve névre szólt minden meghívó: "Kedves A, B és C!"

Még ennek ellenére is volt aki megkérdezte, hogy azért hozhatja-e XY-t? 2 ember is! Mi meg azt mondtuk hogy sajnos csak 110 főre lett lefoglalva az étterem, és nem fognak többen elférni, de ha valakitől kapunk visszajelzést, hogy nem tud jönni akkor szólni fogunk hogy hozhatja az ismerősét. Végülis így lett. De legalább nem rögtön mentünk bele, ha már volt ennyire pofátlan.

Szerintem te is mondd meg neki nyugodtan.

Javasolnék valami hasonló megoldást.

2015. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom, de igazából NEKEM az volt a legfontosabb, hogy MINDENKI jól érezze magát az esküvőmön.


Szerintem ehhez hozzátartozik, hogy azt hív meg, akit ő akar, ha 2 főre adom a meghívót. Így neki sem kell egyedül jönnie az esküvőre, ahová kb. mindenki a párjával jön.


Nekem nem volt szűk körű esküvőm, egy csomó olyan ember volt ott, akit nem is ismertem, és valószínű az életben nem is fogok többet látni, de a családi béke miatt meghívtuk. Ha tényleg szűk körű esküvőt csinálsz, max akkor érdemes balhézni emiatt.

2015. máj. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!