Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Akik nagy lagzis esküvőt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik nagy lagzis esküvőt szerveznek maguknak saját zsebből miért teszik?

Figyelt kérdés

A kérdés elméleti síkon mozog, érdekel mások véleménye.

És ne azokat vegyük akiknek a bank számlán állnak a milliók.

Az én véleményem az, hogy bizony saját zsebből 1,5-2 milliót nem fizetnék ki azért, hogy mások egyenek, igyanak.

Ennyi pénzből inkább elmennek egy egzotikus utazásra és ott tartanám meg magunk között a szertartást.

Ki hogy vélekedik erről?

Szép estét mindenkinek!


2015. ápr. 3. 19:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Lányoméknak nemrég volt az esküvője. 70-en voltunk. Mi (szülők) fizettük, kb. 1 millió 300 ezer volt (sok minden mi csináltunk), pl. süti, díszítés, virágok.

2 millót kaptak a menyasszony táncba.

2015. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Nem azoktól kérdeztem akiknek a szülők fizették :)

Hanem akik maguknak, össze gyűjtötték rá a pénzt vagy hitelt vettek fel, nagyobb összeg öröklése stb.

Úgy teljesen más a felállás ha anya apa fizetik és én csak élvezem a befolyt 100%os haszont.

2015. ápr. 3. 20:54
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi saját zsebből fizetjük. Hitelt felvenni rá, szerintem marhaság.

Mi egy évet "spóroltunk rá" (félre tettük a szép kártyára kapott cafeteriát, meg havonta félreraktunk 60 000 ft-ot, ami nem járt nagyobb lemondásokkal).


Miért? Nagyon sok jó barátunk van, akik az életünk egyéb szakaszaiban is mellettünk voltak, számíthatunk rájuk és szeretjük őket. Egyértelmű volt, hogy az esküvőn is ott a helyük. Nem tudtunk volna választani, hogy őt hívjuk, őt meg nem, mert "kevésbé barátunk".


Rongyrázás? Aki életében szervezett esküvőt, az tudja, hogy egy "szolid", de nagy létszámú esküvő is milliós tétel, mert a kaja horror. Kb 10 000 ft/fő (de már inkább 13-14 000) az étterem.

Ha meghívsz 50 embert (szülők, nagyszülők, egy-egy testvér + párjaik = 16 fő; fejenként 8 barát/ismerős és párja= 32 fő), akkor fél millió csak az étterem, hiába volt az ember koktélruhában és érettségi öltönyben.

Nem kell több száz ezres ruha, jégszobor, tűzjáték és sztárzenekar ahhoz, hogy az ember 2 milliós esküvőbe verje magát.


Ha valaki tud jobb helyet a pénznek és nem tart lagzit, azt is elfogadom. Viszont, mi erre nem sajnáltuk ezt az összeget, mivel most nem akarunk se lakást venni, se semmit, amihez nagyon kellett volna ez az összeg. Egy nyaralásra én sem adok ki ennyit, nekem az lenne a rongyrázás.

2015. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ah en el se tudtam volna kepzelni, hogy ne nagy eskuvom legyen. Nem tudim az okat, igy szerettunk volna es kesz, egyertelmu volt. :) amugy az egesz visszajott :)
2015. ápr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk bő 300 fős lesz az esküvőnk.

Mindketten szeretjük és tiszteljük a családot,hagyományokat. Ismerjük is a rokonságot,nem vadidegenek számunkra,mégha nem is sűrűn járunk össze. Szeretnénk ezt az örömöt megosztani velük és nem úgy fogjuk fel,hogy legalább 300 főt kell "megzabáltatnunk". Nem hinném,h azért jönnek el,mert lesz kajcsi,mivel otthon is mindenki jókat főz és van étel,nem szorulnak rá. El sem tudnánk képzelni egy 2tanús esküvőt,vagy szűk családi körűt. Szeret bennünket a család,mi pedig nem sajnáljuk tőlük a megvendégelést a lagzin. A kis családosok nem értik ezt legtöbbször. Egzotikus utazásra is lehet nagy esküvő mellett spórolni,csak ügyesen kell csinálni. Pl. ha össze tudsz gyűjteni a lagzira 5-6 M ft-ot,ott már tudsz menni nyaralgatni is.

Ui.:.mi se vagyunk túlfizetve,alkalmazottak vagyunk, de minden megoldható csak akarni kell és tudni a határokat.

A lagzit pedig alig várjuk!

2015. ápr. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Aki felvagasbol csinalja az magat minositse. Voltam felvagos eskuvon, az volt az izlesficam netovabbja. Felvettek a hitelt, penz volt, joizles nem. Mindenkinek mas az elkepzelese a sajat alomeskuvojerol. El kell fogadni. En egy ket tanus, otthon ebedelos utan eros hianyerzettel fekudnek le aludni, holott atjarna a friss hazaslet varazsa. Minket se vetett fel a penz. Volt egy almunk, ami tartalmazta a szep templomi ceremoniat, a nagy lagzit es az alomnaszutat, szamomra azt a ruhat, amit elkepzeltem. Kitartoan gyujtottunk ra es pokolian jo erzes volt a vegkifejlet.
2015. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szokás, hogy az esküvõ nagy részét a szülõk fizetik felesben, és nekik ez a nászajándékuk.

Amúgy meg kinek mi a fontos. Én pl. egyhetes pálmafás láblógatás helyett inkább lagzit szeretnék a családdal és a barátainkkal, hogy együtt jól érezzük magunkat azokkal, akik fontosak (és nem "másokat zabáltatok a pénzen). A sznobság és a felvágás amúgy sem esküvõfüggõ. Van, aki rongyrázásból tart 300 fõs lagzit, de van, aki nem. Olyan is van bõven, aki sznobságból költ 2 milliót egzotikus utazásra, páromat már "nyomorékozták" le azért, mert 26 évesen volt elõször tengerparton...

2015. ápr. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mire teszi félre a pénzét. Mi a férjemmel pl egyáltalán nem vágytunk egzotikus nászútra, inkább hegyekbe, kis faházba, ezért pedig nem kellett messzi menni. A lakodalmat viszont mindkettőnk "nagy felhajtásként" képzelte el, rokonokkal, barátokkal, jó ismerősökkel. Mindből van jó sok. :) Egy egyszerű szülinapon is összegyűlünk legalább 25-en, pedig az minden évben van, nem egyszer egy életben, mint az esküvő... Nem puccparádé volt; hagyományos stílusban, de megadtuk a módját. Amit nagyon szerettünk volna, meg is volt: szeretteink, remek hangulat, szép környezet. Jó érzéssel tölt el minket, hogy mindenki örült nekünk, és jól érezte magát. Ha egzotikus útra vágyunk, azt inkább majd a gyerekeinkkel ejtjük meg, hadd lássanak ők is világot.
2015. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Eletem soran jopar lakodalomban voltam,es van legalabb 5-6 olyan lagzi,amelyekre meg igy kozel 35-40 ev elteltevel is orommel gondolok vissza.Es biztosan vannak a resztvevok kozott joparan, akik hasonloan ereznek.Ha az ifju par annak idejen megsporolta volna a lagzit,a kutya nem emlekezne mar az eskuvojukre.Persze, tudom, ez csak kettojukre tartozna,de akkor is jo erzes lehet nekik is visszaemlekezni a jolsikerult lakodalomra.
2015. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom miért: Mi külföldön dolgozunk (na ne valami nagy karriert képzelj el, baby-sitterkedek, párom meg vendéglátózik) és mi szerettük volna meghívni a családot az esküvőnkre, és mivel sokan vannak, így a lehúzott listán is maradtak több mint 100-an. De ha a maradékból akárcsak egy embert is lehúztunk volna, akkor azzal együtt le kellett volna a szülőkön és a testvéreken kívül mindenkit húzni hogy ne legyen sértődés. Választhattunk hogy 12 személy legyen ott vagy 100. Mivel mi lagzit is akartunk így az utóbbi mellett döntöttünk. Persze nem volt rá pénzünk, de jó előre kitűztük az esküvő dátumát és minden pénzünket arra spóroltuk össze. Igaz nem maradt nászútra, de meglepetésünkre kaptunk egy nagy értékű egzotikus utazást nászajándékba, ráadásul - mivel mindenki tudta hogy külföldön élünk, és nem lenne praktikus mosógépet, meg egyéb háztartási felszerelést hozniuk ajándékba, mert nem tudjuk magunkkal vinni - szinte mindenkitől pénzt kaptunk, amivel vissza is jött az esküvő ára.

Ha úgy vesszük nem került semmibe ez a nagy buli, ami csodálatos élmény volt, nekünk is és a vendégeknek is, és eljuthattunk 2 olyan országba, amiről (az egyikről) még soha nem is hallottunk. :)

Utólag azt mondom, hogy ugyanígy csinálnám ezzel a tapasztalattal. 28n

2015. ápr. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!