Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerinted milyen egy jó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerinted milyen egy jó esküvői ruhaszalon?

Figyelt kérdés

Az igazi ruha keresése igencsak izgalmas feladat egy menyasszony számára. Biztos te is sok szalonban jártál, a legkülönfélébb kínálattal, te mi alapján döntöttél a szalonok között?

A szalon hangulata? Szimpatikus szalonosok? Ruha? Szerettél volna egy helyen mindent beszerezni? MESÉLJ!



2015. ápr. 13. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 2 szalonban voltam. Az egyik egy kis bolt volt, ott csak vásárolni lehetett. Nagyon aranyosak voltak az eladók, nem volt nagy választék, de bármilyet mondtam, tudtak hasonlót mutatni. A másik szalonban el se jutottam a próbafülkéig, mert annyit kellett várnom az előtérben, hogy meguntam a dolgot. Az előttem lévő menyasszony kicsit sokat válogatott és elhúzódott a próbája. Ezzel nincs baj, mert én is biztosan alaposan megválogattam volna, hogy melyiket vegyem meg, csak épp velem addig senki nem foglalkozott. Kaptam 3 vaskos katalógust, hogy nézegessem, de szerintem mondanom se kell, hogy kész elképzeléssel érkeztem és az összes ruhát láttam már képen, ami a katalógusban volt, szóval eléggé untam magam. Nekem egyébként nem volt szempont, hogy mindent egy helyen szerezhessek be. Az első helyen cipőt szerettem volna próbálni, hogy lássam, mekkora sarkú kell a ruhához, de nem volt. Ezt nekik mondtam is, hogy ez így nem olyan jó, tanácsoltam, hogy ha nem is eladásra, de próbára szerezzenek be különféle husszúságú sarkú cipőt, hogy ha megveszek egy ruhát, akkor cipő próbához elegendő legyen csak tudnom, hogy milyen magas cipőre van szükség.

Végül nekem a második szalon után annyira elment a kedvem a próbálgatástól, hogy én magam megvarrtam a ruhát. Nem szeretek órákat várakozni, pláne, amikor 150-200 ezret hajlandó lennék letenni egy anyagárban 30-40-50 ezret érő ruháért. Fizető vendég ne üldögéljen 2 órát egyedül. Egyébként ami hangulatában nem tetszik egy szalonban, az az, hogy többnyire ezek lakásokból vannak kialakítva. (Pl. A 4-6 os villamos vonalán az összes) nincs igazán szalon feelingje, sokszor nincs kiirva a kapucsengo, csak a bejarat mellett van egy cegtabla es azon szerepel a kapucsengo, ha beengednek, a lepcsohazban nincs semmi instrukcio, hogy merre menj, stb.

Ha szalont akarsz nyitni, akkor azt tanacsolom, hogy nezd meg a tlc-n a "mondj igent a menyasszonyi ruhara" cimu musort. Na, abba a szalonba nagyon szivesen elmennek :) persze, mo-n ekkora szalon nyeresegesen biztos nem tudna mukodni, de miniben biztos megvalosithato. En pl biztosan valami csaladihazat alakitanek at, de ugy, hogy a csaladihaz jelleget teljesen eltuntetnem az epuletrol. Legyen igazi szalon feelingje. Ami a leges legfontosabb, az pedig a kedves eladok!

2015. ápr. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én egy szalonban voltam, ott rögtön le is foglalóztam a ruhát.

Nézegettem a szalonokat a neten, kiválasztottam azt, ahol a legtöbb ruha tetszett és odamentem.

Ketten segítettek próbálni, és kb. 6-7 ruhát próbáltam fel.

2015. ápr. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a szalonok közül az tetszett a legjobban ahol láttam, hogy tényleg figyelnek arra, hogy mit szeretnék.Volt nagyon rossz tapasztalatom és nagyon jó is!


Sajnos van olyan szalon ahol elkövetik azt a hibát hogy csak megpróbálják eladni a ruhájukat akkor is ha közben mondjuk megalázzák és vérig sértik a vásárlót.

Volt ilyenben is részem!

44-es mérettel én már speciális vásárlónak számítok és sok szalonban már ruhát sem tudtak adni.Szóval mindenképp pozitív az ha van a méretemben ruha és mondjuk nem 10 évvel ezelőtti kollekcióból ami már enyhén szólva megviselt.


Szóval, az a jó szalon ahol az eladók kedvesek, egyszerre csak veled foglalkoznak nem még 6 másik vásárlóval, esetleg felkészülnek az időpontra.

Az is fontos, hogy a kísérők le tudjanak ülni valahova ahol tudnak várakozni amíg te próbálsz.

A kínálat legyen mindig friss, és a legújabb modelleket is megtudják mutatni.


Ha ezek nincsenek meg akkor a ruha keresés nem izgalmas lesz hanem nyomasztó és teher amin az ember már szeretne túl lenni.

Jó mindent egy helyben megvenni mert akkor ezzel a részével az esküvőnek már nem kell foglalkozni.

2015. ápr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

En voltam pesti nagy felkapott szalonokban is meg kis vidékiben. Őszintén szólva a nagy szakonokkal kapcsolatban nincs jo tapasztalatom. Egyrészt nagyon szigorúan tartják az egy órás probalasi időt, ami nem elég semmire, főleg nem megtalálni az igazi ruhát. Amint letelik az idő, szinte kirugdosnak... Nyilván valahol érthető ez, mert nagy a sorban állás de attól meg szerintem nem jo rendszer. A nagy szalonok ráadásul nagyon frekventaltak, sokan viszik a ruhákat, emiatt sok ruha nagyon hasznaltas, kopott. 38-ás mérettel engem az ananász szalonban konkrétan lekövéreztek (no nem igy nyíltan de ez volt a lényeg). Távozáskor közölte velem az eladó "hölgy" hogy az esküvőig mar nem kellene hizni. Ezt a szalont nem ajánlom senkinek egyebkent. Az arrogáns eladó mellett a ruhák is megsargultak voltak, csipkèk borzasztó kemények, látszott hogy nagyon sokan vitték mar ki őket. A masik szalonban mar jo tapasztalataim voltak, kedves volt az eladó is, de nagyon kevés volt az idő. Végül kikotottem egy vidéki szalonban, ahova nem is akartam menni. Ott bőven szántak rám időt, nem kapkodtak, kedvesek voltak es mivel kevésbé volt népszerű, a ruhák is sokkal jobb állapotban voltak. Igaz nem volt hatalmas választék, de a meglevő ruhákkal sokat foglalkoztak es ez látszott is rajtuk. Egyebkent a nagy szalonokban hiába nagy a választék, ha egyszer méret hiányosak. Pesten csak 36 méretű menyasszonyok mennek férjhez (en ezt tapasztaltam sajnos). :(



összefoglalva szerintem a jo szalon az ahol szánnak rad elég időt, türelmesek, nem mondjak rad burkoltan hogy kövér vagy, a ruhák pedig

megfelelően karban vannak tartva, a nagyon elhasználódott ruhát

nem akarjak a nyakamba sózni hanem leselejtezik. Ja es vannak különböző méretek. Esetleg rugalmasak es van bennük hajlandóság ruhát rendelni (pl ugyanazt a ruhát fehér helyett tort fehérben vagy ilyesmi).

2015. ápr. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ugyan csak kísérő voltam a szalonlátogatáskor, de voltak elég rossz tapasztalataim...

3 helyen voltam a menyasszonnyal.

Az első hely elég drága volt mondjuk, 2 idősebb nő volt, és ők vették le, amiről úgy gondolták, hogy megfelelő lehet méretben és elképzelésben. Kicsit "hidegek" voltak velünk, ránézésre nem pénzesbuksza a menyasszony. Alapvetően nem volt probléma, de nem éreztük, hogy potenciális vevőnek tekintik a menyasszonyt.

A második hely nagyszerű volt, egy fiatal lány foglalkozott a menyasszonnyal. Végignézhettük az összes ruhát, mindent sorban felpróbálgatott, remek volt a hangulat, kielégítő a törődés. Az egyetlen negatívum, hogy utólag derült csak ki, hogy melyik ruha foglalt. Még jó, hogy annyira nem szeretett bele a barátnőm, mert akkor nagy lett volna a szívfájdalom.

A harmadik hely maga volt a borzalom, tipikus "futószalagos" szalon, kiválsztottunk pár rucit, de az eladók undokok voltak, az egyik ruhában még meg se nézte magát már be is szóltak, hogy vegye le, mert borzalmasan áll neki. Aztán talált egyet, ami egész jól állt, meg úgy tetszett is, sokat lamentált, és ki akarták provokálni, hogy azonnal foglalja is le, persze ezt is undok hangnemben. Zárás előtt kb 20 perccel szinte kidobtak minket... Hát nem is kellett az a ruha...

Végül egy vidéki szalonban találta meg az igazit a barátnőm, oda már nem tudtam velemenni.

2015. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!