Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit lehet adni nászajándékba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet adni nászajándékba ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Fura lehet, de közel 30 éves létemre még sosem voltam esküvőn. Most a kolléganőm meghívott az esküvőjére. Jóban vagyunk, sokat beszélgetünk, de ha pl valamelyikünk felmondana vagy kirúgnák, nem valószínű, hogy továbbra is tartanánk a kapcsolatot. Mindenesetre pár hónap múlva ott leszek az esküvőjén, és halványlila ötletem sincs, mit kellene/illene vinni... Nyilván nem is vár tőlem százezres ajándékot, mert tisztában van vele, mennyit keresek.

Amúgy a vőlegényével már évek óta együtt élnek, szóval a háztartási dolgok már megvannak.

Szóval mit lehetne ilyen esetben vinni? És mennyit "szokás" kiadni rá?



2015. máj. 6. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Valami viszonylag tág körben felhasználható utalvány jó ötlet lehet.
2015. máj. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pénzt. Hogy mennyit, az nyilván egyéni döntés.

Mi is megyünk nyáron, ketten 50-et adunk. Ez "állítólag" nagyon kevés. Lehet. Nagyon puccos helyen lesz, úgyhogy fejenként tényleg minimum 8 ezer forintban leszünk az ifjú párnak, akkor 34 az ajándék, hát ennyire futja...

2015. máj. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nászajándékot semmiképpen ne ahhoz válassz, hogy hol tartják az esküvőt! Örültem volna én is, ha valaki 50ezret hoz másodmagával, mindenki egyéni joga eldönteni, hol tartja az esküvőjét, én egy kolléga kedvéért biztosan nem verném magam nagy költségekbe.

Mint írod a kapcsolatotok jó, de igen labilis, mert csak addig tart, míg egy helyen dolgoztok. Szerintem is jó ötlet egy utalvány, vagy akár meg is kérdezhetnéd, mit szeretnének, mire van szükségük, ha már így meghívott az esküvőjére.

2015. máj. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mifelénk már nem szokás ajándékot adni. Pénzt szoktak.

Ez változó, hogy mennyi, egyéni lehetőségektől is függ.


De ha csak az esküvőre hívott, akkor nem kell.

Esetleg a melóhelyen utána megünnepelhetitek, kap virágot, képeslapot. Ha több munkatársat is hívott, nem csak téged, akkor közösen gondoljatok ki valamit.


Ha lagziba is, akkor annyit adj, hogy a vacsorád árát kb. fedezze.

2015. máj. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
általában 10, max 15 ezerbe kerül egy vendég a párnak. Ha gondolod és futja a pénzedből, akkor ennyit adj. Egyébként általában a házasulandók olyanokat nem szoktak meghívni, akikről nem gondolják azt, hogy ha felmondanának, akkor többé nem tartanák a kapcsolatot.
2015. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én x értékben vettem sorjegyet amit beleragasztgattam egy esküvői fénykép albumba.
2015. máj. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha csak az esküvőre vagy hivatalos, a lagzira pedig nem, akkor csak valami apróságot vegyél, érték mindegy. A legtutibb megoldás nálam egy szép(!) fényképkeret, esküvő után úgyis van mit kitenni.

Ha a lagzira is hivatalos vagy, akkor elsősorban pénzt szokás ajándékozni.

2015. máj. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Más kollega nem megy? Nálunk úgy szokták, hogy a kollégák közösen vesznek ajándékot. Egyébként szerintem ajándékutalványt adj.
2015. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
a lagzira is hivatalosak vagyunk a párommal együtt
2015. máj. 6. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!