Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőmre kapok pénzt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőmre kapok pénzt a szülőktől, de velem együtt a testvérem is. Igazságos, vagy részre hajlás? Más szülők ezt hogy látják?

Figyelt kérdés
Nekem lesz esküvőm, de a testvérem is ugyanannyi pénzt kap a szüleinktől. Azzal magyarázzák, hogy így igazságosak, és nem az esküvőre adják, hanem "csak úgy", pedig egyértelmű, mert előtte sose kaptunk. Nyilván örülök neki, de valahogy elmarad a hatása, hogy "ezt én kapom, és azért mert házasodok".

2015. jún. 16. 23:24
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem is furcsa. Most akkor ajandekot adnak, vagy mi? Mert ha valakit megajandekozunk, akkor csak annak adunk, akinek aktualis az ajandekozas. Neveles szempontjabol is rossz ez a megkozelites. Persze, felnott emberek vagytok es ez mar nem klasszikus ertelemben vett neveles, de gondolom, akkor gyerekkorotokban is ez volt, hogy mindig kaptatok mind a ketten, ha egyikotoknek szulinapja volt. Ebbol aztan jol megtanulja az ember gyereke, hogy hogy kell onzonek lenni, mert sose tapasztal olyat, hogy valaki mas van a reflektorfenyben es nem mindig o maga. En is furanak tartom. Plane, hogy en tavaly lakast vettem, anyum adott bele, iden nekem is es tesomnak is eskuvoje lesz es tesom kap ajandekot, ne meg nem, mert tavaly lenyegeben megkaptam.
2015. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
42%

Gondolom itt nagyobb osszegekrol van szo, nem parszazezer forintrol.


Szerintem abszolut igazsagos, es jol csinaljak a szuleid.

2015. jún. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
37%

Istenem mekkora egy önző irigy dög vagy.

Alapvetően jót akarnak. De gondold végig mi történhet.

1. Az esküvődre kapsz te is és a testvéred is. Viszont az ő esküvőjén senki semmit. Te jártál jobban.

2. Az esküvődre kapsz te is és a testvéred is. Az ő esküvőjén is kapsz te is. Ismét te jártál jobban.


Gondolom nem fognád fel ha elkezdenénk reálértékkel dobálózni meg stb. De örülj, hogy tudnak adni

2015. jún. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
64%
Neked lesz esküvőd, te leszel boldog és még ezt a pénzt is sajnálod a saját testvéredtől? A szüleid pénzéről van szó, ők meg azt csinálnak vele, amit akarnak. Ha kedvük van, neked nem adnak, a testvérednek meg igen, esküvő ide, vagy oda. Inkább örülj neki, hogy tudnak támogatni és ne legyél ilyen undorítóan irigy.
2015. jún. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
60%

Nem szeretnének senkinek többet adni, soha.


Te hogyan oldanád meg,hogy ez ne történhessen meg?


Tesód lehet 10év múlva házasodik, vagy soha, és csak párkapcsolatban marad.

2015. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Beviz Elek ***** válasza:
41%

#15


Itt egy szokásról van szó, jó esetben a szülők tudnak segíteni az ifjú párnak. Mint itt is látszik, az alkalom miatt adják, csak igazságosan szeretnék, de szerintem melléfogtak, hiszen egy esküvő lesz, nem kettő.


Elballagtam gimiből, én is kaptam a rokonoktól pénzt ami elég volt a jogsimra. Öcsém miért kapott volna? Ha ő elballag, akkor én miért kapjak? Ha ő képtelen elvégezni a középiskolát, akkor miért kapjon ballagási ajándékot?


Ez a segítség az ifjú párnak kellene szóljon. Ha lehet úgy mondani, egy jelkép arra, hogy kirepülnek a családi fészekből és a saját útjukat kezdik. Ezért illene a friss házasoknak adni csak.


Lehet önzőnek nevezni a kérdezőt, de lesz fordítva is. Akkor ő nem fog kapni.


Lehet felhozni az egyenlőséget. Ha most egyenlően kap a két testvér,akkor a kérdezőék most x összegből elindulnak, majd mikor külön életük lesz, akkor megint kapnak valamikor x összeget. De az elsőből már rég elindultak. A tesó félrerakja ezt, megkapja a következőt és 2x összegből tud indulni. Ez egyenlő? Kapjon a kérdező most 2x összeget, a tesó esküvőjén a tesó 2x összeget (a kérdező semmit!), így egyenlő támogatással indulnak.

2015. jún. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
63%
Bátyám nemsokára megnősül. Ha a szüleim adnak majd az ifjú párnak ajándékba egy nagyobb összeget, eszembe nem jutna, hogy én is kérek "csak úgy", mert így igazságos. Ajándékot nem igazságosságra adunk, hanem mert örömet akarunk szerezni annak, akinek adjuk.
2015. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom nem 50-100 ezrekről van szó ...

Egyszerűen odaadják az örökséget na bummm

2015. jún. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg az van, amit a 18-as is mondott, és nekem is ez jutott eszembe: simán lehet, hogy ez az örökségük, most van ennyi pénze a szülőknek, most tudják odaadni.

"és nem az esküvőre adják, hanem "csak úgy""

Valószínűleg tényleg ez van, egyszerűen tudják, hogy nektek jól jön az esküvőre, de akkor már a testvéred részét is kiadják.

2015. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
60%

" Ha a szüleim adnak majd az ifjú párnak ajándékba egy nagyobb összeget"

És ha 10 milliót adnak?

2015. jún. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!