Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 14 eve vagyunk együtt párommal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

14 eve vagyunk együtt párommal.2 gyerekünk van. Se eljegyzés ebéddel. Se esküvő. Eddig semmink nem volt. De szeretnénk valami szolidabbat. De szeretnénk a kozel80-100 fős csaladot/baratokat/rokonokat is meghívni. Otletek. Hogy minel olcsóbb legyen?

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 22:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A "minél olcsóbb legyen" kategóriában a kéttanúst nem veri semmi. :-)


De egyébként segít ki, mi áll rendelkezésre? Mert ha van normális szakács ismerős, elég nagy kert, a lagzi mehet ott, kertiparti jelleggel például.

A legolcsóbb mindenféleképp az, ha mindent magatok/család/barátok/etc. csináltok, sajnos nagyon csak a triviális dolgokon lehet spórolni. Gyűrű, torta, ruha, lagzi. De 80-100 főre már ez is (néhány)százezres tétel, nem tudom mi lenne nektek elfogadható összeg, de ennyi alatt kvázi lehetetlen összehozni.

2015. febr. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
47%
Elég sok mindent meg lehet oldani barátilag. Nekünk a fotósunk barát volt, a sminkem, hajam, körmöm magamnak csináltam, a sütiket a barátok hozták (felajánlás szerint). A torta volt egyedül cukis, de az se nagy esküvői torta volt több 10.000-ért, hanem vettünk 3 különböző sima tortát. Ha nyáron lesz és van egy családtagnak nagy kertje, ott is lehet a vacsi, főleg ha bevállalja 1-2 nőrokon, h készítenek ipari mennyiségű fasírtot és salátát (nyilván opcionális, csak példát írok). Ha ügyesen varrsz, vagy van rokonod, aki jó ebben, a ruha is kivitelezhető házilag. Igazából a gyűrű az egyetlen, amit mindenképp ki kell fizetni
2015. febr. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
80-100 fos vendegseregnel nincs olyan, hogy 'olcso'. tenyleg ekkora hacacaret kell csinalni, foleg 14 ev utan?
2015. febr. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
14%
szervezzétek ki egy erdőbe :D jó nem most hanem ha kicsit melegebb lesz és szép idő
2015. febr. 25. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%

Most komolyan, te azt akarod világgá kürtölni, hogy végre elvesz a párod? :) Szánalom!!!!

Basszus. vegyetek egy füzetet, és írjatok össze 90 embert. Ész meg áll. Nő vagyok, de az ilyen fokú szerencsétlenség ijesztő!!!!!

2015. febr. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Miben nyilvánul meg a kérdező szerencsétlensége , utolsó ? Megsúgom neked , mi is együtt vagyunk a párommal 12,5 éve , gyermekünk 10 éves és most fogunk házasodni a közeljövőben ! Ennyi ...
2015. febr. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal semmi gond, ha 14 év és 2 gyerek után akartok esküvőt.

De a szolid, 80/100 fő, olcsó üti egymást, nem kivitelezhető.

Szolid és olcsó a 2 tanus esküvő:)

Egyébként sok boldogságot!

2015. febr. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

én 2 olcsó esküvőn is voltam:

az egyik:

a polgári esküvő után elmentünk valami városszéli kultúrházba, annak az egyik terme volt kibérelve. a vendégeket megkérték, hogy vigyen mindenki amit tud ennivalót, innivalót, és abból volt svédasztal.

A zenekar az egyik örömapa együttese volt,

és valami rokon gimnazisták voltak a dj-k.

Tudom, így leírva nem hangzik valami jól, de az egyik legjobb esküvő volt, ahol valaha voltam.mindenki felszabadult volt, senkinek sem kellett feszengeni.

évekkel ezelőtt volt, de még mindig emlegetik emberek, hogy milyen jó volt.

az tuti, hogy nagyon kis pénzből sikerült megoldaniuk.


a másik, az is polgári esküvő volt, és a menyasszony kertjében volt a buli utána. volt grillezés meg ilyesmik. A rokonok főztek. Most már nem emlékszem, én is vittem-e valamit, de azt hiszem, hogy igen, tehát valószínűleg ott is megkértek mindenkit, hogy vigyen ételt. De ebben nem vagyok teljesen biztos. Valahány ember összeállt, és meghívtak valami 2 tagú együttest nászajándékként, akik talán egy-két órát játszottak, és emellett azt hiszem, szintén a rokonok bontakoztatták a képességeiket, ők zenéltek, stb.

Ez is nagyon hangulatos volt, bár emlékeim szerint elég hideg volt a kertben, ezért is mentem haza viszonylag korán. szóval ez is szerintem egy olcsó dolog volt, és tényleg úgy tűnt, hogy mindenki jól érzi magát.

2015. febr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

jaja, amit a 9-es ír, az megoldás :)


egyébként nálam is üti egymást a 100 fő meg a szolid :D

2015. febr. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

közel 100 fővel nem lesz sem olcsó, sem szolid. Ha a szolid alatt azt értetted, hogy tesco gazdaságos tápot szórsz eléjük, akkor is sokba lesz, hiszen ekkora létszámmal már lagzit szoktak tartani, az pedig minimum két étkezés + egész estés itatás. A szolid a két tanús vagy a max szűk családot takaró 20 fős kb., akikkel egy asztal köré tudsz még úgy ülni, hogy beszélgetni is tudtok, lagzi nélkül stb. Jókat írtak az előzők, össze is lehet dobatni a kaját a násznéppel, meg lehet a kertben, de közel 100 fővel ez sem játszik. Gondolja arra, hogy csak kettőtöknek felöltözni is egy kisebb vagyon, gyűrűk...erre jön rá az étkezés, terembérlés (ha szükséges), és gondolom, nem a saját ruhádon akarsz spórolni, így maximum az étkezéssel tudsz, azon is a legjobban úgy, ha redukálod a létszámot.

Értem, hogy bánt a dolog, hogy ott állsz 14 év után, két gyerekekkel és még egy gyűrűd sincs, meg pénzed sem, de vannak dolgok, amiknek megvan a helye és ideje. Na, egy 100 fős lakodalomnak nem ekkor és nem ilyen körülményekkel.

2015. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!