Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőmre kapok pénzt a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőmre kapok pénzt a szülőktől, de velem együtt a testvérem is. Igazságos, vagy részre hajlás? Más szülők ezt hogy látják?

Figyelt kérdés
Nekem lesz esküvőm, de a testvérem is ugyanannyi pénzt kap a szüleinktől. Azzal magyarázzák, hogy így igazságosak, és nem az esküvőre adják, hanem "csak úgy", pedig egyértelmű, mert előtte sose kaptunk. Nyilván örülök neki, de valahogy elmarad a hatása, hogy "ezt én kapom, és azért mert házasodok".

2015. jún. 16. 23:24
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
60%

Nyilvan nem egy kis osszegrol van szo.


Tegyuk fel hogy a kerdezo kap most 10 milliot, a testvere meg nem. Ket ev mulva a szulei meghalnak egy autobalesetben, a testverevel egyutt orokolnek, akkor az osztoszkodasnal feleznek, es a testver igen rosszul jart.


Szulokent, nagyobb osszegek adasanal erre is kell gondolni.

2015. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 Beviz Elek ***** válasza:
63%

Akkor 10et kapnak.


Ha öcsém házasodna meg hamarabb, akkor kapjunk 10-10 milliót a kezünkbe (ő nem tud ennyiből házat venni, nekem pedig nincs ekkora összegre szükségem sem), majd 3 év múlva ugyanez, vagy pedig kapjon most öcsém 20-at, vegyen egy házat, 3 év múlva én kapjak 20at és vegyek én is házat?


Miért kell ennyire ragaszkodni ahhoz,hogy egyenlően kapjon, egyszerre, ugyanúgy a két testvér.



Egy normális családban nem az kellene számítson hogy anyagilag minden arányosan történjen. Öcséméknek nagyobb szükségük van a pénzre, mert Bp-re akarnak költözni, nekem kevésbé mert egy vidéki kis kunyhó az álmom, akkor amire nincs szükségem, azt kapja meg ő. Nálunk ilyenből sosem lenne probléma. Egyébként valószínűnek tartom, a kérdezőék helyzetében öcsém gondolkodás nélkül nekem adná a részét, utólag rendeznénk az egyenleget.

2015. jún. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
62%

"Egy normális családban nem az kellene számítson hogy anyagilag minden arányosan történjen. "



Szerintem meg pont egy normalis csaladban kell hogy szamitson az egyenloseg.

2015. jún. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 Beviz Elek ***** válasza:
70%

#21:

-Te, figyu már! Esküvőre kaptatok 10 milliót, az én esküvőm előtt meg meghaltak az öregék! Tudnánk fair mödon osztozkodni?

-Én abból megvettem a kecót! Tiéd lehet az öregéké.


A családtag nem üzlettárs, segítünk egymásnak ha gond van!

Születèsnapomra a kocsim első ablakainak a fóliázását kaptam. 10ezer (öcsémtől egy pezsgőt).

Öcsém egy motorháztetőt kapott 35ért. Én lefényeztettem 40ért. Szerintetek okozott bármiféle vitát? Nem. Sötét ablakot szerettem volna, ő pedig rozsdamentes motorháztetőt.

2015. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 Beviz Elek ***** válasza:
39%

#23

Szeretet, bánásmódot kapjunk egyenlően. Anyagias családban persze pénzt is...

2015. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a minositgeteseidet tartsd meg magadnak.
2015. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
60%

Én csak azt nem értem, hogy ezen miért vitázol. Nem teljesen mindegy, hogy most kapnak egyenlően vagy x év múlva?

Nem minden család, családtag ugyanolyan, nem lehet arra számítani, hogy vagy a családtagok vagy épp a családtagok házastársai mindig békében lesznek egymással. Látod a kérdezőben már feltámadt valami irigység a testvére felé... ha annyira nem számítanának az anyagias kérdések a családban, akkor fel se tette volna ezt a kérdést...

2015. jún. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
76%
Jajj, Istenem...szóval, jobban örülnél, ha csak te kapnál, mert te házasodsz? Jó testvérek lehettek...ha megtehetik a szülők, miért fáj, hogy nem csak te kapsz?? Ezt sosem fogom megérteni. Nálam ez épp fordítva van...a szüleimtől kapunk az esküvőnkre x összeget, a hugom is kap, amit a szemműtétjéhez fog felhasználni. Szívből örülök, hogy neki is tudnak segíteni, pláne hogy végre szemüveg nélkül is látni fog. Sőt, én, mint nagy tesó szintén fogok neki adni vmennyit. Megérdemli, a testvérem.
2015. jún. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom miért kell a kérdező szüleinek nekiesni, amikor nem is ismerjük a körülményeket. Lehet a testvérnek most van szüksége arra a pénzre, vagy úgyis tudják, hogy sose fog megházasodni, vagy nagyon maga alatt van és arra gondoltak, h ezzel akarják kicsit kibillenteni a szenvedésből.


Nem kéne egy esküvőt összehasonlítani egy középiskolai érettségivel... Míg utóbbi kb alap a legtöbb helyen, az esküvő döntés és szerencse kérdése is egyben, nem lehet mindenkitől elvárni, alapnak tekinteni. Ott azért hülyeség a másik gyereknek is adni, mert belátható időn belül ő is el fogja érni ugyanezt az eredményt. Ha a kérdező testvérének is van egy párkapcsolata, esetleg jegyesek is, akkor tényleg hülyeség ez az egyszerre adom a pénzt dolog, de egyébként miért ne?

2015. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
70%
Akkor 10milliót kapnak. Annyit mondjuk úgyse fognak, a szüleim anyagi helyzetét ismerve, de ha meg az örökséget osztják, akkor tényleg nem esküvőre adják. Akkor nincs min vergődni, az örökséget fele-fele arányban kapja 2 testvér. DE akkor az meg nem ajándék.
2015. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!