Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjátok/mondtátok meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjátok/mondtátok meg az esküvőre meghívott vendégeknek, hogy nem ajándékot szeretnétek, hanem pénzt?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 19:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, hogy nem ajándékot szeretnétek, hanem pénzt.
2010. márc. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

mi írtunk egy kis levelet a meghívó mellé.valahogy így szólt:

"-megkérnénk mindenkit aki szánt nekünk ajándékot,ne vegyen semmit mivel már mindenünk meg van.inkább pénzt szeretnénk ,hogy valami nagyobb dolgot vehessünk.természetesen aki semmit nem tud venni,adni,őket is szeretettel várjuk.köszönjük!érezzétek jól magatokat!"

2010. márc. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
A rokonoknak mondanám csak meg,vagy a nagyon közeli batároknak,másnak nem.Kínos lehet nekik,ha nem elég vastag a pénztárcájuk.Ciki mondjuk 5 ezret adni,de az ugyanolyan értékű ajándék már nem.
2010. márc. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Szép a levél is,de ha burkoltabban akartok,akkor lehet azt is, hogy egy két embernek elhintitek a magvakat,akik közelebb állnak hozzátok,hogy bizony ti inkább pénzt szeretnétek(jó,ha van egy-két pletykásabb ismerős)és elkezd terjedni a hír.

Csak ezzel az a gáz,hogy nem biztos, hogy mindenkihez eljut.

2010. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Barátnőmék az esküvői meghívóba írták bele, jópofa versike formájában. Én mosolyogtam rajta és szerintem nem bántó.


Ha nincsenek még meg a meghívók szerintem folyamodj ehhez a módszerhez ha tetszik. Itt a szövege:


Felvirrad a reggel, esküvőnknek napja,

Szeretnénk, ha Te lennél a legbecsesebb tagja.

Fogadd hát e meghívást, mit tiszta szívvel küldünk.

Legyél ott a vígságon, amit együtt töltünk,

Ajándékkal ne fáradj, mert háztartásunk komplett,

De ha mégis úgy döntenél, javasolnánk egyet:

Perselyünkben mindig akad egy kis hely a jónak,

Előre is megköszönjük, amit szívből adnak.

Ígérjük, hogy befektetjük, költjük jóra, szépre.

Várunk hát mi tiszta szívből erre az estére.

2010. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
mi apukáméknak meg a tesómnak mondtuk, úgyis mindenki tőlük kérdezte, mit szeretnénk :) aki rákérdezett tőlünk mikor vittük a meghívót, annak meg mondtuk, hogy senkitől nem várunk el ajándékot, de ha mégis szeretne adni, lesz menyasszonytánc. ez elég egyértelmű volt, mégse túl direkt.
2010. márc. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi azt mondtuk, hogy a menyasszonytánckor kérjük, amennyit nekünk szántak.
2010. márc. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elég mondani/írni, hogy lesz menyasszonytánc...

mi nászajándéklistát írtunk, amibe nagy dolgokat is írtuk pl. hozzájárulás az ágyunkhoz. Nagyon sokan adtak pénzt "az ágy egy darabjára" szöveggel.

2010. márc. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Normális esetben a meghívót előzetes egyeztetés után személyesen szokás elvinni, és akkor szintén normális esetben meg is kérdezik, hogy és minek örülnétek.


Abban az esetben, ha a személyes meghívás nem lehetséges, akkor én úgy lennék vele, hogy letelefonálnám, hogy megy a meghívó stb. és akkor megbeszélni ezt. De hogy egyetlen személyes szó nélkül körbeküldjem a násznépen, hogy hékás, pénzt adjatok, mindegy milyen versbe foglalva, ahhoz nekem nem lenne képem.


Akivel ezt megbeszélni nem lehet, az vagy amúgy is azt adna, vagy be is pipulna, hogy ideküldik levélben, hogy Mariska néni pénzt hozzon ám.

2010. márc. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden kedves Barát és Rokon!


Kérünk Titeket, ne vegyétek zokon,


ágynemű, törölköző, étkészlet,


nálunk már teljes a készlet.


De, hogy a malacpersely hízzon,


inkább a násznép adakozzon.


Amit ajándékba szánnátok,


borítékban a perselybe dobjátok.


Megígérjük nem vész kárba:


előbb-utóbb befektetjük egy kisebb családfába.


Előre is köszönjük a segítséget,


Esküvőnkre Szeretettel várunk Téged!

2010. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!