Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mondjatok valami módot arra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mondjatok valami módot arra hogy ne legyen templomi esküvőm meg felhajtás se csak annyi hogy simán a papír meglegyen? Lehet csak közjegyzőnél rendezni?

Figyelt kérdés
sem én sem a párom nem akar esküvőt csak hivatalosan a neveket akarjuk rendezni. ami a közjegyzőnél kell, ez így lehetséges? mennyibe kerül? köszike
2010. szept. 29. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

De házasok akartok lenni?

Mert akkor a polgári esküvőt meg kell tartani. (Azt nem a közjegyző intézi.)

Bejelentkeztek, a kapott időpontban fogtok két tanút, végighallgatjátok a szöveget, aláírás, kész.

2010. szept. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet, ez esetben ingyenes

menj be a nemtudommilyen hivatalba és kérj egy időpontot (polgármesteri?)

2010. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

első vagyok, bocs a fele lemaradt:

Az esküvő az ország bármelyik Polgármesteri Hivatalában (illetve házasságkötő termében) megköthető, nem szükséges a lakhely szerinti illetékest választani. Mindössze annyi korlátozás van érvényben, hogy ott kell összeházasodnia a párnak, ahol legalább harminc nappal az esküvő előtt bejelentkezett.


A bejelentkezésen a vőlegénynek és a menyasszonynak személyesen jelen kell lennie. Az anyakönyvi hivatalok legfeljebb hat hónappal korábban fogadnak előjegyzést esküvőre.


Az ár változó, városokban van, hogy a pezsgőre, virágra, stb kérnek valamennyit, nálunk (nagyközség) nem kértek semmit, a virágot, pezsgőt vinni kellett.

2010. szept. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Közjegyzőnél nem megoldható, mert erre az anyakönyvvezető van felhatalmazva. Ennek megvan a maga kis útja, de ez már egy más kérdés.
2010. szept. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a pár és két tanú... igy is lehet esküdni, 0 forintért. Együttélést tud hivatalosítani a közjegyző, de akkor nem tudjátok a neveket rendezni. Azt házassággal lehet csak.
2010. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi szept 19én intéztük, okt21én esküszünk.

Polgári. 19én reggel bementünk az anyakönyvvezetőhöz, anyakönyvi kivonat, személyi lakcímkártya amiket vinni kell, megkérdezték hogyan akarjuk viselni a nevünket, születendő gyerekeinket hogyan anyakönyvezzék majd, a hölgy megírt egy jegyzőkönyvet, adataink, nyilatkozat, hogy nem vagyunk házasok élettársak hivatalosan mással, aláírtuk, megbeszéltük 30nap múlva "szertartás" a kötelező kellék 2-3mondat amit az anyakönyvvezetőnek el kell mondani, két tanú, mi és ennyi, nem lesz beszéd, ami a házasságot ecseteli, semmi. Mi reggel 9re megyünk, 9:15kor már "né" leszek, és úton leszünk haza, megnézünk egy filmet közösen, ebédelünk, játszunk a kisfiunkkal, mintha egy szombati nap lenne... Másnap mindenki ugyan úgy éli világát mint az esküvő előtt, 11kor férjem el dolgozni, én babázok, főzök... És ennél kisebb esküvő nincs, sem gyorsabb, sem olcsóbb, mert ingyenes.

Nem lesz gyűrűhúzás, zene, koccintás, semmi. Csak aláírunk.

Kb 2év múlva lesz templom, lagzi, felhajtás most csak a nevek miatt, második babóca miatt esküszünk így.

2010. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ami még fontos, hogy egyszerre kell jelen lennetek a bejelentkezésnél, személyi igazolványokkal és előre eldönteni, mi legyen a te ill. a gyermekeitek neve, mert ezen később nehéz váloztatni.

31 nappal későbbre lehet leghamarabb időpontot kérni, hacsak nem kivételes eset áll fenn (pl halálos betegség)

az esküvőhöz kell két tanú érvényes személyi igazolvánnyal és lakcímkártyával. ha nem mennétek többen, akkor nem kerül semmibe.

2010. okt. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!