Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi kell ahhoz, hogy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nemko77 kérdése:

Mi kell ahhoz, hogy egy személy összeadhasson egy párt?

Figyelt kérdés

Üdv!

A kérdés igen furcsa lehet. Egy hozzám közel álló pár, azt szeretné, ha én adnám őket össze. Lesz egy polgári esküvő, nyilván nem azon, hanem a vallásos szertartáson, keresztény esküvőn (de nem templomi). Most ami az időt illeti NEM sürget, de ettől függetlenül szeretnék tisztába kerülni ezzel. Szóval mire van szükség, ahhoz, hogy én adhassam őket össze? Esetleg úgy mond semmire, mert ezt csak egy jelképes szertartás, vagy lehet "hitelesített" formában is intézni?

Remélem világos mindenkinek a kérdés és ha valaki a megfogalmazásba szeretne belekötni, nem bánom, ha nem teszi, mert nem arra vagyok kíváncsi... Tehát van szükségem valami féle papírra, ahhoz, hogy összeadhassak egy párt Isten színe előtt? (Értem én, Istent nem érdekli a papír)



2016. ápr. 4. 18:19
 1/6 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Ha nem vagy felszenelt, akkor az max úgy tudod kivitelezni, hogy van egy rendes esküvő és van maga a lagzi.

Mostanában szokták úgy, hogy a polgári papírokat pár nappal előtte aláírják és a hétvégén meg megrendezik újra az esküvőt. Persze az már csak színház.

2016. ápr. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

anyukám munkája ez, anyakönyvvezető adja össze a párokat

színészkedni tudtok csak, ahogy előző is írta

2016. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2016. ápr. 4. 18:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Az egyházi esküvő pap vagy diakónus előtt zajlik. Ebből a pappá szentelés előtt kell úgy tudom 6 év teológia a szemináriumban, de a diakónusoknak is kell, csak nekik talán csak 5 év.

A protestánsokat nem tudom, de szerintem nálunk is lelkész kell ahhoz, hogy érvényes legyen. A szektákat meg végképp nem tudom.

Érvényesíteni, hitelesíteni nem lehet, mert a pap/diakónus pont azért van ott, mert ő is egy tanú. Persze jelképesen, buliból bármit lehet...

2016. ápr. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha szertartásvezetőként tartod meg a polgárihoz hasonló szertartást. Szertartásvezető akármilyen tisztségben lehetsz. Ott az a lényeg, hogy a párnak hétköznap ingyenesen, nyitvatartási időben legyen egy polgárija, aláírjon minden papírt, mint egy szerződést a tanúk jelenlétében, majd a szertartást a fogadalmakkal (akár saját szavas) már a hivatásos szertartásvezető tartja. Nagyon jó döntés sok helyen a hivatásos szertartásvezető. Eleve sok helyen az anyakönyvvezető nem a legjobb választás a szertartásra, mert borzalmasan beszél, nagyon unalmas, nem szereti az esküvőket, ... vagy drága a kiszállása (van pesti helyszín, ahová 250ezerért megy ki az anyakönyvvezető...). Én ebben segítenék, ilyen jellegű szertartást választanék/vennék alapul, emellett a fogadalomtétel szövege kérdéses.

Egyházi szertartást nem tarthatsz egy egyház követeként sem. Hiába a pár szolgáltatja ki a szentséget egymásnak a legtöbb keresztény hit szerint, csak felszentelt ember adhat össze. Egyedül a keresztség szentségét szolgáltathatja ki akárki.

2016. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudtommal a magyar jog szerint csak egyfajta házasságkötés létezik: amit az anyakönyvvezető köt. Senki másnak nincs joga házasságkötést levezetni - jogi értelembe. Ezért kötelező mindenkinek a polgári házasságkötés. A templomi szertartás a magyar jog szempontjából már nem számít házasságkötésnek. Az Isten színe előtti szertartást melyik egyház/felekezet liturgiája szerint akarjátok levezetni? Bármelyik is legyen, szerintem felszentelt/lelkésdzé avatott szeméky végezhet csak ilyen szertartást. Anélkül tényleg csak színészkedés az egész, mégha Istent a papír nem is érdekli.
2016. ápr. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!