Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti tartanátok úgy esküvőt,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti tartanátok úgy esküvőt, hogy nagy a család és ezért nem hívtok meg mindenkit?

Figyelt kérdés

A barátom családja elég nagy, és náluk a kisvárosba úgy szokás, hogy kb. minden rokont meghívnak. Én voltam náluk 2 esküvőn 1 év alatt, de kb. semmilyen rokoni szál nem fűzte oda őket sem, csak vmi nagyon nagyon távoli max., de ők sem ismerték a háromnegyedét a vendégeknek. Szerintem az esküvőnek nem ez a lényege, h minden boldog-boldogtalant meghívjuk, hanem a családot és a barátokat, akikkel ünnepelni szeretnénk. Tehát én csak a szülőket, nagyszülőket (dédik ha élnek még), testvéreket, örömapa és anya testvérei és elsőfokú unokatestvéteket, keresztszülőket és a barátokat, meg természetesen mindenkinek a párját hívnám meg.


Viszont a barátom azt mondta, h náluk ebbúl sértődés lenne, mert úgyis megtudják és akkor abból nagy vita van. De kit érdekel? Sosem találkoznak velük, akkor meg kit izgat, h mit gondol más? Szerintem egy felnőtt ember felfoghatná, h az esküvő drága mulatság.


Mikor összejöttünk a barátommal (2 éve) azt mondta így viccesen, h ő sosem fog megházasodni, mert ennyi rokont meghívni nem lesz sose pénze. Ez kicst elkeseít, mert mint minden nő, én is esküvőről és gyerekekről álmodom egyszer. Nem rögtön gondolom, de olyan 28-29 évesen szerintem már lesz közös otthonunk stb. (most vagyunk 23 és 24 évesek).


Barátom tesója 2 évvel idősebb a barátomnál, de még ő sem kérte meg a bartánője kezét, pedig már több, mint 7 éve együtt van a barátnőjével, külön laknak már, mert ilyen fészekrakó programba vannak benne, h kaptak lakást és csak nagyon minimálisat kell fizetni érte, plusz van mindkettőnek rendes munkája stb.,


Szerintetek meg lehet egyszer győzni erről, h nem kell mindenkit meghívni? Amúgy sem szeretem a nagy tömeget és idegenek között nem szeretek lenni, az ő rokonai meg számomra idegenek. Ez a szúk családi kör + barátok is már megvan vagy 70-80 ember ha nem több, szerintem bőven elég.


2016. jún. 19. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég buta hozzáállása van a párodnak, bár remélem, hogy csak viccelt. Mi is csak azt hívtuk meg akivel közelebbi a viszonyunk, ebbe mondjuk másodunokatesók is benne vannak, viszont a páromnak csak közelebbi rokonai. Ők úgy döntöttek, hogy mindenkit nem akarnak a távolabbi rokonságból így inkább senki csak tényleg a nagyon közelieket. Nem hiszem, hogy ebből sértődés lesz, ha mégis nem érdekel. Mi ígyl eszünk 84en, szerintem pont jó. Tényleg elég sokba kerül egy esküvő mindenki nem fér bele a keretbe. Ezért nem tartani esküvőt butaság.
2016. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenki másképp tartja ezt a szokást, pl. nekem vannak nagyon közeli rokonaim, mégsem azokat hivnám meg az esküvőre hanem a távolabbi rokonokat, mert azokkal jobban kijövök. Különben hivjatok meg mindenkit, abból baj nem lehet, most elférnek azok egy nagy teremben és kb. annyi ajándékot szoktak adni, ami fedezi az egész szertartást. Max. az ültetésnél a távoliakat távolabb ültetném, a közeli rokonságot meg közelben.. többen fel fognak kérni menyasszonytánckor.. a végén kell ugyis fizetni mindent. Több embertől hallottam hogy jobb nagyobb lagzit tartani, 100 főnél csak max. épp hogy nem mentek minuszba, 100 fő alatt minuszos, és 150-200-300 főnél plusszos lehet a lakodalom bevétele.
2016. jún. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából még csak gondolkozom ezen, hiszen jó pár évig még csak kilátásba sincs az esküvő, de az én bátyámnak most lesz nyáron és nálunk ki van bérelve egy hely és ott meg kell adni előre, h hány fő lesz ott és per/fő-re van kiszámolvba a költség. nekik azt hiszem 10ezer ft/fő, csak h ott vannak és kajálnak. De ennél voltak drágábbak is és olcsóbbak is, és ez egy középkategóriés. Szóval ezért nem mindegy, h hányan vannak ott
2016. jún. 19. 15:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen tok felesleges rugozni ha meg egyutt sem eltetek..
2016. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
kérdező, azért nem számit mennyien jönnek, mert nászajándékként visszajön az ára, tehát a meghivott vendég fog adni annyi pénzt ajándékba, ha nem többet, hogy az fedezi a kiadást.
2016. jún. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Számomra ez elvi kérdés. Csak azokat az embereket fogom meghívni - legyen rokon, barát vagy kolléga -, akik az életemnek fontos részei. És nem érdekel a nászajándék, nem azért hívom meg őket, hanem mert szeretnék velük ünnepelni. (Szerencsére a párom azonos véleményen van.) Amelyik rokon ezen fennakad, az eleve nem érdemli meg a meghívást.
2016. jún. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2# ez ugye csak ironikus? Hogy inkább hívod meg a 10 éve nem látott rokont mint a közeli hozzátartozókat? Egyébként egyáltalán nem értek egyet. A közeli hozzátartozók többet adnak mint egy távoli rokon. Azért hogy sokat kaszálj rajta felesleges nagyobbat tartani. Arra meg ne alapozzunk hogy úgyis visszajön, mert mi van ha mégsem?
2016. jún. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak azokat hívtam meg, akikkel tartjuk a kapcsolatot.
2016. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha egyszer lesz eskuvom en nem szeretnem meghivni az unokatestvereimet es a csaladjukat. A kozepiskolas ballagasomra sem jottek el, még egy kartyat vagy egy csokit sem kuldtek, ott egy eletre elvagtak magukat... FACEBOOKON (!!!) a ballagasrol keszult kepem ala irt az egyik valamit es ennyi volt...

Ugyhogy a fene ott eszi meg őket. Ha egy eletre megsertodnek az sem erdekel :)

Szerintetek ez nagy baj?

19/L

2016. jún. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!