Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogosan neheztelek a barátnőmre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan neheztelek a barátnőmre?

Figyelt kérdés

Tudom, nem a pénz számít és ne a pénz miatt hívja meg az ember az ismerősét a lakodalmára. Viszont az egyik barátnőm a párjával kb 6500 ft értékű ajándékot hozott. Ez eddig még úgy ahogy oké, bár picit ezt is neccesnek érzem, mert dolgoznak mindketten.

A pláne az, hoy vegák, és számon kérték a lagzin a manüt, hogy ugye nekik is lesz mit enni. 3-féle kaja csak miattuk volt a svédasztalnál.

Majd vacsi után odajöttek (max. fél 8 lehetett), hogy ugye nem gond, ha elmennek, mert ő nagyon kimerült (7 hetes terhes...). Mondtam.nekik, hogy nem, de kaptunk ajándékbe egy nászutas szobát, menjenek fel nyugidtan és pihenjenek egy picit.

De nem éltek vele, hazamentek.

Írt másnap egy mailt, hogy fini volt a kaja meg szép minden, reméli, tényleg nem haragszom, de hát ez a sok rosszullét (amúgy azt is tudja, hogy mióta küzdünk mi is a babáért).

Szóval tök csalódott vagyok, más is volt, aki keveset adott, de ő legalább bulizott velünk, velünk ünnepelt. Tudom, hogy csúnyán hangzik, de úgy érzem, megkajáltattuk őket jó borsos áron, ráadásul miattuk alakítottuk így a menüt.


2016. nov. 11. 14:34
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
*lagzi előtt a menüt
2016. nov. 11. 14:35
 2/32 anonim ***** válasza:
26%

Hmmm.. Őszintén, én nem hiszem, h elvárnám, h az ajándéknak akkora ára legyen, mint a kajának amit majd kapni fog a násznép vacsorakor. Ti állítjátok össze a menüt, szerinte ennek nem szabadna összefüggésben lenni a kapott ajándékkal...

A barátnőd meg csak egyszerűen tapintatlan. Kész, vége! Rossz volt a nevelés és azt gondolja, h most ő előbbre van azzal, h neki sikerült olyan dolog, ami nektek még nem. Nem szép dolog ezt firtatni ilyen feltűnően, pláne ha tudja, h neked ez nem esik jól. Ne vedd magadra! Mondd meg neki, h rosszul esett és ne is tartsd vele a kapcsolatot! Szerintem ez a legtisztább!

Nekem is vannak ilyen csoporttársnőim, akik barátnők is és mindkettőt pár hónap különbséggel jegyezték el. Nekem is van párom lassan 1 éve. A minap együtt utaztam velük a városi buszon és az egyik olyan arrogáns módon kérdezte tőlem, h nekünk még lagzi nem lesz-e a párommal. Megvontam a vállamat és azt válaszoltam, h szerintem az 1 év a mi korunkban (22 vagyok) nem olyan, h sürgetni kelljen a dolgokat (azért ezt válaszoltam, mert tudom, h őt a párja a most 1. éves évfordulójukkor jegyezte el), mi még várunk vele egy kicsit. Azonnal csend lett :D Mindig is vannak ilyen emberek, akik azt hiszik, h azért mert nekik előbb megtörtént valami, akkor te már lemaradtál róla :) Ne vedd magadra és az ilyen embereket kerüld, mert csak lehúznak!

2016. nov. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Mondom, nem vártuk el a pénzt az emberektòl, buktunk rengetek pénzt, de így volt kalkulálva. Ilyen lagzit szerettünk volna, ez meg ennyi pénzből jött ki.

Csak nem tudom, én a barátnőimnek egyszer azért fogok félretebni, mégis csak 18 éve vagyunk barátnők. De ezt hagyjuk is.

Inkább az zavar, hogy olyan, mintha maradni sem akartak volna. Nyugodtan felmehettek volna a szobába, aludhattak volna egyett, ha nincs jobban (khmm), akkor meg hazamennek. kb 700 m-re laknak a lagzi helyszínétől.

2016. nov. 11. 14:50
 4/32 anonim ***** válasza:
15%

Ez igaz!

Ha pedig tudja, h rosszullétei szoktak lenni, akkor szerintem nagyobb tiszteletet tett volna azzal, hogy el sem megy! Szerintem ez sokkal jobb megoldás, mintha megmutatkozik, szétkürtöli, h neki mennyire jó, de aaaaah, el kell mennem a VÁRANDÓSÁG miatti rosszulléttől... Ennyire tudatni akarja mindenkivel, h terhes?!

2016. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem hisztis vagy.

Ha nekem felróná valaki, hogy mennyiért adok ajándékot, biztos, hogy soha a büdös életben többet még egy kávéra sem hívom meg az illetőt. Arra, hogy pénzt húzz le róluk esküvő címszóval, ott vannak a családtagok meg az egyéb rokonok, de nem az állítólagos legjobb barátok...

Mekkora ótvar dolog már, hogy forintra belövöd, mennyit költött rád?! Örülj neki, hogy kaptál valamit, ugyanis az AJÁNDÉK nem kötelező jellegű dolog. Nem, esküvőn sem.

Ha ennyire a pénz volt fontos, nyugodtan beleírhattad volna a meghívóba, hogy nem kértek ajándékot, pénzt akartok. Nem ciki, manapság már sokan csinálják.


Szerintem tök korrekt volt a csajtól, hogy nem a te nászutas szobádba mászott fel pihegni (te meg nagyon szívesen töltötted volna a nászéjszakád olyan ágyban, ahol előtte más aludt, ugye?), pláne, hogyha ilyen közel lakik az ember, akkor tényleg szívesebben megy haza, mint idegen helyen legyen rosszul. Gondolom, ha az ország másik végéből jöttek volna, akkor bizonyára elfogadják az ajánlatod.

Lehet, hogy neked böki a csőröd, hogy ő terhes, te meg nem, de ebben a világon semmi rosszindulat nem volt. Tudod, vannak nők, akik _tényleg_ kb utcára sem tudnak menni a terhesség elején, annyira rosszul vannak folyamatosan.

Szerintem tedd össze a két kezed, hogy olyan barátnőd van, aki annyira fontosnak tart téged, hogy bármilyen rosszulléte ellenére elmegy, hogy ott legyen melletted életed legfontosabb napján - még ha csak rövid időre is. És akiben van annyi figyelmesség, hogy még másnap is szabadkozik azért, hogy nem tudott ottmaradni veled...


Jézusom, csak a hozzád hasonló barátoktól mentsen meg az ég.

2016. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Volt egy kanape is abban a szobaban. Es kulonosebben nem erdekel, hogy ki fekszik elottem az agyban, ha esetleg oda szeretett volna fekudni.

Szerintem lagziban igenis "elvaras" az ajandek. Egy vacsorameghivasra sem megyek ures kezzel, viszek egy bort, meg egy bonbont...

2016. nov. 11. 15:50
 7/32 anonim ***** válasza:
96%

"de hát ez a sok rosszullét (amúgy azt is tudja, hogy mióta küzdünk mi is a babáért). " Értem akkor ő ne merészeljen rosszul lenni, vagy ha mégis, akkor mélységesen titkolja el, csak mert nektek nem jött még össze.

Én nem neveznélek barátnőnek téged. 18 éve barátnők vagytok, és frankón irigy vagy rá, hogy előbb terhes, illetve vered a tamtamot, mert kiszúrta a szemed 6500 Ft értékű ajándékkal? Dolgoznak, és? Honnan tudod milyen anyagi helyzetben vannak? Pláne ha jön a baba, akkor lesz ám kiadás bőven...

Én is vega vagyok, és a barátnőm számára nem volt kérdés, hogy lesz vega kaja is, bár az is igaz, hogy mi egyeztettünk előtte, és hajlandó lettem volna külön vinni magunknak kaját, ha ez neki gondot okoz, de ő nem volt ilyen sz.rrágó, mint te...

26L

2016. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

#6 Oké, elvárás az ajándék. Kaptál ajándékot.

De az is elvárás ám, hogy az ajándékot nem fikázzuk, hanem kedvesen megköszönjük és örülünk neki.

Ha meg kikötéseink vannak, hogy mit szeretnénk, akkor azt a kedves vendégek tudtára adjuk listával és/vagy a meghívó mellékleteként. Pont.


Másrészt pedig, ha bármilyen speciális igényem van az étkezést illetően (legyen az szimplán vega vagy ételérzékenység), akkor, ahogy az előttem válaszoló is írta, teljesen természetes dolog, hogy rákérdezek a vendéglátónál, hogy lesz-e olyan, amit meg tudok enni.

Ez nem "számonkérés" volt a barátnődtől, hanem egy olyan dolog, amit vegaként meg kell tennie, bárhova is megy. Nyilván kapásból nyalizhatott volna mellé, hogy "jhaaaaaj, ha nincsen, nem gond ám, megoldom magamnak", de attól, hogy ez kimaradt, még nem lesz rossz ember, amiért rá mert kérdezni.

2016. nov. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
88%

Hogy mi? 18 éve vagytok barátnők, te pedig ennyi rosszindulatot és kárörvendést nézel ki belőle, és vetítesz felé? Biztos, hogy ti barátnők vagytok?

Másrészt, persze, dolgoznak, miközben már valószínűleg elkezdtek felkészülni a gyerek érkezésére. Naná, hogy nem volt pénzük. Az első trimeszterben pedig a rosszullét nem egy olyan dolog, amit ki tud kerülni az, aki hajlamos rá. És igen, elég sokaknál ez akár estig is kitart, vagy rosszabbodhat is. Így miért akart volna ott maradni? Persze, hogy menekült, mert rosszul volt az ég áldjon meg. Gondolom nagy nehezen próbált elmenni, hogy ott lehessen a nagy napodon, viszont amikor feladta a küzdelmet a rosszullétével szemben, gyorsan lelépett, mielőtt még elrontja a napodat.

A kajával kapcsolatban meg szerintem megmondhattad volna nekik, hogy nem tervezett kiadás, így megtenné-e, hogy visz maguknak ételt. Ha már 18 éve barátnők vagytok állítólag, szerintem illett volna megbeszélni, ahelyett hogy most itt utólag fújsz rá.

És én elhiszem, hogy az a "te napod" volt, de azért picit próbálj meg kilépni a saját önző nézőpontodból, és belegondolni más helyzetébe is. Ő megpróbálta, ezért írt neked e-mailt, és kért bocsánatot még egyszer.

2016. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%

Te jó isten, ezt a hisztit...


1. Ha meghívok, vendégül látok valakit, akkor azon vagyok, hogy eleget tegyek az étkezési szokásainak. Következésképp ha valaki vegetáriánus, akkor minden további nélkül biztosítom neki a vacsorát és eszembe sem jutna ezt számon kérni rajta.

Az esküvőnkön volt glutén és laktózérzékeny személy is, természetes volt, hogy neki is készülünk étellel, illetve az meg nem is volt kérdés, hogy legyen vegetáriánus kaja. Néha van, hogy én sem kívánom a húst, pedig egyébként imádom.


2. Nem tudhatod ki hogyan viseli a terhességet. Az egyik nővéremnek a 34. hétig semmi baja nem volt, utána meg már sehogy nem kapott levegőt. A másik nővérem meg az első 3 hónapot végig hányta és aludta, mert annyira kimerült volt.. 7 hetes terhesen is.

Nyilván elment az esküvődre, mert szeretett volna látni téged, aztán hát így esett. Éppen szar napja volt és kimerült volt.

Ebben az esetben pedig ugyan felajánlottad nekik, ami nagyon kedves, de az nem lett volna pihenés.. Vagy aludt volna ott reggelig? Nyilván nem. Neki meg nem fél órás pihenésre volt szüksége, hanem reggelig tartó alvásra.


3. Persze, hogy másnap írt neked, jó fej akart lenni. Udvariasan megköszönte, megdicsérte az esküvőt, lagzit, majd mégegyszer elnézést kért, hogy ilyen hamar leléptek és nyomatékosította, hogy nem azért mert nem volt kedve hozzá, hanem mert szarul volt.


4. Az esküvőt meg nem az ajándékokért szervezzük... és ha valaki esetleg kis értékben hoz, annak is örülünk és eszünkben sincs felhánytorgatni, hogy hát külön kajával készültünk.. ha nem hoz semmit, akkor is így készülök, mert nem vagyok paraszt.


Tehát a barátnőd sehol nem követett el hibát, maximum ott, hogy illett volna fedezni a saját költségüket.


A többi hiszti meg csak amiatt van, mert nektek még nem jött össze a baba..ezért viszont ne őt okold. A leírtak alapján nem dörgölte az orrod alá, csak elmondta, hogy rosszul van és inkább hazamenne.


Szóval javaslom nőj fel, és a ti sikertelenségetek miatt ne mást okoljatok és ne másra legyél dühös.

2016. nov. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!