Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Terhes vagyok, miért szajkózzá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Terhes vagyok, miért szajkózzák az esküvőt?

Figyelt kérdés

Össze szeretnénk házasodni, ez tény, de a párom még meg sem kért, és a baba összejött most. Minden rokon, ismerős ezt kérdezgeti, hogy akkor most gyorsan egybekelünk, mire a válasz NEM, mert nem a gyerek miatt szeretnénk, hanem kettőnk miatt, amikor mi ketten úgy döntünk.

Nem akarjuk (főleg én) azt hallhgatni, hogy csak a gyerek miatt vett el.

Nem természetes ma már, hogy időnként később van az esküvő? Mit kell ezen annyira megbotránkozni? Anyósom még azt is mondogatta, hogy hát végül is ugyanolyan unoka lesz így is, így is szeretni fogják, mintha ez kérdéses lenne, meg győzködni kéne róla.

Idegesítő már. Szerintetek ennyire furcsa dolog, ha előbb jön a gyerek? Mert én azt hittem, ez ma már teljesen hétköznapi dolog, és most eléggé rosszul esik a sok nyektetés.



2017. febr. 28. 18:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi most költöztünk össze és már az megy hogy gyerek lesz és azért?! Nem basszus, csak együtt akarunk végre élni :D

Egyébként sokan szeretnek mások életével foglalkozni és ez egy ilyen kötelező dolog kb... ha együtt vagy valakivel: mi lesz eljegyzés? ha volt: mikor lesz esküvő? ha megvolt: mikor lesz gyerek? ha megvan: mikor lesz tesó? és ez bárhol változik mint nálatok, akkor is így van és valami kérdés mindig van. Le kell tojni és elengedni :)

2017. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"Mi most költöztünk össze és már az megy hogy gyerek lesz és azért?! "


Úgy tűnik az embereknek már az a természetes, hogy a gyerek csak úgy becsúszott, és ezért kell összeköltözni, vagy összeházasodni. Nem ám azért mert szeretitek egymást, és együtt szeretnétek élni,/ hivatalosan is összekötni az életeteket, áááá dehogy...Szánalmas, de tényleg.

2017. márc. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
94%

Magánvéleményt írok, ami sokaknak nem fog tetszeni. De mindenki másképp gondolkodik.


Én mondjuk nem tettem volna ki magam a teherbeesés esélyének, amíg a pasi meg nem kér. Előbb tegye tanúbizonyságát annak, hogy tényleg hosszútávra tervez velem, merje ezt kinyilvánítani a rokonság és barátok felé azzal, hogy házasságot kötünk, és majd utána beszélhetünk a gyerekről.


Én személy szerint sajnálom picit azokat a nőket, akiket nem kér meg a párjuk még az előtt, hogy a baba szóba kerülne. Utána már soha többet nem lesz rá alkalom, hogy magad miatt kérjen meg. Akár a terhesség alatt, akár a gyerek 1-2 éves korában házasodtok, a pasi már nem csak a nőt, hanem a gyereke anyját veszi el. És utóbbi igenis belejátszik a témába, akárki akárhogy bizonygatja, hogy nem a gyerek miatt történik.


Tudom, most sokan le fogtok pontozni, pedig csak egy véleményt írtam. Nem kell egyetérteni velem.

2017. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Minden vélemény más. Az enyém az, hogy nem így van.
2017. márc. 10. 19:33
 15/21 A kérdező kommentje:
És még az, hogy nem mindenkinek a lánykérés a legnagyobb boldogság az életében, mint a jelek szerint neked. Másnak enélkül is lehet tökéletes a boldogsága. Pl nekem :)
2017. márc. 10. 19:34
 16/21 anonim ***** válasza:
81%

13 . Szerintem igazad van. Ahol terhesség, vagy gyerek van képben, ott már nem csak arról van szó, hogy a nőt a férfi kizárólag önmagáért veszi el, mert szereti és vele akarja leélni az életét. Én is úgy gondolom, hogy a gyerek is közrejátszik ilyenkor, és ez már így nem az igazi.... Persze ez is csak saját vélemény.

Már akit gyerek után elvesz a párja. Mert ha már egy nő úgy vállalja a teherbeesést, a szülést, hogy kvázi a pasijának szül, azokat ritkán kérik meg/veszik el. Én a környezetemben legalábbis ezt látom.

2017. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Engem sem "kért meg a párom", megis össze fogunk házasodni. Nagy fehérlovas leanykérés nem kötelező a házassaghoz (bár szépen kiegészíti:)

Én biztos nem szülnék házasság nélkül. Ha nem lennénk jegyesek, de teherbe esnék, megmondanám h esküvő vagy kalap kabát.

És ez nem elvetetem magam, a hazasságnak komoly jogi következményei vannak, amikből épeszű nő nem enged (alternatívának ott az élettársi papírozás).

2017. márc. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező: Csak mert vannak akik igenis ragaszkodnak a hivatalos , törvényes kapcsolathoz, az nem azt jelenti, hogy ez az életcél, vagy ez a legnagyobb boldogsàg az életükben. Nyilvàn nem ez az ok. Elvi kérdés.


Tipikus módon kiforgatod ezt a dolgot, ahogy jellemzően azok is akiket szintén nem vesznek el. Ez így jobb érzés vagy mi?

Nagyon erre hajaznak az ilyen fajta megnyilvànulàsok....

2017. márc. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A házasságkötésnek van két fontos üzenete:

1. Felvállalom ország-világ, rokonság és barátok előtt a párom. Büszke vagyok rá, hogy összetartozunk, és szeretném, ha ezzel mindenki tisztában lenne.

2. Felelősséget vállalok a másikért, és hosszútávra tervezek vele, amibe beletartozik az is, hogy gyerekeket neveljünk fel.


Ha valaki nem köt házasságot, akkor mások joggal gondolhatják, hogy nem tartja fontosnak a fentieket, vagy nem biztos a dolgában, vagy nem szeretne felelősséget vállalni. Manapság nagyon sok ilyen van. Csak én a párjaikat nem értem, hogy miért hajlandók egy olyan mellett lenni, akiről nem tudják biztosan, hogy hosszútávon/családostul kellenek-e neki.

2017. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Osztom a 13-as, 16 és 17 véleményét. Én sem tettem ki magam a teherebe esés esélyének, mert számomra igenis fontos, hogy a párom felvállaljon ország-világ előtt. Manapság divat lett felcserélni a sorrendet, sokan egyből gyerekkel kezdenek, házat vesznek/építenek és a legvégén házasodnak össze. Na most ez így, ebben a sorrendben az én véleményem szerint nagyon gáz. Nehogy már a házasság legyen a csattanó egy pár történetében. Már ha egyáltalán megtörténik, mert ugye sokan gyerek után már nem állnak neki ennek. Kérdező, igen, manapság sajnos lassan ez a természetes, de nem helytálló. Anyósod nem bántásból mondta amit mondott, csak valahol ő is tudja hogy nem így kéne. Lehet hogy divatjamúlt először házasodni és utána fészket rakni, de akárki akármit mond, az az IGAZI.
2017. máj. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!