Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Keresztelkedés nélkül templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Keresztelkedés nélkül templomi esküvő?

Figyelt kérdés

2011. májusra tervezzük a lagzit, de én nem vagyok megkeresztelve, párom r.kat., mindent végigjárt. Anélkül, hogy megkeresztelnének, esküdhetünk templomban, vagy a keresztelés mindenképpen kell, esetleg áldozás ilyesmi is szükséges?

Esetleg van itt valaki, aki hasonló helyzetben volt, és meg tudná mondani, merre kell indulni ez ügyben?

Azt olvastam, h püspöki kérelemmel lehetséges, de az mennyi idő, mig elrendeződik?


2010. máj. 11. 08:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
83%
Legalább egy keresztelő kell. És azon se lepődj meg, ha a katolikus esküvőd lesz, ha a pap 5 évre visszamenőleg kérni fogja az egyházadót.
2010. máj. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
73%
Énszerintem elég, ha ő katolikus, neked nem kell átkeresztelkedned.
2010. máj. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Elég, ha a párod meg van keresztelkedve, neked nem kell.
2010. máj. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Azt az igazolást egyébként a pap fogja kérvényezni, aki majd esket titeket, nem húzzák az időt vele, napjainkban nem szokás elutasítani. Csak azért szóljatok már az elején neki erről, mert a püspökségnek is sok lehet a dolga, ott is mehetnek szabadságra, a mi templomunknak tavaly egy weboldal készítéséhez szükséges igazolás kellett, hetekig elhúzódott az ügy szabadságolások miatt, pedig aki intézte, személyesen vitte a kérelmet.
2010. máj. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
42%

Ha te nem r.katolikus vagy nem is kell h meg legyél keresztelve!Ha más a vallásod,miért nem olyan esküvőt tartatok!A mi papunk speciel,a gyereket sem kereszteli meg ha a szülő,vagy a keresztszülő nincs megbérmálva!Össze meg csak olyan párokat ad,akik fizették rendesen az adót és meg is vannak bérmálkozva!De ezt papja válogatja!

Annó engem azért nem kereszteltek meg,mert a bátyám nem járt templomba,a papámat azért nem temette fekete ruhába,mert nem fizette az adód!De bezzeg a mi gyerekeinket meg keresztelte,mert a párom meg én is az egyházi iskolába jártunk...megesküdve nem vunk!

2010. máj. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megkeresztelkedned, a párod jogán jár az egyházi esküvő (mivel őt nem zárhatják ki a szentségből). Az egyházjog szerint ez így van, más kérdés, hogy nem mindenki tartja be.

Jegyesoktatásra viszont neked is kell majd járni.

2010. máj. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
08:57 - Elég szemét pap lehetett, és biztos, hogy a felettesei nem tudják, hogy ilyen személyválogató, mert különben már rég megkapta volna a büntetést.
2010. máj. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
8:57es vok.Hát igen!Ilyen a mi papunk!Csak annó nem értettem,ha engem nem kereszteltet meg,akkor az én gyerekemet h h megkeresztelte.Érhetetlen,de a lényeg h megvan:)
2010. máj. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Nem kell az ilyenekkel foglalkozni, ha neked fontos, úgyis elmész más paphoz elintézni, nem? :-) Amúgy nagyanyám ilyen papok miatt nem kap most nyugdíjat (kántorizált egész életében, és fiatalkorában az ilyenek visszaéltek azzal, hogy neki 14 éves korától dolgoznia kellett és nem tanulhatott tovább, szóval nem jelentették be, amikor ügy lett belőle, akkor is kevesebbet igazoltak le neki, mint amennyit valóban dolgozott, de a papot, amelyiket elkapták, legalább kirakták az állásából).
2010. máj. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
49%

ezt attól a paptól kérdezd, aki összead majd titeket, mert mindegyik máshogy áll a témához. van amelyik akármit csinálsz, össze sem ad, van aki pedig simán...


De minek kell egyházi esküvő, ha nem vagy vallásos? Csak a templom meg a habosbabos fehér ruha miatt? :S

2010. máj. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!