Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van jogorvoslati lehetőségem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van jogorvoslati lehetőségem?

Figyelt kérdés
Templomi esküvőnk lesz a közeljövőben, azonban a keresztelő lapomat nem találtam. Az evangélikus papot telefonon megkerestem, elmondta, hogy tud adni igazolást, cserébe fizessem be az évi egyház adót. Mondtam, hogy nem szoktam templomba járni, de a párom igen és szeretne templomi esküvőt. Erre azt mondta, hogy neki se kötelező igazolást kiállítani....Tegnap az igazolást cserébe befizettette az éves díjat. Gusztustalannak érzem a helyzetet, hol tudnám az esküvő után visszaigényelni a pénzem?

2017. máj. 3. 09:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
61%
Te vagy gusztustalan nem a helyzet...
2017. máj. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
79%
Istennel. Viccen kivul sehol. Legalabb oszinten volt a pap. Ha azt mondja, hogy az ujnak a kiallitasi dija x ezer forint, akkor mas lenne a szituacio? Nem. Ennyibe kerult, egyszer nem haltok bele, hogy kifizettetek, plane ha templomban szeretnek hazasodni - mert akkor az jelent valamit a szamotokra, igy feltetelezem nem esik nehezedre tamogatni egy szamodra fontos dolgot.
2017. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Nincs. A templomi esküvő is egy szolgáltatás, amiért fizetni kell, egyházi adó formájában. (A temetés is ilyen.)
2017. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

1-esnek: Miért lennék gusztustalan? A pap megnyilvánulása volt zsaroló.... hányinger. Nem tudom minek kell erőltetni, ha egyszer valaki nem jár oda, de a párja, családja szeretnének ilyen ceremóniát, akkor miért a pénzbeszedés a legfontosabb dolog?

3-asnak: Az esküvőnek van díja az oké, de itt nem erről volt szó, hanem csupán egy igazolás kéréséről.

2017. máj. 3. 09:37
 5/32 anonim ***** válasza:
75%
Inkabb orulj neki, hogy nem rakta rad a telefont azzal, hogy "akkor tessen mashol gunyt uzni egy szertartasbol. Mondjuk, ott ahova jarni tetszik.".
2017. máj. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%
Te vagy a hányinger. Nem fizetsz egyházadót, de elvárásaid azért vannak, amikor házasodsz akkor legyen ott a templom, amikor keresztelteted a gyereked akkor is, meg amikor majd el kell temetni akkor is menjen ki a pap és mondjon rólad szépeket. Az eszedbe sem jut, hogy amikor Te éppen nem vagy ott a templom akkor is ott van, akkor is fűteni, világítani kell, fizetést adni a papnak és lehetne még sorolni? Bevett gyakorlat, hogy egyházadót fizettetnek (sokszor évekre visszamenőleg) ilyenkor, mert ilyenkor nem lehet elsunnyogni. Eddig is és ezután is fizetned KELLett volna ha az adott egyházhoz akarsz tartozni és elvárásaid vannak velük szemben. Nekem a tanúmmal is kifizettették az egyházadót évekre visszamenőleg és ebben semmi furcsa vagy hányinger nincs.
2017. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Mint mondtam nem magamért, hanem a páromért tartjuk templomban is. Fizetni amúgy is kell a szertartásért, ez viszont plusz költség.
2017. máj. 3. 09:45
 8/32 A kérdező kommentje:
Oldja meg az egyház, vagy aki akarja a templom fenntartását. Nem vagyok madár, hogy ilyen marhaságra fizessek. Van elég adó így is az országban. A kérdés lényegét nem fogtad fel. Zsarolással kiszedte az összeget, grat neki. Ámen..
2017. máj. 3. 09:47
 9/32 anonim ***** válasza:
67%

Azért Kérdező, mivel gondolom az atyának is ilyen kedves hangnemben adtad elő a kérésedet, mint, ahogy itt feltetted.


Templomi esküvőt akarsz, meg minden, ami vele jár... Ennek feltételei vannak!


De, te nem jársz templomba semmi ilyen...


A hívek (akik járnak templomba, fontos a hitük) befizetik az adót... így működik.


Te meg csak a látszat miatt akarsz, és ennek "csak" az adó befizetése volt a feltétel, még tanfolyamra sem kell járnod.


Nem csak evangélikusoknál, keresztényeknél is így működik. Ha templomi esküvőt szeretnél, kell a keresztlevél, és az, hogy be legyen fizetve az adó, jegyesoktatás stb.


Ugyanígy, bármilyen más ügyintézésnél is, meg vannak a feltételek.


Ezt, közölték is veled... kifizetted, erre te az esküvő után vissza akarod követelni.


Ezért, vagy gusztustalan.


Kb. ha te olyan munkát végeznél, ami szolgáltatás jellegű, teszem azt cukrász vagy.

Megrendelnek tőled egy emeletes tortát, megcsinálod, kifizetik, ízlik nekik, megeszik, de visszakövetelik a pénzt, mert fizetni már "gusztustalan".

2017. máj. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
A NAV szerinted megkérdezi, hogy magad miatt vállalkozol vagy a párod miatt? Fordítva ülsz a lovon. Kell tőlük valami, ezek a feltételek (amik amúgy teljesen rendben vannak). Ha nem tetszik, akkor mondd meg a párodnak, hogy nem tartasz egyházi esküvőt mert sajnálod a pénzt az egyházadóra. Utólag visszakérni...hm...nem is tudnék rá olyan szót ami jól jellemezné a viselkedésed, de nem törölnék érte a választ.
2017. máj. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!