Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért muszáj vőfélyt hívni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért muszáj vőfélyt hívni?

Figyelt kérdés

Nem a rokonok állják a cehhet. Mégis ki vannak akadva hogy vőfélyt még nem kerestünk, meg hogy milyen dolog az ilyen.

Megjegyzem én nem vagyok ez a hagyomán,os fajta, legszivesebben tyukhusleves se lenne mert rosszul vagyok az ettermes levesektol, helyette valami raguleves vagy barmi mas, ertitek mit mondok.

Lakodalmas zenészek lesznek, én nem vagyok odáig érte de elmegy egy estére, utálok táncolni. Nem akarok ilyen menyecske vagy menyasszony tancot sem, az is majd nagy szajhuzogatas lesz mar latom. Miert nem lehet vőfély nélkül lagzit taetani? Ismerek olyat akinek nem volt, jól megvoltak nélküle.



2017. máj. 5. 11:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Eredetileg én sem akartam vőfélyt. Anyukám beszélt rá. Nagyon jól tette. Örülök, hogy hallgattam rá. A vőfély (vagy ceremóniamester) azért kell, hogy koordinálja a napot. Mi többször összeültünk a vőféllyel egyeztetni a forgatókönyvet. Hogyan jutunk a szertartás helyszínére, hogyan jutunk a lagzi helyszínére, ültetést átbeszéltük, menüt odaadtuk, megadtuk a dj, étterem, fotós, tanuk elérhetőségét. A vőfély terelgette a násznépet, összehangolta a konyha, pincérek, dj-k munkáját. Ő figyelt arra, hogy mindenki jól érezze magát, és amikor kezdett leülni a buli, jött valami játékkal. Szerintem gondold át még egyszer! Pénzbe kerül, de Darvas András Kálmánt bátran ajánlom.
2017. máj. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk nem volt se vőfély, se tyúkhúsleves, se lakodalmas zene.

Sőt, sok vendég se volt, így az ilyen kedves vendégek nem fértek fel a listára. Micsoda pech...

Anyukák próbáltak beleszólni, velük közöltük, hogy máris igazi rossz anyósként viselkedik, és leálltak.

Ez a ti esküvőtök. Milyen dolog már, hogy pont ti nem érzitek jól magatokat? Aki pattog, annak mondd meg, hogy most az egyszer leszel menyasszony (vőlegény?), soha többet az életben. Ő még százszor lehet vendég. De ha nem tetszik, akkor csak 99, mert a tiétekre nem kötelező jönni.

2017. máj. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a hasznos valaszt :)
2017. máj. 5. 12:09
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Még annyit, hogy igazából a vőlegényeddel kell megegyezni, hogy mit szeretnétek. Ha nem akartok vőfélyt, álljatok a sarkatokra, és mondjátok meg, hogy nem akarjátok. A lakodalmas zenét sem muszáj erőltetni, ha nem szeretitek. Mégiscsak a Ti napotok!
2017. máj. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Igazabol annyira hajthatatlanok a rokonok. Kezdem ugy erezni hogy nem rolunk szol az eskuvo hanem a vendegekol. Meg tudom erteni hogy miert stresszelnek ennyit egy eskuvoszervezesen.

2017. máj. 5. 12:23
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk sem volt vőfély, mulatós zene és paraszt kaja sem. Sőt, egy fehér kiskosztumben esküdtek. A rokonsagnak semmi kifogása nem volt. Lagzi sem volt, hanem egy kerti party. Viszolygok a hagyományos esküvőktol.
2017. máj. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
60%

Azért kell, mert van pár olyan lazulós arc, akinek kell a pénz. Na ők lesznek a "vőfélyek". Egy idegesítő alak a vőfély, én utálom őket, a nagyon régi világot juttatják az eszembe.


MESTERKÉLT az egész lagzi ahol vőfély, "lánykikérés", pohártörés, lakzi lajcsi/kadlott karcsi vagy a szokásos CASIO szintis vén trotty zenéi "lákodálom ván a mijuccánkba, kombinéjj kombinéjjj, árány eső stb.


Akkor már inkább egy szűkebb körű dolog, rokonok, közeli barátok vendégséggel. Sima étterem vagy a kert is jó, ha jó az idő (nagy kertünk van), zene meg úgy, hogy mindneki mond pár számot és azt rakjuk be a lejátszóba "mixbe". Pap nemkell, mert nem vagyok vallásos.

2017. máj. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Az a baj h ha megnezek egy ilyen lagzit, annyira betanultak a versek, meg a poenok, nekem kinos.
2017. máj. 5. 12:42
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha teljesen őszinte akarok lenni, bizonyos vendégszám felett nem hülyeség vőfélyt rendelni - bár akkor én inkább ceremóniamester párti vagyok, mert nem szeretem ezt a tipikus hagyományos/falusi jelleget ilyenkor, tehát népviseletbe öltözött csujjogató játékokat ajánlgató vőfély helyett nekem szimpatikusabb a másik verzió. De a lényeg, hogy olyankor jó, ha van valaki, aki levezeti az estét, odafigyel az este folyására, programokra. Voltam már olyan 120 fős esküvőn, ahol volt ugyan vőfély, de igazából csak névleg, mert vmi havert kértek fel rá, aki oda se figyelt semmire, tök halk volt... hát csúszott is a program rendesen, de senki egy szót nem szólt, hogy miért, ott voltunk a bérelt teremben már 5 órája, úgy hogy már régen el kellett kezdeni enni, és senki nem szólt, hogy késésben van a kaja... csoportfotózáshoz nem csődítette össze a népet, csak motyogott halkan. Hát kb. ez van, ha unokatesó Karcsi intézi ezt, és nem egy profi.


Viszont ilyen max. 50-60 fős esküvőkhöz, csak a hagyomány miatt minek... nekem nem lesz, mert leszünk max. 20-an. Ha vki emiatt sipítozik, tehet egy szívességet, és nem kell eljönnie.

2017. máj. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy feljebb is írták, a döntés a tiétek, olyan legyen az esküvő, amit ti szeretnétek és ti emlékeznétek rá úgy, mint az a bizonyos "legszebb nap".


A "hagyományos" vőfélyszerepet én is utálom, a versikéket, a játékokat meg az összes hagyományos dolgot, erőltetettnek és feleslegesnek érzem. A lakodalmas zenét gyűlölöm.

Ugyanakkor, ahogy mások is írták, jól jöhet, ha van egy gyakorlott emberke, aki egész nap koordinálja a népet. Egy ceremóniamesterrel valószínűleg meg lehet beszélni, hogy ti nem szeretnétek ezt a hagyományos vőfélykedést meg parasztkodást, hanem egyéb programokat.

2017. máj. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!