Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet normálisan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet normálisan esküvőt szervezni? Jelenleg ugy érzem kikészülök.!

Figyelt kérdés

Arról van szó , hogy 1év múlva lesz az esküvőnk , úgyhogy az elmúlt 1hónapban bele lendültnk a szervezésbe. ( igencsak hamar le kell foglalni mindent ...)

A problémám a következő : édesanyámon kívül nem támogat minket senki ( szüleim elváltak ) , apàm mindenbe beleköt semmi se tetszik neki , lehetoleg minden legyen a legolcsóbb... találtunk egy helyet ahol nagyon jutányos áron van a fogyasztás es a helyért sem kell fizetni és az sem felel meg neki . A másik része a párom szülei , nekik minden mindegy de lehetőleg nekik se kerüljön semmibe , igy nem tudunk rájuk alapozni.

Találtunk szuper áron zenekart , fotóst akiket jövőhet elején le kene foglalkozni de igy nem megy . Anyukámra nem háríthatok át mindent és nem is akarok , párommal pedig sajnos jelenleg nem állunk ugy hogy ki tudjuk fizetni , de mi is szeretnénk egy részét fizetni ha ossze gyűlik némi pénzünk .

Kérlek adjatok tanácsot...


2017. jún. 17. 10:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
91%

Én úgy szerveztem meg normálisan az esküvőnket, hogy senki véleményét nem kértem ki. Amikor kérdezték hol lesz, hány vendég, mi lesz a menü, dj vagy zenekar, akkor megmondtam, hogy mi lesz, ha valaki kéretlen tanácsokat osztogatott akkor megköszöntem, de mondtam, hogy az már eldöntött kérdés és már le van szervezve (még akkor is, ha még nem volt). Így olyan esküvőnk lett, amiről mindig is ábrándoztunk, csodás élmény, a szervezés sem volt stresszes. Semmi gikszer vagy félresikerült esemény nem volt.


Viszont mindehhez hozzátartozik, hogy egy negyed fillért nem kértem senkitől, mindezt teljes egészében önerőből finanszíroztuk. Annál kevés szánalmasabb dolgot tudok elképzelni, ha valaki az esküvőjét nem tudja kifizetni- akkor hogy élitek majd a közös életeteket? Mindig kölcsön kértek majd valakitől, aztán adósságból adósságba hajszoljátok magatokat? Ha nincs pénzetek nagy lagzira, dínom-dánomra, akkor szervezzetek egy szűk körű vacsorát, vagy kis létszámú állófogadást egy szép helyen, az nem kerül annyiba, mint egy hajnalig tartó buli. Ha nem a ti pénzetek, akkor ne ész nélkül költsétek a másét, hanem abból gazdálkodjatok, amit jó szívvel nektek adnak, és ne elégedetlenkedjetek, hanem örüljetek, hogy egyáltalán kisegítenek.


Nekem nem lenne pofám anyámtól kérni pénzt, hogy esküvőt szervezzek magamnak, akkor inkább még évekig nem megyek férjhez, de nem fogom vele kifizettetni.

2017. jún. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:

Ez nem pofátlanság kérdése .

Ez lett meg beszélve mar az elején . Ha azt mondjak hogy nem tudunk segíteni akkor mi egy pár év múlva saját pénzből megoldottunk volna.

De bele kezdtünk a szervezésbe és jöttek az anyagi dolgok hogy mi mennyibe kerül , és hirtelen senkinek nemjo semmi.

Persze el lehet halasztani a dolgot , de engem inkább olyan válaszok érdekelnének hogy hogyan lehet 3 család plusz a saját igényeinknek is megfelelni .

2017. jún. 17. 12:34
 13/31 anonim ***** válasza:
90%
bocs de ha elvárod hogy ők fizessék, akkor olyannak kell lennie az esküvőnek amilyennek ők akarják. ha ez nem tetszik akkor fizesd te, de azt nem várhatod el, hogy olyanra adják ki a pénzüket ami még csak nem is tetszik nekik.
2017. jún. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%

Csatlakozom az előttem szólokhoz. Mi augusztusban esküszünk, szűk körben, kizárólag mi fizetjük az esküvőt, és olyan is lesz, amire mi vágyunk.


Az én véleményem, ha nálunk felajánlották volna, sem fogadtam volna el a hozzájárulást. Ez nem divat kérdése, ez szerintem értékrend kérdése. A mi esküvőnk, a mi igényeink, a mi pénzünk.


Én értem, hogy Ti milyen esküvőt képzeltetek el, de hidd el, ha már az eleje ennyire nehezen megy, a későbbiek még rosszabbak lesznek! Ha már most azt mondják csak a helyszínre, hogy drága, akkor hidd el még jobban fogják sajnálni a fotósra, dekorációra a pénzt!


Én a helyzetekben tartanék egy olyan esküvőt, amit saját erőből ki tudok most fizetni - akár csak egy polgárit-, és később, mikor már összegyűjtöttetek rá, akkor csinálnék egy nagyobb lagzit.


Ha mindenképpen ragaszkodtok az eljegyzésen elhangzottakhoz, akkor viszont álljatok hozzá kicsit másképp. Először is ne a szervezéssel, hanem a költségkeret megtervezésével kezdjétek! Mennyi pénz van összesen? Ki mennyivel tud/szeretne hozzájárulni at esküvőhöz? És akkor ha már látjátok, hogy mi a keret, lehet szervezni. És akkor érvelni is tudsz ezzel, hogy miért drága az X étterem, mikor leírtátok, hogy ennyi rá a keret.


Viszont azzal számolj, hogyha 3 család teszi össze a költségeket, akkor mindenki bele fog szólni- jogosan, hiszen az ő pénzük is! Ez ilyen, és a saját igényeidből lejebb kell adnod, különben csak követelőzöl, hogy fizessék ki, amit Ti szeretnétek.

2017. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%

A csaladtol elvarod h fizessenek, tolunk elvarod h olyat valaszoljunk ami neked tetszik. Egyeb ohaj?


Most legalabb latod h miert jobb mindent onerobol megoldani, nem kell harom csaladnak megfelelni csak magatoknak.

2017. jún. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
91%

Ez családon belül egymás megbecsülésének kérdése is.

Nálunk is jó részt a család fizeti, viszont van annyi eszük, illetve szeretnek minket annyira, hogy nem szólnak bele mindenbe. Meg lett beszélve, hogy mennyi pénzzel szeretnének minket támogatni, aztán úgy kalkulálunk.

De ha a család jogot formál, mert ők is fizetnek, akkor inkább visszautasítanám a pénzt. Egyébként meg számomra maga a házasságkötés a lényeg, minden más csak körítés. Ha nem lesz 300 ezres hercegnőruhám és nem lesz zenekar, akkor nem lesz. Ha csak egy kis esküvő lesz vacsorával, akkor annyi. Az esküvő nem a "Nagy nap", hanem sokkal inkább egy új család kezdete. Inkább az utána következő rész az érdekes. Annak sikere meg nem a "Nagy nap" milyenségén múlik.

2017. jún. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Pl kinézunk egy szolgáltatót es az valamelyik családnak biztos nem felel meg de ha azt mondjuk hogy akkkor nézzenek körül ők is akkor már egyből az lesz hogy ők nem... igy nem jutunk egyről a kettőre .

Nem arról van szó hogy mi nem akarunk alkalmazkodni vagy hogy olyan igényeink vannak amik horribilis összegbe kerülnek hanem arról hogy bármilyen témában megy az ellenkezés a feszültség és a vita.

2017. jún. 17. 14:20
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem érzem kellemetlennek, hogy a szüleink fizették az esküvőnket. Van aki saját erejéből teremti elő, van akinek a szülei segítenek. Ha megtehetik miért ne? Van akinek lakást vesznek a szülei. Viszont nálunk ez nem volt se elvárás, se követelőzés. Ha nem álltál volna a költségeket akkor ketten is ki tudtuk volna fizetni. Úgy gondolom,hogy a ti szüleitek elhamarkodottan ajánlották fel, hogy kifizetik. Vagy lehet hogy egyáltalán nem is ajánlották fel, hanem ti egyértelműnek tekintettétek, ők pedig belementek? Az is lehet hogy nem számítottak rá, hogy milyen egy esküvő manapság és milyen költségei vannak. Hisz régen minden más volt. Azt gondolom ha segítenek a szülők azt meg kell köszönni de nem szabad megsértődni ha mégsem. Én ezek után egy kisebb esküvőt szerveznék amit ki tudunk fizetni. Ha felnőtt életet akartok kezdeni akkor annyi pénzetek csak van, hogy vesztek valami csinosabb ruhát és a szűk család jelenlétében egybekeltek és megünneplitek egy vacsival. A másik lehetőség, hogy elhalasztjátok amig ki nem tudjátok fizetni magatoknak.
2017. jún. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
84%
Fizesd magadnak és nem szól bele senki, vagy ha igen jogosan inted le azt aki beleszól. Ha nem megy akkor kèt tanú, szolod ebéd pont.
2017. jún. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim válasza:
77%
Még ilyet...a ti esküvőtöket ti álljátok,ha a szülők is besegítenek örüljetek,ha meg nincs rá pénz,akkor marad a 2 tanús esküvő.
2017. jún. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!