Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit szólnátok? Reális elvárás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit szólnátok? Reális elvárás?

Figyelt kérdés

Közös otthon vásárlása előtt házasságot szeretne az egyik fél, hogy hivatalos legyen a dolog, szintlépés és bármi történne ne a szülők kapják a közös lakást, ne kelljen bizonyítgatni a dolgokat stb miatt is. Nem vágyik hű leánykérésre, se nagy esküvőre. Ti mit mondanátok? Reális, hogy szeretné?


4 éves kapcsolat (24N, 25F) 1,5 éves együttélés, fix munkahelyek, együttesen ~ 360.000-400.000Ft fizetés (fele-fele arányban).


2017. júl. 17. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Ehhez nem tudok hozzászólni, de az nem világos, hogy miért a szülők (kinek a szülei?) kapnák a közös lakást, ha a felek a társtulajdonosok?
2017. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha eleve 50-50% lenne a lakás tulajdona, akkor igen, teljesen érthető kérés.

CSOK miatt, hitel szempontból és öröklés esetén is jobb ha házasok.

Nem 3 hónap ismeretség után került szóba. Komoly közös tervek és ennyi év után időszerű.

2017. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

Ez a "szintlépés"-duma mindig kiborít... mi ez, Super Mario bammeg, hogy szinteket akarsz lépni?

Amúgy ha közösen vesztek lakást, akkor az közös tulajdon lesz. Innentől a "ne a szülőké legyen" (wtf?), "ne kelljen bizonygatni a dolgokat" stb. érveid is megdőltek.

Házasodni akarsz, oké, nincs ezzel semmi baj, hajrá. De hagyd el ezt a "reális köntösbe burkolom"-próbálkozást, mert nagyon nem megy...

2017. júl. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem reális.
2017. júl. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A reális dolgokkal van elkenve az elvárás szó, hogy kevésbé legyen feltűnő :D. Reálisnak reális, de szerintem kezeljétek ezt inkább lehetőségként, mint elvárásként.

30/f

2017. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem értem, hogy jönnek ide a szülők.
2017. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Úgy jönnek ide a szülők, hogy ha nincs gyerek és házastárs akkor ők örömöknek, vagy nem? Én eleve házasságpárti vagyok szóval egyértelmű volt hogy összeházasodunk, fura lett volna ha a párom nem így gondolja. Ha már van annyira komoly a kapcsolat hogy lakást veszünk akkor a házasságkötés sem lehet akadály.
2017. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, ki mennyi pénzt ad bele a lakásvásárlásba. Ha a lány nem ad bele semmit, mert elszórja másra a pénzét, de hisztizik, nehogy a párja nevén legyen a lakás, azt elítélem. Ha fele-fele arányban fizetik, akkor alap, hogy társtulajok legyenek.
2017. júl. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!