Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit gondoltok az esküvővel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok az esküvővel kapcsolatos alább felsorolt dolgokról? Nem sok egy kicsit?

Figyelt kérdés

-menyasszonynak elvárásai vannak a leánybúcsúztatóval kapcsolatban ( 2 napos legyen, kellemes szálloda)

-koszorúslányoknak egy fajta ruha/adott színben amit mindenki fizet magának

-az esketés napján fodrász/sminkes amit mindenki fizet magának és szintén magadott frizura/smink

-lagzi után a szállást mindenki fizeti magának

-menyasszony elvár egy bizonyos összeget mindenkitől nászajándékba (25-30 e Ft)


2017. júl. 28. 09:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

De sok.


- én nem kötöttem ki semmit a lánybúcsúval kapcsolatban, csak hogy ne az utcán rohangálós, pasikat zaklatós legyen

- egy fajta ruhát szerettem volna nekik, de mi fizettük

- a sminket és hajat ők fizették, de rájuk bíztam

- szállást mi fizettük az összes vendégnek

- nem volt semmiféle elvárásunk

2017. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem célszerű lenne, hogy aki lepontozza itt a válaszokat, az valami ellenérvet vagy indokot is ír. A "mert csak", meg az "én királylány vagyok" típusú indok nem indok. :)
2017. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

- elvárásai, de ki si fizeti ugye a szállodát? - ha nem, akkor én nem mennék el, ennyi

- nem lennék koszorúslány, főleg, ha még szarul is állna a ruha


Na, így én el sem mennék, ennyi. Csináljon, amit akar, de mi az, hogy adott smink meg frizura? És akinek nincsen hozzá elég haja, vagy épp a sok festéket nem bírja a bőre?

Idióta kontrollmániás az ilyen ember.

2017. júl. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

De, nagyon is sok.

Még a frizura, smink rendben van, mert mindenki magának csináltatja. Ebben a felállásban a lánybúcsúval sincs baj, sőt a nászajándékkal sem.


De hogy emellett még a szállást és a koszorúslány ruhát is fizessék, sőt vegyék meg (annak ellenére, hogy maximum egyszer veszik fel életükben), hát az túlzás nagyon. Tovább megyek, pofátlanság. Sőt, ezen felül még pénzt is kérni nászajándékba extra nagy pofátlanság.

2017. júl. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

De sok, nem is kicsit. El van szállva a kisasszony, ha ezt nekem adná elő, el sem mennék.

Ne szóljon már bele más hajába,sminkjébe. És ha valaki nem is akar fodrászt-sminkest?

Pofátlan nő, aki így elszáll az esküvőn, az életben sem lehet teljesen normális.

2017. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha két napos lánybúcsút szerveznénk, akkor már nem adnánk bele az ajándékba semmit, egyrészt már ráköltöttük azt az összeget, másrészt nyerészkedjen a rokonokon, ne rajtunk.

A koszorúslányok dolgait meg alapesetben a menyasszony állja - ettől lehet eltérni, de ilyen szoros elvárások esetén kutya kötelessége lenne neki fizetni.


Mikor én voltam koszorúslány, nálunk nem kötött ki semmit a menyasszony. A közös színt mi választottuk az esküvői dekorhoz passzolóan, egyéb dolgokat magunknak álltuk - de nekünk ez volt az ajándékunk a menyasszonynak, először nem is akart koszorúslányt a költségvetés miatt. Szerintem ha borítékot akartunk volna adni ajándékba, el se fogadja...

2017. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Valaki nagyon el van tájolva.


Ha kétnapos a lánybúcsú, amit a koszorúslányok fizetnek, akkor minden mást a menyasszony álljon, maximum menyatáncba dobnak bele valamennyit. Ez így összeszámolva nekem úgy tűnik, hogy a koszorúslányoknak fejenként minimum 100-150 rugó lesz fejenként, ha nem több. Nos, ennyit a testvérem esküvőjére szánnék tokkal-vonóval TALÁN, egy barátnőre biztos nem, pláne ha elvárja... Te ki vagy a sztoriban?

2017. júl. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A menyasszonynak lehetnek elvárásai a lánybúcsúztatóval kapcsolatban. Bármilyenek. Csak azt vagy neki, vagy az "öribarinőknek" kell finanszírozniuk. Ha belefér a költségvetésre a két nap kellemes szálloda, hát egészségükre! (a chippendale fiút nem muszáj "elkapni", bár a koszorúslány azt tesz, amit akar, csak a menyasszony bírjon magával)

Ha a koszorúslányokkal meg tud egyezni a ruhában és költségeiben, az is oké. Ha nem vállalják a ruha költségeit, akkor meg lesznek szívesek elfogadni a menyasszony - esetlegesen pénzszűke által diktált - feltételeit. Nem kötelező ám 30 koszorúslány a legújabb divat szerint öltöztetve, ha nincs rá pénz.

A lagzi utáni szállás már érdekesebb dolog. Én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy ha valakit meghívok, hogy hajnalig mulasson velem az én örömömre, akkor nem hagyom " az út szélén". Persze ha a lagzi amolyan modern módra zajlik, vagyis csak egy kulturált vacsora mondjuk este 8-ig, akkor más a helyzet, az után még haza lehet jutni - már ha nem az ország túlsó végéből hívom meg a legjobb barátnőt. De ha ennél hosszabb bulit akarok és oda invitálok valakit, akkor gondoskodom a szállásáról. Ha meg nem tudok, akkor nem csapok hajnalig tartó danajdát. Lehet házasodni anélkül is.

A nászajándék meg... Ebben nem foglalnék állást. Ebből van a legtöbb vita, ami érdekes módon legtöbbször évekkel a házasság után, közel a váláshoz kerül elő (lásd még: "az a rüfke, beleadtunk 100 ezret a nászajándékba, azt' most elhagyja a mi Lajoskánkat egyetlen félrekúrás miatt, hát micsoda asszony ez?"), de a magam részéről azt mondom, a legcélszerűbb összeállítani előre egy listát, hogy az ifjú párnak mire van szüksége, aztán minden meghívott ebből "pipál ki" valamit. Ez sem a legszebb, de talán a legkevésbé fájdalmas.

2017. júl. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Annak tudatában, hogy nem ismerem a részleteket nem ítélem el a menyasszonyt.


Én kevés koszorúslányt választottam, de nekem ők valóban legjobb barátaim, szinte testvéreim! Mi egymásért igyekszünk mindig mindent megtenni oda-vissza. Neked kell tudni, hogy te milyen viszonyban vagy a menyasszonnyal és a mi véleményünktől függetlenül, ha ez neked sok jelezni!


1.Lánybúcsú: Attól függ, hogy hányan vagytok és ezen kívül van-e más "pénzes" program! Nem mindegy, hogy 10-en dobján össze vagy 3-an!


Én is megmondtam, hogy mit szeretnék csinálni (tandemugrás, szabadulószoba) és ezen kívül azt terveznek még amit akarnak! Nem volt belőle semmi gond, mert tudják, hogy hasonló színvonalon fognak majd visszakapni.


2.Ruha: Nem hiszem, hogy nagy elvárás, hogy egyforma ruhát szeretne mindenkinek. Van olyan, hogy a dekoráció nem teszi lehetővé, hogy a menyasszony megengedje, hogy a koszorúslánya lila ruhát viseljen, mert ő azt szeretne. Itt sem írtál ár kategóriát: 5 ezer lenne (kíniban nézelődtök) vagy 20 ezer felett? Nem mindegy!


Én egyébként két színt ajánlottam fel a lányoknak, közösen elmentünk és én megvettem nekik, mert nem volt drága (5 ezer volt darabja).


3.Fodrász/smink: Írtad, hogy meg van határozva! Na de hogyan? Azt kérte, hogy legyen natúr egyszerű smink és egy szép egyszerű haj vagy valami extra elvárás? Árban sem mindegy! Nálunk a lányok a hajat megoldották maguknak a sminket meg én fizettem nekik. Olyat amilyen jól áll nekik, nem értek hozzá! Komolyan kíváncsi vagyok milyen sminket határozott meg, mert az egyen smink lehet nagyon előnytelen is!


4.Szállás: Mi fizettük a vendégeknek, mert 200 km-re volt a lakhelyünktől. Nálatok milyen messze van? Lehet, hogy sokan nem is aludnának ott és a menyasszony úgy van vele, hogy a vendégek másik része meg foglaljon magának olyan szállást ami neki megfelel. Gondolom nagy lagzi lesz, 100+ embernek én sem biztos, hogy kifizetném a szállását például Pesten.


5. Pénz: Elvár. Mindenki elvár, de nem mindegy kinek mondja. Mi a meghívónkba nem írtuk bele, hogy pénzt kérünk. Volt olyan, aki megkérdezte és csak akkor mondtuk, hogy a pénznek jobban örülnénk, mert abból mennénk nászútra.


Viszont a koszorúslányaimmal legjobb barátnőim lévén ezeket a kényes kérdéseket is megvitattam(beleírjuk a meghívóba) vagy jó lenne, ha mindenki adna legalább x összeget, mert akkor el tudnánk menni ide és ide. Ez nem elvárás volt a részemről, hanem kényes dolgok megbeszélése velük. Senkinek sem mondtam, semmit sem vártunk el! Volt olyan aki egy forintot sem adott és pont nem érdekelt, mert imádjuk azt a családod és boldogok vagyunk, hogy ott voltak! :)))


Beszéljétek meg! :) Nyugodt készülődést kívánok!

2017. júl. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
47%
Mostanában nagyon is jellemző ez a hozzáállás. Szinte csak ilyen esküvőn voltam az elmúlt években. Többet nem leszek koszorúslány. Sajnos ezek a dolgok már azután derülnek ki, amikor elfogadtuk a felkérést. Én azt hittem szívesség elvállalni ezt a feladatot (tudván, hogy biodíszletek leszünk), de úgy látom a mennyasszonyok azt hiszik, hogy ők tesznek nekünk szívességet az egész esküvővel. Pedig egyáltalán nem jó muri jó sok pénzt kibacni az ablakon mert más hetedhét országra szóló lakodalmat akar magának.
2017. aug. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!