Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit jelent ez? Nem igazodok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent ez? Nem igazodok ki a páromon.

Figyelt kérdés

Én hoztam fel a témát, már elég rég..

Szerettem volna hozzá tartozni, hogy mondhassam, érezhessem , hogy igen, Ő a férjem .. , hogy ne csak a barátnő legyek.. -így nevez meg ha rólam beszél is.. Ami számomra enyhén bántó, többször meg is szóltam.

Komoly szándékkal hozakodtam elő a témával..

Együtt élünk több mint 4 éve, megismerkedtünk 6 éve..

Gyemekünk is született ezidő alatt.


Először csak elpoénkodta az egészet, ami nekem nagyon c@rul esett. Majd leönzőzött..

Ezután eljutottunk odáig , hogy azzal indokolja hogy nem akarja, "nem a papírtól leszünk boldogak" .. " a papírtól nem lesz könnyebb , se nehezebb" ..

Köszi, ezt én is tudtam..

Mit jelent ez?

Egyszerüen nem jutok dülőre , csak örlődök magamba..

Azt mondja szeret.. De nem tudom már mit gondoljak..


Hétvégén házasodik a legjobb haverja, azon természetesen ott kell lennie, mert közel álló személy és ott akar lenni.

Mi azért nem tudunk vele menni, mert külföldön lesz.

Több okból is a lehető legrosszabb időpont, hogy ő elmenjen, de menjen, ha akar.

Kérdésem, a haverja önzőségén miért kell ott lennie?

A haverja közelálló személy , én nem vagyok az ?


Hozzá teszem , elvileg "hívő" ember.

Templomba járt, elmondása szerint mai napig szokott imádkozni, gyermekünket is kötelezni akarja iskolás korától hittanra.

Keresztelő extra fontos, anélkül nem élet az élet.

Akkor az esküvő miért nem az?


Anno elmesélte, hogy nem így tervezte, előbb házasság, aztán gyerek. Gyerkőc elöbb jött..

Házasság azóta sincs, a fenti okok miatt..


Megkértem, ha megy az esküvőre , mert még nem biztos , kérdezze meg a haverját, hogy miért veszi el a lányt..

Csak hogy megtudjam mi hiányzik nálunk, vagy a páromból.


Másfél éve megy ez nálunk..


Véleményeket szeretnék.


2010. máj. 26. 10:58
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
72%

egyébként meg nem értem, hogy ilyen válasz után :

"Azt leszámítva, hogy nem tudunk semmit megbeszélni.

Szó szerint semmit.

amiben ketten kéne döntsünk az nem megy."

még milyen erők fűznek ehhez a kapcsolathoz? Szerelem? Megszokás? Félelem a magánytól?

2010. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
57%

11:20 vagyok, ja pont ezért kérdeztem...

ugye azoknál akik ragaszkodnak a házassághoz, a gyerek is csak azután jöhet.

előtte kellett volna gondolkodni, hogy akar-e házasodni, és gyermeket...

csak manapság fordítva megy a dolog, és mindig a későbánat szitu.

ha ennyire nem bírtok közösen dönteni, akkor miről beszélünk? minek akarsz hozzámenni? Akkor majd jobb lesz? Szerintem nem...


A kérdésedben benne van a válasz is, magadnak kell megtalálnod. Mi maximum okoskodunk itt egy kicsit a semmiről.

Aki nem akar változtatni az életén, azon nem lehet segíteni. /Hippokratész/

2010. máj. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

11:30


nem tudom hogy jön ehhez a témához, de ő ehhez hasonlította az esküvő témát. Döntésileg.


Mosógépünk eléggé ki van, nem ártana venni másikat.

Ő kitalálta, hogy vegyünk háztól , 35e ft-ért.

Németből hozzák őket, 3 hónap garit adnak rá.

Amit ott kidobtak, hazahozzák, javítják , eladják.

Hajthatatlan , hiába érvelek, hogy akkor már inkább vegyünk újat, 5 év garival..

Nem megyek bele abba, hogy kidobjunk ennyi pénzt, mikor 20eft-al többért újat kapok.

Miért vegyek meg annyiért egy már elromlott - javított gépet, amin nincs garancia, vagyis van, kemény 3 hónap.

Alkatrészt se kapnék hozzá it..


Ő ezzel érvel, mert ezt én egyedül eldöntöttem.



Nem csak egy fajta választ fogadok el,

de ne nézzük a másikat hülyének.

Őszinteség a minimum, akár miről van szó.

2010. máj. 26. 11:38
 24/40 A kérdező kommentje:

Tehát házasságban nem lenne boldog? :)

Nem lenne semmi plusz abban, hogy hűséget fogadunk egymásnak, nem a szószoros értelmében. mert hűségesek vagyunk anélkül is..

2010. máj. 26. 11:39
 25/40 A kérdező kommentje:

11:30-83%


Szeretem..

2010. máj. 26. 11:41
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nem akarlak megbántani, de ez a probléma miért 6 év után jött elő? Meg ha előbb is akartad akkor miért hallgattál vele? Miért csak most, 4 év együttélés, és gyerek után hozod fel?

Számomra fontos a házasság, szóval értem, miért akarsz házasodni...csak azt nem miért most...

Én 3 éve vagyok a párommal, ő legalább annyira szeretné a házasságot mint én (ha nem jobban) Ez fontos nekem. Ha ez nem lenne számára is fontos úgy érezném, nincs keresnivalónk egymás mellett...aki nem "házasságpárti" annak csak egy papír...számomra pedig egy morális érték, egy felbecsülhetetlen kincs...egy életen keresztül nem a "barátnője" hanem a "felesége" szeretnék lenni...


bocsi az off miatt...

Lehet, hogy szeret a párod, de azért köszi, hogy 6 év és egy gyerkőc után a "barátnőm"-ként mutasson be valakinek...:-S

Az a baj, most már hiába csinálsz cirkuszt, ha kierőszakolod a házasságot az sem lesz valami nyerő dolog...


Minden esetre minden jót és jó döntést kívánok

2010. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

11:32


Anno beszélgettünk, 2 gyerkőcöt terveztünk.

A házasság részét ő mondta miután megszületett a fia.


A nem megbeszélős résszel nem tudok mit kezdeni.

Nem állapot ez így az biztos. És nem az esküvő részre értem .

2010. máj. 26. 11:44
 28/40 anonim ***** válasza:
47%

de ha nem akarja miért kell ráerőltetni?

mint ahogy a mosógépet se kell(ene) ráderőltetni...

nyögvenyelősnek tűnik ez a dolog :)

2010. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
47%

szerintem meg sokkal prózaibb a szitu.

a nők szeretnek házasodni, a férfiak meg nem.

2010. máj. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

11:42


Olyan kérdés nem volt amiben azért így vagy úgy ne tudtunk volna dönteni, valamelyikünk engedett.

Végülis ez így is működik normál esetben, nem kell mindenben tök ugyanazt vélekedjük..


Mikor bennem előtört ez az egész házassági "mizéria" , felhoztam neki , amit elpoénkodott.

Elmondtam neki, hogy komolyan gondoltam..

Onnantól ahányszor szóba került csak a papír nem fontos rész jön.


És hogy miért most?

Mert most érett meg bennem.


És itt jön az, hogy nem csak egy választ fogadok el, elfogadom ,ha nem érzi "érettnek" magát hozzá, stb.


De ne a papírral érveljünk, mert az nem ok.

Azt mindenki tudja ..

2010. máj. 26. 11:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!