Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit jelent ez? Nem igazodok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit jelent ez? Nem igazodok ki a páromon.

Figyelt kérdés

Én hoztam fel a témát, már elég rég..

Szerettem volna hozzá tartozni, hogy mondhassam, érezhessem , hogy igen, Ő a férjem .. , hogy ne csak a barátnő legyek.. -így nevez meg ha rólam beszél is.. Ami számomra enyhén bántó, többször meg is szóltam.

Komoly szándékkal hozakodtam elő a témával..

Együtt élünk több mint 4 éve, megismerkedtünk 6 éve..

Gyemekünk is született ezidő alatt.


Először csak elpoénkodta az egészet, ami nekem nagyon c@rul esett. Majd leönzőzött..

Ezután eljutottunk odáig , hogy azzal indokolja hogy nem akarja, "nem a papírtól leszünk boldogak" .. " a papírtól nem lesz könnyebb , se nehezebb" ..

Köszi, ezt én is tudtam..

Mit jelent ez?

Egyszerüen nem jutok dülőre , csak örlődök magamba..

Azt mondja szeret.. De nem tudom már mit gondoljak..


Hétvégén házasodik a legjobb haverja, azon természetesen ott kell lennie, mert közel álló személy és ott akar lenni.

Mi azért nem tudunk vele menni, mert külföldön lesz.

Több okból is a lehető legrosszabb időpont, hogy ő elmenjen, de menjen, ha akar.

Kérdésem, a haverja önzőségén miért kell ott lennie?

A haverja közelálló személy , én nem vagyok az ?


Hozzá teszem , elvileg "hívő" ember.

Templomba járt, elmondása szerint mai napig szokott imádkozni, gyermekünket is kötelezni akarja iskolás korától hittanra.

Keresztelő extra fontos, anélkül nem élet az élet.

Akkor az esküvő miért nem az?


Anno elmesélte, hogy nem így tervezte, előbb házasság, aztán gyerek. Gyerkőc elöbb jött..

Házasság azóta sincs, a fenti okok miatt..


Megkértem, ha megy az esküvőre , mert még nem biztos , kérdezze meg a haverját, hogy miért veszi el a lányt..

Csak hogy megtudjam mi hiányzik nálunk, vagy a páromból.


Másfél éve megy ez nálunk..


Véleményeket szeretnék.


2010. máj. 26. 10:58
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

később jövök, olvasok, reagálok. most mennem kell.

sziasztok.

2010. máj. 26. 11:54
 32/40 anonim ***** válasza:
100%

Én nő létemre nem tartom életbevágóan fontosnak a házasságot. Két éve együtt vagyok a párommal, lehet, el is venne, de még nem jutott el arra a szintre a kapcsolatunk, hogy komolyabban beszéljünk is erről. Ő ugyan csak úgy mutat be mindenkinek, hogy "ő a barátnőm", mégis olyan sugárzóan mosolyog olyankor, hogy süt róla a büszkeség, meg a boldogság. Szerintem ha valaki igazán szeret, akkor nem az számít, minek hív, hanem hogy a mögött a szó mögött milyen hangsúly, milyen érzelmek húzódnak meg. Mondjuk a páromról nem is tudom elképzelni, hogy ő két gyerek mellett is csak barátnőnek hívjon, akkor biztos így mutatna be, hogy "ő a kedvesem/párom" vagy valami.

Egyébként nekem csak rossz tapasztalataim vannak a hívő pasikról, az egyik a feleségét csalta nekem (mikor rájöttem, kidobtam, pedig nagyon szerettem őt). Egy másik hívő pasitól kaptam Valentin-napra Bibliát, meg mikor Esztergomban jártunk, hát vasárnap mindenképp el kellett mennünk a Bazilikába egy misére, pedig én nem vagyok keresztény. Na, ehhez képest, hogy ekkora "szentfazék" volt, csúnyán átvert, többször megcsalt. A mostani barátom ugyan nincs megkeresztelve és megrögzött ateista, mégis csodálatos ember, akitől sokkal több szerelmet és megbecsülést kapok, mint a másik kettőtől együttvéve.

2010. máj. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
nekem helyett velem, bocsánat.
2010. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem 2 lehetőség van:


1. Mivel van gyerek is már, mindig van valami kiadás, tehát az esküvőt felesleges pénzkidobásnak tartaná.

2. Tudja, hogy nem veled szeretné leélni az életét, de amíg nincs jobb, addig veled marad, elvenni viszont soha nem fog.


Szerintem ne a házasságot erőltesd, hanem próbáld rendbe hozni a kapcsolatotokat amíg nem késő, mert a leírtakból ítélve nagyon komoly gondjaitok vannak, ha már beszélgetni sem tudtok és kompromisszumot kötni. Ha sikerül meggyőznöd a párodat, hogy te vagy az igazi, akkor talán elvesz.

2010. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

nem olvastam végig a válaszokat, lehet, már más is felvetette ezt:

ha szerinte mindegy a papír, akkor nyugodtan elvehetne téged....

ha az mindegy, hogy nincs papír, az is mindegy, ha van papír, nemde?!

már ha tényleg csak ez tartja vissza. valszeg perze nem csak erről van szó.

2010. máj. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat.

Ne eröltesd.Nem feltétlen jelenti azt hogy vmi gond van,egyszerűen csak meg kell érnie az érzésnek.És nem agyban,hanem szívben.Azért merem ezt így leírni, mert sokáig én is házasságellenes voltam,úgy gondoltam hogy az csak egy darab papír,nem akartam házasodni annak ellenére hogy őrületesen szeretem a párom,de egyszer csak szép lassan elkezdett érni bennem az érzés hogy én hozzá akarok menni,meg akarom erősíteni a kapcsolatunkat.Valójában nem is tudom megfogalmazni pontosan,tényleg meg kell érnie az érzésnek,a vágynak.(És én vagyok a lány.)

2010. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Végig olvastam.

Sztem ne azon "dolgozz" hogy elvegyen feleségül,hanem először is azon hogy rendbe jöjjön a kapcsolatotok.Szerintem tök normális ha valaki egy nem teljesen jó kapcsolatot nem akar tovább fejleszteni házassággá.

2010. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Figyelj én ezt így látom:

1.) Ha a papírtól nem lesz "sem jobb sem roszabb" akkor nem érsz neki annyit, hogy ugymond a kedvedben járjon? Ha neki ettől nem lesz roszabb se...

2.) Én rákérdeznék, hogy érzi-e, hogy te vagy neki az igazi... Hogy nem csak addig marad veled, míg nem talál jobbat, mert ez, hogy nem akar hivatalos köteléket ezt sugallja.

Én elég makacs természet vagyok, valószínűleg régen ultimátumot adtam volna neki, bár elismerem, hogy ez sem a legjobb megoldás. De legalább kiderül, szeret-e egyáltalán.

2010. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

Sok lány gondolkodását nem értem.Engem a párom kilenc év után vesz el feleségül.Nyolc éve eggyütt élünk,már közös lakást is vettünk, de nekem egyszer sem fordult meg a fejemben hogy azért nem vett el már idáig mert nem szeret,vagy csak "jobb híján" van velem.

Házasság nélkül is lehet boldogan élni,és házasságban is lehet boldogtalanul.Sőt,a házasság eröltetése igen meg tudja mérgezni a kapcsolatot.Ne akard magad ráeröltetni,nem attól lesz jobb a kapcsolatotok.Várd meg hogy benne is megérjen a dolog.Egyébként ha kierölteteda házasságot,még utána is ott tud hagyni ha épp úgy érzi.Ha meg nem gondol ilyesmire,papír nélkül is melletted marad.

2010. máj. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Az én véleményem szerint: a pasik, akik az első pár év után nem veszik el a párjukat, azok később azért nem veszik el, mert KÉNYELMESEK lettek. Ugyanis:

-megkapják a jó kaját házasság nélkül is,

-mosnak rájuk házasság nélkül is,

-szülnek nekik házasság nélkül is,

-van szex házasság nélkül is.

Nem azt mondom, hogy minden férfi ilyen, de nekem is van ilyen férfi ismerősöm, 10 éve együtt vannak, a csaj szeretné, ha elvenné titkon a szívében, de a pasi pimaszul csak ezeket mondogatja! Az igazi ok nemtudom mi lehet, de ez is lehetséges! Ezt nem azért írtam, mert a Te hibád, hogy mindent megadtál úgymond előre neki, hanem azért, mert így alakult. Szeret, de gondolom nincs semmi ösztönzés, amiért elvegyen, neki jó így is! Azért sok szerencsét!

2010. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!