Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Menyasszonyi autót ki vezethet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Menyasszonyi autót ki vezethetné ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A helyzet az (nyáron lesz az esküvőnk), hogy mi nem tartunk kocsit. (Nem anyagi oka van, egyszerűen Bp. belvárosban lakunk, minden a szánkban van, így minek.)

Viszont az esküvő a szülővárosomban lesz, Bp. agglomerációja. Szüleim kocsija normális lenne, csak az a gond, hogy az is be lesz fogva, mert lesznek olyan vendégek, akik nem kocsival jönnek. Pl. nagymamám is. Akárhogy osztok-szorzok, az autók száma nagyon ki lesz számítva sajnos. Tehát nem csinálhatunk a szüleim családi autójából menyasszonyi autót.

Arra gondoltunk, hogy bérelnénk kocsit (én amúgy díszítést a kocsira amúgy sem szeretnék, nekem az nem fontos). De ki vezetné, hát ez a gond.

Mindössze 20 meghívott lesz, tehát még a „nagy számok törvénye” szerint sem tudok leakasztani egy rokont, jóbarátot, aki azt a kocsit vezetné, ami engem és a vőlegényemet visz a szülői házból (szüleimnél készülődünk össze, ott öltözünk), szóval a szülői házból a házasságkötőbe, majd onnan az étterembe. (Délben esküvő, utána egy ebéd, beszélgetés stb., délután 5-ig leszünk amúgy az étteremben.)

Nagy kérdés: Ilyenkor mit lehet tenni? Megfizethetünk egy sofőrt konkrétan? Akkor őt is meg kéne hívni az esküvő utáni ebédre? Már csak neki is fura lenne, ez a 20 ember tényleg a nagyon szűk család és pár barát, kihez csapódna szegény. (Ott pont ezért fotós sem lesz, csak a szertartáson, mert ugye egy ebéd, kajáló embereket meg minek fotózni, tehát más kollegához sem csapódhatna a gk. vezető.)

Vőlegényemnek amúgy van jogsija, csak gyakorlata nincs, pont mert saját kocsit nem tartunk, a munkája révén pedig nincs szüksége a vezetésre. És hát nem is szeretném, hogy az esküvőnk napján ő vezessen.

Mindenképpen idegen kell, de ezt hogy szokták?

Bármi ötletet szívesen veszek, köszönöm előre is.



#esküvő #sofőr #menyasszonyi autó
2017. okt. 31. 08:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Fizess egy sofort, es nem kell hogy a csaladias ebeden reszt vegyen. Nincs ebben semmi kulonos...
2017. okt. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Simán rá kell bökni egy rokonra, hogy elgyen szíves elvinni titeket. Barney Stinson-t idézve "a menyasszony kérte", onnantól meg fogják oldani
2017. okt. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

2-es: Nem ismered a családunkat:(

Van egy rigolyás p...cs bátyám, akinek éppen amilyen hangulata van, úgy teszi a megkért dolgokat is.

Nővérem van még, az ő férje azért nem jön szóba, mert két kisgyerekük is van, a csaj meg tök önállótlan, nem vezet.

Vőlegényemnek két nővére van.

Anyukámnak huga, aki maga is bérelt kocsival jön a reptérről.

Igen, tudom, "Normáliséknál" ezt meg lehet oldani családon belül, még örül is, akit megkérnek...

2017. okt. 31. 08:50
 4/17 A kérdező kommentje:
1-estől kérdezem: Ez egy szolgáltatás, tehát valaki vezesse a bérelt kocsit. Ezt egyáltalán hol lehet kérni? (Mert ez az egy út van szerintem.)
2017. okt. 31. 08:51
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen sz*r családod van akkor az esküvőre se hívd meg őket, már bocs. De akik ennyire nem képesek érted, azokra nem érdemes áldozni...


Akkor viszont marad az első verziója. Google sofőr bérlés, autó bérlés. Szépen felhívod és kész. Aztán legalább fotózkodhatsz a Facebookra valami nívósabb kocsival:)

2017. okt. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiírod Facebookra, hogy kellene valaki aki vezet. Fizetsz neki annyit, hogy Neki is, Neked is megérje. Biztosan van az ismerőseid között akinek jó buli kipróbálni egy idegen autót, látni egy szép párt a boldog pillanataiban és keresni egy kis pénzt, de ha ott nem találsz szerintem Budapesten és környékén biztosan létezik sofőrszolgálat is.
2017. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek!!!
2017. okt. 31. 10:23
 8/17 A kérdező kommentje:
És nézegettem is a neten, találtam is, autó bérlés sofőrrel, sok helyen van így a szolgáltatás, így nem nekünk kellene "összefésülni", hogy bérelt autó is, sofőr is külön, szóval jó lesz ez így.
2017. okt. 31. 13:06
 9/17 anonim ***** válasza:
Béreljetek egy limót. 50 ért már van 1 órára.
2017. okt. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Kösz az ötletet, de nekünk csak egy normális kocsi kell, arra a napra, kb. 11-től délután 18:00-ig. Még díszítés sem a kocsira.

Tényleg kár, hogy nincs egy ilyen családi barát. De megoldjuk, egy közép kategóriás, viszonylag új, tiszta autó elég lesz.

2017. nov. 1. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!