Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő árak - zene, hogy is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő árak - zene, hogy is működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


"kis" esküvőt tervezünk, ahogy számolgatom sacc 40 fő.

Ezt kb mennyiből lehetne megvalósítani?

Sima polgári, saját zenével Richard Clayderman (tőle írhatnátok pár számot ami illő lenne, nem egyszerű dönteni..)

Szép , emlékezetes, de egyszerű esküvőt szeretnék.


Lagzit nem tudom hogy elképzelni, étterem vagy házi legyen, nem szeretnék hajnalig tartó bulit, de azért egy szép vacsora, utána egy kisebb "buli"..

Mit tancsolnátok?


Esküvői ruhával se vagyok még tisztában, mert nem tudom eldönteni, hogy legyen fehér vagy ne?:)

Szeretném végül is, hogy az legyen, de elképzelni se tudom :o)


Milyen költséget vannak úgy összességében?


Egy pár gyűrű, ruhák, ceremónia, stb?

Meghívót hogyan és milyet kell, illik készíteni?



Az időpont még nem fix, ha minden összeállt elöttünk és anyagilag is megálljuk akkor döntenénk a dátumról.


Szüleinket nem szeretnénk leterhelni, max beszállnak az anyagiakba..


Segítsetek!


Köszi :)


2010. jún. 1. 09:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Annyit mondok, hogy az ár döntő részét nem a vacsora képezi. Nekünk 70 fős esküvőnk volt tavaly februárban, 1,2 millióba került. Ebből 350 ezer volt a vacsora. Azaz 850 ezret mindenképp kiadtunk. Mert mindegy, hát főt vendégelsz meg, attól a csokor, a ruha, a fotós stb nem lesz olcsóbb.


Sokat lehet spórolni, ha végiggondolod, mi az, ami kell és mi az, ami feleleges, és amit csak lehet, sajátkezűleg oldasz meg. Pl ötfős zenekar helyett egy fő dj, domrobnyomott meghívó helyett magad nyomtatod odahaza, székszoknya és élővirágos dekor elfelejetve stb. Na, ezeken sok pénzt meg lehet fogni.

2010. jún. 1. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.


Anno készítettem egy táblázatot, amibe felírtam minden elképzelhetőt, ami csak eszembe jutott, hogy kellhetegy esküvőn. Valamint végigbújtm az esküvős fórumokat, hogy másnak mi minden jutott az eszébe.

Étterem, italszámla

Fényképész

Terembérlet

Ruha, cipő

Kiegészítők

Koccintás (templomi szertartás után a vacsorára nem hivatalosakkal is)

Virág

Dekoráció

Zene

Ajándékok (papnak, szülőknek, ismerős orgonistának, ismerős vőfélynek, akik ingyen vállalták stb)

Meghívók (sk)

Fodrász

Smink

Esküvői torta, sütik

Italok

Szállás

Egyéb

2010. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Fénykép és videó úgy gondolom meg lenne oldva a családban.

Templomi nem lesz, nem vagyok se hívő és nem fogok álszenteskedni :))

Az a kb 40 fő aki a polgárin ott lesz az a vacsin is ott lesz :)


Ha étterembe megyünk a polgári után, az kb hogy néz ki ?

ki kell fizetni gondolom a foglalást hogy más ne legyen ott?

illetve megbeszélni az étteremmel hogy milyen ételek legyenek?

2010. jún. 1. 10:17
 4/17 anonim ***** válasza:

szia

nekem 50 fős volt. egy pár dologban tudok segíteni, de pl. a kaját nem tudom, mert azt a szüleim fizették:)

tehát:

ruha: 70 000 Ft+fátyol 2000

ékszerek: bizsuboltokban vettem, tehát pár ezer Ft-ból kijött

piros ruha: sima ruhaboltban vettem, ahol elegáns ruhákat árulnak, 15 000 Ft

cipők: kíniban vettem, tehát kb. 2500 Ft darabja

ital: nekünk nagykeráron volt, 30 000 Ft, bárki bármit ihatott:)

zenész: egy szintetizátoros, 20 000 Ft

gyűrűk: Aradon vettük még régebben, kb. 13 000 Ft/darab(2005ben)

autó: ingyen volt, rokon:)

díszítés: ingyen volt, csak alapanyagáron, anyukám kreatív kolléganői csinálták, pár 1000 Ft

fehérneműk: mindennel együtt kb. 4000 Ft

smink: 2-3000 Ft volt asszem, anyukám fizette:)


bocsi, csak ennyit tudtam segíteni:)

ja, és ez 2007-ben volt, egy faluban(smink, fodrász, kaja), viszont a ruhámat egy szegedi szalonból béreltem, és az ékszereimet is szegeden vettem.

2010. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

ja, meghívót egy kis fénymásolószalonban csináltattam, 15 000 Ft volt összesen.


fotós: ez elég nagy kiadás, mindennel együtt 50 000 Ft

videó: profi videós barát csinálta, tehát ingyen volt, egyébként 30-50 000 Ft.


a kérdésedre válaszolva: az éttermet le kell IDŐBEN foglalni, és természetesen akkor nem lesz ott senki más, csak ti, és persze kiválaszthatod, hogy mi legyen a menü stb.

2010. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az étteremmel KÖSS SZERZŐDÉST! Ez nagyon fontos. A szó elszáll, és simán járhatsz úgy, hogy egy héttel a nagy nap előtt az étterem lepasszolja a 40 fős vendégresegedet egy 80 fős kedvéért, mert az nagyobb üzlet.


Jobb helyeken bemész, megbeszéled a tulajjal, hogy mitakartok. Ő kínál egy menüsort, amiből választhattok, majd minden részletet szerzőpdésbe foglaltok, az időpontoktól kezdve a terembérleten és a rongálások térítésén át a lemondások díjáig. (Vendég beteget jelent, nekünk az esküvő napján is előfordult ilyen.) Foglalót biztos, hogy kérnek, valamint sok helyen részben vagy teljesen előre kell fizetni. Mi az eskövő előtti 3. napig ingyenesen mondhattunk l akárhány főt, utána már nem, valamint eddig az időpontig ki is kellett fizetnünk a saccolt ár felét. A végleges ár a végelszámolásnál derült ki, amikor összeszámolták az italfogyasztást is. Érdeklődj utána az étteremnek főrumokon, mert vannak tisztességtelen, nagyon lehúzós helyek is.


Fénykép és videó a családban - hacsak nem profik, akkor meg fogod bánni. Minden ismerősöm megbánta, aki így tett. Az emlékeken kívül a fényképek fognak megmaradni az egész napból, ezt érdemes profira bízni.


Nem tudom, hogy a polgári után hogy kell az étterembe menni, mert én hívő vagyok, :-) és mi a templomi után mentünk. A polgári nem is azon a napon volt.

2010. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Polgári után átmentek az étterembe, amit kiválasztottatok. Mindenképpen nézz meg többet, hogy ár-érték arányban melyik a legjobb. Szerintem olyat válassz, ahol van kisebb különterem, nekem illúzióromboló lenne esküvőt tartani az étterem többi vendége között. Fontos szempont, hogy engedik-e bevinni a röviditalt és a süteményeket (ez helyenként változó, mindenképp rá kell kérdezni, hiszen az italt jóval olcsóbban megveszed nagyáruházban, a sütit meg a család összesüti :) ) Menü: leves, főétel körettel+saláta, házi sütik + menyasszonyi torta. Nem kell nagy zenekar, vannak nagyon jó egyszemélyesek is (kb 40 fős osztálytalálkozónkon egy szintis srác volt, nagyon jó buli kerekedett) vagy egy dj, kb egy árban vannak.

FOTÓS, VIDEÓS - semmiképp ne családban oldjátok meg, nagyon megbánhatjátok. Hacsak nem profi az illető... Készülhetnek persze így is szép képek, de hidd el, ég és föld a különbség egy profi és egy amatőr között. Lényegében ez a kettő dolog az, ami megmarad az esküvő napjáról. Virág elhervad, kaja elfogy, zenész hazamegy, de a képek megmaradnak. Ne legyen az, hogy elkészülnek a képek és a szekrény aljában hevernek, mert nem sikerültek jól. Egy profi odafigyel a részletekre, szeme van hozzá, tudja mikor kell készenlétben állni.

MEGHÍVÓ: sk készítsd, nézz körül, h kb milyen tetszik. Kell hozzá egy nyomtató és egy papír ill. hobbibolt, ma már mindent lehet kapni. 40 főre ráadásul nem is kell sok meghívó.


[link]


[link]


[link]


RUHA: olyan legyen, ami igazán tetszik. :) lehet királylányos, lehet egyszerű A-vonalú, lehet fehér, lehet krém v. ekrü. Lényeg, hogy jól érezd magad benne. Nincsen szabály arra, hogy miben lehet férjhez menni.


CEREMÓNIA: ingyen van, ha nem kértek semmi körítést, se zene, se szöveg, se semmi. Ha bármit szeretnétek, arról az illetékes anyakönyvi hivatal ad tájékoztatást, h mi mennyibe kerül. Általában: bevonuló zene, szöveg, gyűrűhúzás, gyertyagyújtás, aláírás, szülőköszöntés (ezalatt is zene - meg kell kérdezni, h viheted-e a saját zenédet és h így mennyibe kerül), pezsgőzés (pár, tanúk, szülők, anyakönyvvezető). Nálunk ezek a zenék voltak:


Bevonulás: http://www.youtube.com/watch?v=tWB2G3r39ko

Gyűrűhúzás+gyertyagyújtás:

http://www.youtube.com/watch?v=4AECIOqC6Os

Aláírás: http://www.youtube.com/watch?v=AWttzL4HVI8

Szülőköszöntés: http://www.youtube.com/watch?v=SRjpYGKEV4I

Pezsgőzés:

http://www.youtube.com/watch?v=HWnWUZbAFeM


VIRÁGOK: menyasszonyi csokor, vőlegény kitűző, szülőköszöntő csokrok (egy-egy szál virág is nagyon mutatós), + dekoráció - ismét étterem függő, vállalják-e a dekorációt v. nektek kell megcsinálni, utóbbi esetben: 4-6 személyenként valami szép asztaldísz jól mutat.


FODRÁSZ, SMINK: szintén érdemes profira bízni, mert lehet, h szépen megtudod csinálni a hajad és szépen sminkelsz, de tuti nem lesz olyan tartós, főleg a smink, mivel a profi profi alapanyaggal dolgozik. Hajnál attól függ, mit szeretnél. Ha kontyot, ill. vmi bonyolultat, akkor fodrász, de ha a leengedett hajadba akarsz fátylat v. virágot, azt otthon is meg lehet oldani.


Tehát a költségek:


Ruhák

Kiegészítők (ékszer, cipők, harisnya stb)

Virágok

Terembérlet (ha van)

Étel

Ital

Menyasszonyi torta

Fotós

Videós

Zenész v. Dj

Meghívók anyagköltsége

Szertartás költsége, ha van (miénk falun volt, ott nem kértek semmit, pedig nem is a hivatalban tartottuk, hanem kijött külső helyszínre, az igazi anyakönyvvel)


Huh, hirtelen ennyi, ha kérdésed van, írj bátran.

2010. jún. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nekem szombaton volt az esküvőm, semmi extra, csak néhány olyan dolog volt, amin nem akartam spórolni, 50 főre 1,4 millió, de Pesten, ahol drágább, és volt benne 120 ezer szállásköltség, mert vidékiek a rokonok, és anyukámék ragaszkodtak hozzá, hogy kifizessék.

Amin nem érdemes spórolni:

fotós, videós (láttam a húgom készítette fotókat, siralmasak, várom a profi képeket) - a fotós 60 ezret kért, de ő hivatásos portréfotós (rólam még sosem csináltak profi képeket sminkben, retusálva stb., ezért szerettem volna most), videós 45 ezer

ruha - 150 volt újonnan megvévéve (kölcsönözni 170 lett volna + 30% foglaló, amit nem adnak vissza, ha tönkremegy)

zenekar - 130 volt, 4 fő, de ha nem jó a zene, szar a lakodalom, őket ismertem, nem is gondoltam másokra, olcsóbbra

Vőfély - 55 ezer (ezt nem akartam, de rábeszéltek, és tényleg jó, ha van)


Sokba került a süti, ráadásul nagyon sokat rendeltünk, de nem tudtuk előre, mennyi kell. Arra nem volt lehetőség, hogy családtagok süssenek-főzzenek baráti alapon.

A többi költséget igyekeztük leszorítani.


Zene: Nem RC, de nagyon szép, nekünk ez volt aláírásnál:

http://www.youtube.com/watch?v=P4tfZuGocfs

A Kóristák c. filmből van, és szöveges változata is van.

2010. jún. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szia... :) 1 fő zenész lesz az őszi esküvőnkön: 50.000 ft.
2010. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, akár hogy próbáltuk leszorítani az esküvői költségeket kb. 1.2 M ft-ra jövünk ki a 70 fővel. Étterem 600.000 7 fogás plusz italfogysztás. Ezen lehet sztem a legtöbbet fogni. Nálunk se lesz videós, dekoratőr, semmi felesleges... Mindez megyeszékhelyen... :)
2010. jún. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!