Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő árak - zene, hogy is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő árak - zene, hogy is működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


"kis" esküvőt tervezünk, ahogy számolgatom sacc 40 fő.

Ezt kb mennyiből lehetne megvalósítani?

Sima polgári, saját zenével Richard Clayderman (tőle írhatnátok pár számot ami illő lenne, nem egyszerű dönteni..)

Szép , emlékezetes, de egyszerű esküvőt szeretnék.


Lagzit nem tudom hogy elképzelni, étterem vagy házi legyen, nem szeretnék hajnalig tartó bulit, de azért egy szép vacsora, utána egy kisebb "buli"..

Mit tancsolnátok?


Esküvői ruhával se vagyok még tisztában, mert nem tudom eldönteni, hogy legyen fehér vagy ne?:)

Szeretném végül is, hogy az legyen, de elképzelni se tudom :o)


Milyen költséget vannak úgy összességében?


Egy pár gyűrű, ruhák, ceremónia, stb?

Meghívót hogyan és milyet kell, illik készíteni?



Az időpont még nem fix, ha minden összeállt elöttünk és anyagilag is megálljuk akkor döntenénk a dátumról.


Szüleinket nem szeretnénk leterhelni, max beszállnak az anyagiakba..


Segítsetek!


Köszi :)


2010. jún. 1. 09:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Miért kell 7 fogás az esküvőre?
2010. jún. 2. 08:11
 12/17 anonim ***** válasza:

Ne úgy képzeld el, hogy kihoznak 7 tányér kaját egymás után, hanem pl. a sültes tálon 3 féle hús van.

Nálunk volt hideg előétel, leves, a sültes tálon egy rántott sajt, egy sajttal sonkával töltött pulykamell, egy cigánypecsenye (ennyi minimum kell), fagyi, éjfélkor pedig hidegtál+saláta és töltött káposzta.

Az előételhez és a fagyihoz nem ragaszkodtam volna, de benne volt a csomagban, nem lett volna jelentősen olcsóbb anélkül sem, max. 200 Ft-ot nyertem volna, annál meg többet ér, ha van előétel meg desszert. 4000 volt a vacsi, 1500 az éjféli kaja, 3700 a korlátlan italfogyasztás. A vacsi jó volt, az éjféli elég kevés, de nem hittem, hogy megéheznek az emberek annyi kaja meg süti mellett. Süti viszont alig fogyott, abból keveset rendeljetek.

2010. jún. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én írtam a 7 fogyás. Azért, kérdező, mert finnyásak a vendégek!! :D Amúgy 2 féle leves lesz, hús, halászlé. 4 féle második 1 pörkölt, 3 féle rántott. A 7. fogás, gyümölcssaláta, aprósüti (tortán kívül minden). Így is sokallod??? Amúgy az esküvőnk déltől lesz másnap reggelig, sztem esznek a vendégek rendesen.
2010. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
fogást
2010. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A sok fogás olyankor kell, amikor hosszú a lakodalom. Aki délután 6 körül kezd az esküvővel és nem reggelig tartó dínom-dánomot tervez, ott általában elég az egy étkezés. Nekünk 14:30-tól volt vendégvárás és az utolsó vendég fél 8-kor ment el (igaz, az már a háztól). Volt a vendégváráskor pogácsa, aprósüti, vacsorakor: húsleves, pörkölt, sültestál (3-féle hússal), kétféle köret, savanyúság, sütik. Menyasszonytánc után - miközben mi öltöztünk át - volt svédasztal. Maradék sült hús, fasírt, saláták, sajttál, gyümölcssaláta, gyümölcsök. Hajnalban pedig juhtúró friss kenyérrel. Bőven számoltunk mindennel, de így is, mire visszaértünk, a svédasztalból nem maradt semmi... pedig dögmeleg volt, nem gondoltuk, h ennyire kapós lesz. Szóval, ha hosszú a lakodalom, akkor bőven kell a sok kaja.
2010. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk 30fő lesz. És mi így csináljuk meg: otthon a kertben lesz felállítva egy ismerős nagy sátra, háttámlás padokkal (a pad és az asztal is tőle lesz elkérve). Ez egy forintba sem kerül. Tyúk leves lesz csiga vagy lúdgége tésztával. A tésztát párom nagymamija csinálja, ami szintén ingyen lesz. A levest hirtelen nem tudom mennyire jönne ki, de szerintem az sem lesz húú de drága. A családban van egy vadász, akitől kapunk őzet, abból készítünk őzpörit tésztával és főtt krumplival. A főételt már rendelni fogjuk. Ezek miáltalunk összeválogatott tálak lesznek, körettel, husival, stb kb 5000Ft/tál. (Ezek 3-4személyes tálak lesznek, így 7 ilyet rendeltünk) A süteményeket egy ügyes asszony vállalta, ami így kb 6-7000Ft-ba fog kerülni, de emellett mi is sütünk. Nálunk az esküvői tortát a násznagynak szokás állnia. Az üdítőkből már vettünk jó párat, mert minden akciónál lecsapunk.:-) Egy pincészettel beszéltünk és ők 300Ft/l-ért adják a bort (vörös és fehér lesz, és még finomak is) A meghívók darabja 500Ft-ba kerül. A díszítés mi csináljuk meg, ami max 5000Ft-ból hozok ki. De nagyon szép lesz. A gyűrűt még nem tudom, mert azt még keressük. A ruhám 25-30.000Ft között lesz (mert nem tudom kell e sokat igazítani rajta, mivel kismama vagyok). Zenekar nem lesz, CD-s buli lesz.

Húú kb ennyi jutott az eszembe. Ebből nagyjából ki tudod számolni mennyi fog kerülni.

Sok boldogságot!

2010. jún. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha akarod át tudok neked küldeni egy excel táblázatot, ha megadod a címed, amiben jól lehet vezetni a költségeket, és egyebeket.


A mienk nagy lagzi lesz kb 100-130 fő, attól függ hányan jeleznek még vissza, ez sokba kerül, de elvileg visszajön a vacsi ára! Azt azért tudni kell. Nem azért rendezünk nagy lagzit hogy "visszajöjjön az ára" de ez tényleg így van, hogy akik eljönnek a lagziba ajándékként pénzt hoznak ezesetben és ez róluk is leveszi azt a terhet, hogy ajándékon gondolkozzanak, rohangáljanak. A többi költség meg ugyanannyi, ha ketten/négyen/tizen vagyunk, ha százan. Gyűrű, ruhák, stb.

Viszont, egy barátnőm mesélte, hogy 550,000 került a 40 fős esküvője úgy, hogy a nagymamája sütött, főzött, saját maguk dekoráltak egy iskola éttermében, és a virágokat egy barátnő hozta. 550-ből így is visszajött nekik kb 400,000. Drága dolog, így is úgy is, de egyszer élünk!

Mi pl. emiatt is halogattuk, most végre elszántuk magunkat, minden hónapban félreteszünk rá, spórolunk, de jó kis buli lesz abban bízunk. Gondolkodtunk sokáig a csak családi esküvőn, de tudtuk, hogy hiányérzetünk lesz, ha kihagyjuk a lagzit! És a barátaink se engedték! Igy lesz végül nagyesküvő.

2010. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!