Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Református templomi szertartás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Futó Gaben kérdése:

Református templomi szertartás lehetséges-e valamilyen engedéllyel a polgári szertartás előtt, ugyanazon a napon? Tud erre valaki precedenst?

Figyelt kérdés

2017. dec. 18. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudok rá precedenst, de ott a menyasszony ismerte a lelkészt gyerekkora óta. A polgári pár nappal később, kedden volt.


Meg kell kérdezni. Az egyház szabályzata nyilván nem engedi, de gyakran meg lehet beszélni ezeket a dolgokat. Ha nem ismeritek a lelkészt akkor persze kicsi esély van rá hogy belemegy.

2017. dec. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Miért gond Nektek a polgári esküvő után az egyházi esküvő?Ha nem akarjátok egyszerre akkor természetes,hogy utána tervezzétek be.


Nem hinném,hogy sikerül ezt megbeszélni, hiszen mi van akkor, ha a pár meggondolja magát, ott a kezükben az egyházi irat, a hivatalos házasságkötés pedig nem történik meg.


Én a helyetekben ezt meg sem említeném.

2017. dec. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

" ott a kezükben az egyházi irat, a hivatalos házasságkötés pedig nem történik meg. "


Nem értem. És akkor mi van? Semmi. AZ egyházi sehol nem számít.

2017. dec. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk először volt a református (szertartás) és utána a polgári. Nem problémázott ezen a lelkész, és semmilyen engedély sem kellett.
2017. dec. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, jó hír, hogy van rá példa. A napirend miatt fontos lenne ez a sorrend, ugyanis a templomi esküvő a lakóhelyünkön lesz, a polgárira viszont ott nincs jó lehetőség, így az a lakodalom helyszínén lesz, máshol. Így nem kellene lemondani egyikről sem, mert a komplett násznépet nem tudjuk oda-vissza cibálni, nem is lenne rá idő.
2017. dec. 19. 07:43
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

Ha van templomi esküvő, én biztosan nem tartanék polgárit is ugyanazon a napon, pláne nem csődíteném oda a násznépet. Nem is hallottam még ilyet hogy valaki egymás után két szertartással kínozza a vendégeit. Hidd el, elég lesz nekik a templomi. Senki nem kíváncsi utána még az anyakönyvvezető mondanivalójára is.


Templomi esküvőt úgy szokás tartani, hogy előtte szűk körben (akár csak 2 tanúval) lerendezitek a polgárit.

2017. dec. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Az én házasságkötésem,közvetlenül az egyházi esküvő előtt volt.Kicsit macerás volt,de belefért.


Meggyőződésem szerint,csak felesleges teher a világi ceremónia mindenkinek.

Az egyházi esküvőt el kell fogadni hivatalos procedúrának,amennyiben azt hivatalosan elismert egyházi személy végzi.

2017. dec. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Én meg olyat nem hallottam, ahol külön napon van a 2. Szerintem meg annak nincs értelme.. Nehogy már ne bírjon ki a násznép 2X 30 perc ceremóniát..:)
2017. dec. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A polgári szertartás legalább olyan fontos része egy esküvőnek, mint a templomi. Sőt...

Szóval szeretnénk mindkettőt, nem hagynánk ki a szépen feldíszített parkos szertartást, a pezsgős gratulációval. Aki ezt az amúgy csak bő fél órát sutba dobja a "két tanúval besétálunk utcaiban, aláírjuk, aztán megy mindenki a dolgára" előnyben részesítése mellett, azt inkább sajnálom ;)

Sajnálom egyébként, hogy helyben nem lehet megoldani a polgári szertartást, mert én is szívesen ballagnék át arról a templomira, de sajnos ez van, így remélem hogy mi is meg tudjuk beszélni az előzetes helyi templomi szertartást.

2017. dec. 20. 07:53
 10/14 anonim ***** válasza:
65%

#8 nem tudom hová valósi vagy, én olyan 8-10 templomi esküvőn voltam, és ebből 1 alkalommal volt polgárival egybekötve, de ott se külön városban, hanem öt perc sétára.


Amúgy nem arról van szó hogy ne lehetne 2x30 percet végigülni, hanem arról hogy minek. Templomi esküvőt olyan emberek szoktak tartani akiknek az isten színe előtti eskü sokkal többet jelent mint az állam előtti, így utóbbira nevetségesnek tartják a cécót. Itt nyilván nem ez a helyzet mert ahogy a kérdező is írta, a polgárit ugyanolyan fontosnak tartja ("sőt"), meg ott van a park, pezsgőzgetés, és gondolom szebb fotóhelyszín lehet mint egy kietlen átlag református templom.

2017. dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!