Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn az anyakönyvvezetőnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn az anyakönyvvezetőnek szokás adni hálapénzt?

Figyelt kérdés
Ha csak két tanús villám-esküvő lesz, illik adni borítékban valamennyit neki?
2010. jún. 8. 14:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
62%
Ebben az esetben nem. Ha nagy lagzi lenne, akkor igen. Az anyakönyvezetőnek ez a munkája, megkapja érte a fizetését.
2010. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
szerintem ez abszolút nem szokás, nálunk is csak polgári volt, igaz, ott sokan voltak, de külön az anyakönyvvezetőnek zsebbe nem adtunk semmit.
2010. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
én semmi esetre sem adnék neki. mire? ez a dolga.
2010. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Csak abban az esetben ha spontán szülést is levezet a szertartás alatt.
2010. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Nekem 70 fős lagzi volt, de mégsem adtunk neki hálapénzt!

Igaz falun voltunk és ott szokás sütemény bevinni vagy bonbont az anyakönyvezetőnek, de az szerintem még belefért!

2010. jún. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Anyakönyvvezető voltam. Sokszor tapasztaltam azt, hogy akarnak adni, de nem értettem miért. A kolléganőm ezt természetesnek vette, de korkülönbség miatt volt szerintem. Ő már idős volt én meg még fiatal.

Láttam, hogy volt aki 20eft adott, de volt a 2eft.

2010. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem értem, hogy mi köze van a hálapénznek ahhoz, hogy utána lesz-e lagzi, vagy sem. Mi adtunk, de nekünk ingyen volt a polgári esküvő. Ahol az Önkorm. pénzt kér érte, ott sztem ne adj. Főleg, ha még beszédet sem mond.
2010. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Tudod mikor... megkapja a fizetését. Ne támogasd a korrupciót, a hálapénz annak egy formája. Ilyen alapon mindenkinek adhatsz hálapénzt, aki elvégzi a munkáját, a mozi jegypénztárosától, a gyereked összes tanárától és az iskolai informatikustól elkezdve egészen a szemetesemberig, aki elviszi a házad elől a szemetet. Amúgy ha nem ad valaki, akkor mi van? Nem adják össze? Na mind1, hogy azért a kérdésre is válaszoljak: én még senkiről nem hallottam, hogy adott volna az anyakönyvvezetőnek bármit is... szerintem el tudod azt a pénzt hasznosabb dologra is költeni :)
2010. jún. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%

Mi adunk a szemetesnek :)

Adj egy tál sütit, vagy az asztali virágdíszt szokták otthagyni ilyenkor.Ha nincs dísz sem, akkor nem kell.

2010. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%
80 fős esküvőnk lesz nemsokára, mi nem adunk semmit. Van fizetése, mi pedig nem azért gyűjtöttünk 2 évig, hogy ilyenekre költsünk. Lehet gáz, de ez van.
2010. jún. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!