Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőn az anyakönyvvezetőnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőn az anyakönyvvezetőnek szokás adni hálapénzt?

Figyelt kérdés
Ha csak két tanús villám-esküvő lesz, illik adni borítékban valamennyit neki?
2010. jún. 8. 14:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Pff szerintem az anyakönyvvezetőnek illik igazán odaadni azt a hálapénzt mivel ő köt össze benneteket és ő intézi a ügyeteket!

Fodrász, kozmetikus, műkörmös, pincér is megkapja a fizetést mégis ETIKA a borravaló!

Én Miskolcon lakom de nálunk szokás adni neki, nincs olyan ismerősöm aki ne adna!

2010. jún. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
anyukám anyakönyvezető mindig kapott valamit elsősorban nem pénz hanem ajándékot! Jól esett neki de nem várta el mondjuk ez egy 2000 fős falu itt mindenki ismerős szóval alap hogy pénzt nem fogadna el nekik pedig alap hogy h adnak valamit köszönetként.
2010. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem kell adni. Mi nagy városban lakunk, soha nem hallottam volna, hogy bárki ia adott volna. Ez alanyi jogon jár minden állampolgárnak. Az anyakönyvvezetővel készült közös képet viszont eljuttatuk neki egy köszönö levéllel együtt- bár mi személyesen is ismerjük.
2010. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%

Az a nagy helyzet ha más nem, de jogilag közelítjük meg a dolgot, akkor az anyakönyveztető az egy közepes-magas rangú köztisztségviselő és mint ilyennek, bármely jogilag nem tisztázott pénz adása problémákat vett fel.

Habár egy szülésznek adott pénz se teljesen tiszta, hiszen adózásból nyilvánvalóan kikerül, de a tisztségviselőnél a szándéktól független vesztegetésnek számíthat (pl egy elintézett jobb dátumért) ha kiderül, szóval az ő részéről is bátorság kell hogy azt elfogadja.

Ismétlem a szándéktól függetlenül!


OFF

Amúgy érdekes, hogy a lepontozás alapján viszonylag sokan gondolják másképp, de a nyilatkozást már kevesen vállalják közülük, csak a gombot nyomják bőszen.

2010. jún. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
52%
Én vagyok, aki semmit sem ad. Értem, hogy Ő ad össze, de nekünk a polgári csak formaság, az egyházi az igazi!
2010. jún. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%
Nem adok semmit!!! Így is egy horror!! Legalábbis itt..terembérlés, pezsgődíj, még ha én viszem akkor is, zenedíj akkor olcsóbb ha mi visszük a cd-t..én azt a pénzt is inkább magamra költöm:)
2010. jún. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
71%
tavaj volt az esküvőnk 110fős, 40.000volt a szertartás, eszünkbe se jutott adni hálapénzt. inkább vigyél egy tálca sütit meg egy köszönőajándékot. ja és 15perc volt az egész.
2010. jún. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

már mér kéne?

ez a munkája, kap érte fizetést...

2010. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!