Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szükséges kereszténynek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reni120 kérdése:

Szükséges kereszténynek lennem ha templomi esküvőt szeretnénk? Mely papírokra lenne szükségem ha külföldön szeretnék házasodni?

Figyelt kérdés
A vőlegényem Lengyel és Angolul kommunikálunk.Hamarosan kiköltözök hozzá Lengyelországba és 2 év mulvára szervezzük az esküvőt. Nem tudom szükséges e ahhoz kereszténynek lennem hogy templomi esküvőnk legyen illetve kell e akármilyen papír ahhoz hogy ez megtörténjen (mivel így én "külföldinek" számítok).A válaszokat előre is köszönöm!

2018. ápr. 25. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom nincs, de tudván, hogy a lengyelek erősen r.katolikus vallásúak, bizonyára nem engedi meg - ahogy itt sem - az Egyház a nem megkeresztelkedettel létrejövő házasságot. Bizonyára szükséged lesz a keresztleveledre (születési anyakönyvi kivonat, és ha nem kereszteltettek meg a szüleid, akkor ezt felnőtt fejjel is megteheted valamelyik plébánián). Szükséges lesz minden magyar nyelvű papírod hivatalos lengyel nyelvre való fordítására. Igazolnod kell -. bigámia elkerülése végett - hogy itt nem vagy házas. A vőlegényed érdeklődje meg Lengyelországban, hogy milyen papírok kellenek a Te részedről, de Te is érdeklődj itt, hogy mit kell beszerezned. Lesz utánajárás, de egy házasság megéri! Minden jót!
2018. ápr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Itthon keresztlevelet kérnek, és jegyesoktatáson kell részt venni. Hogy Lengyelországban mi van, fogalmam sincs.
2018. ápr. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Van olyan pap, aki összead anélkül is. Ez csak a papon múlik.
2018. ápr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Személyes tapasztalatom nincs, de tudván, hogy a lengyelek erősen r.katolikus vallásúak, bizonyára nem engedi meg - ahogy itt sem - az Egyház a nem megkeresztelkedettel létrejövő házasságot."


Mint ahogy a kánonjog megengedi egy megkeresztelt személynek, hogy nem megkeresztelttel kössön házasságot, így valószínűleg Lengyelországban is lehetséges. Elég, hogy az egyik fél meg legyen keresztelve.

Viszont a püspöki konferenciák vagy akár az egyházmegyék ennek módját szabályozhatják, így érdemes rákérdezni. Magyarországon olyan papír kell, hogy te aláírod, hogy tudomásod van arról, hogy a keresztény párod katolikus hitben szeretné majd nevelni a közös gyereketeket.

2018. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elfogadom a 4-es válaszát, bizonyára jártasabb ilyen témában.
2018. ápr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"...Hamarosan kiköltözök hozzá Lengyelországba.."


Na akkor az én tanácsom csakis az hogy keresztelkedj meg (katolikusra), ha ez nincs túlságosan ellentétben az elveiddel.

Nekem lengyel a feleségem (Lengyelben lakunk) és nem egy bigott katolikus családból származik, de nagyon örült hogy bevállaltam a megkeresztelkedést, hiszen nem csak az esküvőnél de később is praktikus dolognak fog számítani ha ott fogtok lakni, hátrányod meg nem fog származni belőle hogy katolikus vagy. Meg így az egész házasság egy rutinprocedúra keretében zajlik, nincs szükség mindenféle különengedélyekre, nyilatkozatokra stb, külön polgári esküvőre sem lesz szükség, az anyakönyvvezető automatikusan bejegyzi a katolikus házasségkötést. (Persze papírokat, családi állapot igazolást hoznod kell Magyarországról, meg a jegyesoktatást sem úszod meg, a naptármódszer=fogamázásgátlás ;-)))

Magát a tényt hogy csak az esküvő miatt lettem katolikus nem vertem nagydobra, alig néhányan tudják rólam ezt a környezetemben, de a lengyelek amúgy is vannak annyira kulturáltak hogy nem kötnének bele.

Ja, és sok sikert a lengyel nyelvtanuláshoz, könnyebben fog menni mint azt most hiszed :)

2018. ápr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!