Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az alábbi esetben szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az alábbi esetben szerintetek milyen összeget illene minimum nászajándékba adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Először is, bocsi, ha szerintetek ilyen kérdést ezerszer feltettek már, de megnéztem pár ilyen kérdést és válaszokat, és nem lettem sokkal-sokkal okosabb, ill. a legtöbb esetben teljesen mások a körülmények.


Vőlegényemmel ketten mennénk egy esküvőre. A menyasszony nagyon közelo barátnőm volt egy olyan 7-8 éve, azóta eléggé eltávolodtunk egymástól... kb. évi 1-2x beszélünk, családi baráti összejöveteleken (apukám egyik barátjának a lánya). Párom kb. 3x látta 6 év alatt. A vőlegénnyel életünkben egyszer találkoztunk.

A szállást magunknak kell fizetnünk.

Amit hallottam róla, egy teljesen szabvány esküvő lesz (éttermes-kiöltözős... tehát nem a kert végében tartott farmeros verzió).


Van nálam egy lélektani határ, aminél többet nem fizetnék (50ezer Ft / két fő), de őszinte leszek, nem vagyunk nagyon-nagyon eleresztve, és nem vagyunk olyan közvetlen kapcsolatban sem a párral... szóval ha alacsonyabb összegű nászajándék sem lenne illetlen, akkor kevesebbet fizetnék). De közben meg illetlen sem szeretnék lenni, és spórolással azért belefér az 50e is.


2018. ápr. 30. 11:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
51%

50 ezer? Senkinek nem adnék annyit. Nem vagyok Mikulás. Annyit adjon az anyja meg a nagyszülei. Pontozzatok le, 10-esnél többet nem adnék.


50 ezret majd kap a húgom, de mindekit segítsen a saját családja. Ha az én esküvömre pénzt hozna valaki, azt beleírom a meghívóba, hogy melyik alapítványnak utalják.

2018. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában úgy olvasom itt, hogy a fogyasztásod költsége plusz egy kicsi, de annyit adtok, amennyit tudtok adni és kész. Esetleg puhatolózhattok, hogy mennyi a rátok eső kiadás a lagzin.
2018. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2. Hááááát... nem tudom. Sztem nem illő a pénztárcájukban kotorászni. Gondoltam erre, de ezt inkább passzolom.
2018. ápr. 30. 11:57
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

A párod elég, ha 10-15öt ad, neked pedig egy 20-25 bőven elég.


Én a helyedben megbeszélném a párommal, hogy 10 az ő nevében és 20 az enyémben, mellé pedig valami max 5-6 ezer ft értékü közös apróság, mondjuk váza vagy mittudomén, aminek örülnének.

2018. ápr. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

20e/főnél nem adok többet rokonnal sem. Barátnak talán 15e/fő, távolabbi ismerős 10... Szerintem az 50 sok, anno mi is közeli(!) rokonoktól kaptunk ennyit.


Amúgy is, az esküvőnek nem erről kéne szólnia, azért hívok vendégeket, hogy együtt ünnepeljünk, nem pediglen a haver meg az uncsitesó fizesse a méregdrága menyaruhát.

2018. ápr. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Hát ha a szállást is nekem kéne fizetni, akkor én csak egy ajándéktárgyat készítenék. Szerintem oltári taplóság így megszervezni, hogy messze vannak és nem biztosítanak szállást. Amúgy kb 10.000-t adnék ilyen távoli ismerősnek, kettőnk nevében.
2018. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Ebben az esetben 30 ezret adnék összesen. A mi esküvőnkre a férjem legjobb barátja 30 ezret adott egyedül,de ti nem vagytok már öri-barik.
2018. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy elkezdtem olvasni én 50 ezerre gondoltam, de ahogy megláttam, hogy a szállást mindenki magának fizeti, így én 30-at adnék.
2018. ápr. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy kérdezek én is, de amikor az van, hogy "az egy főre jutó", akkor mit ad bele az ember?

Kaja, pia, süti?

2018. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
20-30 ezret adnánk így. Ha szállást is kell fizetni, meg gondolom útiköltséget, akkor inkább 20.
2018. máj. 1. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!