Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit gondoltok egy ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok egy ilyen esküvőről? Szerintem szívesen mennétek? Van saját tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de ha tudnátok ötletet adni és segíteni, annak nagyon örülnék. :)



Kezdem az elején...



Barátom eljegyzett, ketten voltunk, senki nem tudta. Itthon mindenkinek elújságoltuk, ugyebár jöttek a kérdések (mikor lesz esküvő, milyen esküvőt szeretnénk stb.).



Nem szeretnénk nagy felhajtást, szűk családi körben szeretnénk lerendezni és templomi esküvő nélkül. Ezen persze mindenki kiakadt hogy hát úgy esküvő az esküvő, meg miért csak családi körben.


Egyikünk sem vallásos, nekünk ez nem fontos.


Hogy miért ilyen kevesen (párom felől kb 6-7 ember, az én részemről 14 fő kb.), nem szeretünk szerepelni. Ugye itt jött hogy de ez a nap pont rólunk szól. Láthatóan elfogadták, hogy nem lesz olyan buli, mint amilyen anyuék esküvője volt ('94-ben). :D



Szóval nagy vonalakban: 25 fő (de akkor már olyan emberrel is számoltunk aki nem szorosan kötődik a családhoz) . Nincs templomi esküvő.



Természetesen jött a ruha kérdés, ami ismét kedélyeket borzolt. Nem szeretnék egy habcsók lenni. :D


Leginkább valami kis egyszerű ruhát néztem ki,amiben kényelmesen érzem magam.



Utána egy vacsit gondoltunk. De mivel falun lakunk, így az lenne célszerű, hogy itt helyben aláírni, valami szép helyen vacsi.



Persze az esküvő még ki sincs tűzve, de már ilyeneken pörögnek :)



És jöjjenek a kérdéseim:



A tanúval meg vagyok lőve. Ti ilyen esetben kit kérnétek meg? (tesóm nincs)



Győr mellett lakunk, milyen távolságot lehet utazni esetleg a vacsi miatt? Esetleg ha a környéken ismer valaki ilyen célra is jó vendéglőt, azt szívesen várom :)



Magatok intézetek mindent vagy volt aki segített?



Nálatok hogy zajlott a dolog? Mit tennél másképp?



A válaszokat előre is köszönöm, mennek a zöld kezek! :)


2018. júl. 27. 13:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én sajnos nem tudok segíteni, de SOK BOLDOGSÁGOT!! ^^
2018. júl. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük aranyos vagy! :)
2018. júl. 27. 13:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az esküvőnket embernek kell hogy megfeleljen: neked meg a jövendő házastársadnak. Én világ életemben azt terveztem, hogy két tanú oszt' jónapot. A férjem szerette volna ha ott van a családunk. Így nálunk az én oldalamrol volt 2 fő, anyám meg a testvérem, az o oldaláról meg a nagyszülők, az anyja, az apja testvére és annak a férje, illetve a ferjem testvere a párjával és a felnőtt gyerekeikkel. Habosruha helyett fekete nyáriruha, neki farmer inggel, lagzi helyett hidegtál és saját sütésű torta a kertben. Nekunk igy volt jó, a többiek véleménye meg nem erdekelt
2018. júl. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló kis esküvőnk volt, még 25-en sem voltunk, csak a család unokatestvérekig, és egy pár barát. Templomi nem volt, mondjuk nálunk más okból, bonyolult lett volna elintézni, mivel a férjem egyszer már elvált és nem maradt jó viszonyban az exszel. Senki nem akdt fenn sem ezen, sem azon.

Habcsók nem voltam, de csináltattam magamnak egy "klasszikus" menyasszonyi ruhát, azért, mert venni nem tudtam olyat, ami szerintem illett volna az alkalomhoz. Sima abroncs nélküli ruha, csipkével, félsellő fazonban, még megfizethető áron.

Tanúk: férjemnek a keresztanyja volt (vér szerint nagynéni), nekem pedig egy barátnőm. Sajnos nekem már nem volt olyan közeli rokon, akit megkérhettem volna, és nem örömszülő. Van egy nagynéném, de őt nem hívtuk meg, mivel nem igazán jó a viszony vele, és tudtam, hogy csak kellemetlenséget okozott volna a párom családjának is. Na ő például firtatta volna a templomi esküvőt, mert kéretlenül is küldött minket bérmálkozni, és hogy van egy püspök ismerőse, aki nagyon szívesen... stb.


A legtöbb dolgot magunk intéztük, szülőtől kaptunk pár tanácsot, és némi más segítséget.

Az egyetlen, amit másképp csinálnék, hogy korábban lenne egy évvel, mert akkor még jelen lehetett volna egy olyan családtag, akit sajnos eddigre elveszítettünk. :(


Készülődés (fodrász, utána a tanú barátnőm sminkelt), utána a házasságkötőbe mentünk (egy művközpont volt), ott öltöztem át a ruhámba, mivel téli esküvő volt és esős idő, utána szertartás, szülőköszöntéssel, gratulációk fogadása és koccintás, mas fényképezkedés a vendégekkel, csokordobás. Utána átautózás az étterembe, ahol vacsoráztunk. Szertartásunk du. 4 után volt kicsivel (mert picit csúszott), a vacsi 6 körültől. Este 8-kor nyitótánc, saját zeneválogatást vittünk CD-n, saját lejátszóval, erre volt kis buli, tánc. 10 körül tortavágás, azután tánc és beszélgetés tovább éjfélig. Éjfél után pedig szépen feloszlott a társaság.


A környéketeket sajnos nem ismerem, úgyhogy helyszínt nem tudok ajánlani. De ha gondolod, fotóst az tudnék, írj rám privátban és mutatok képeket is tőle.

2018. júl. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a tanú mindkét oldalról az anya volt. Külföldön élünk, itt is házasodtunk, itt bárki lehet tanú, mi úgy döntöttünk. A 3. komment volt az enyem
2018. júl. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)


Egyrészt megnyugtató, hogy nem csak én, illetve mi vagyunk így ezzel :)


Ment a zöld kéz :)

2018. júl. 27. 14:12
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tanúnak barátnőt kérnék meg, nincs abban semmi, nem kötelező testvérnek lennie akkor sem, ha van.


Győri melletti ismerősnek pont most lesz esküvője, ők a paperdői borudvarban (nem tudom, mi a pontos neve, remélem ez :D) tartják majd a lagzit. Sőt, úgy tudom, hogy még a polgári is ott lesz nekik, ilyen kitelepülős verzióban, mert nem akartak rideg anyakönyvhivatalt. :)

2018. júl. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kösziiii megnéztem, igazán hangulatos. :D
2018. júl. 27. 14:23
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi 11-en voltunk az esküvön, csak a közeli családtagok. A Balatonnál kibéreltünk egy olyan házat, ahol megengedték, hogy ott tartsuk az esküvöt. Kint a szabadban a kertben, mi díszítettük fel egy kicsit, de amúgy annyira gyönyörű virágos volt a kert, hogy csak pár székre raktunk masnikat. Ott volt személyzet akik csinálták a vacsit meg volt torta is. Olyan volt mint egy mini szabadtéri esküvő. Fotóst is oda hívtuk. És ott is aludt mindenki. Másnap hazamentünk. Hatalmas élmény volt
2018. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi 11-en voltunk az esküvön, csak a közeli családtagok. A Balatonnál kibéreltünk egy olyan házat, ahol megengedték, hogy ott tartsuk az esküvöt. Kint a szabadban a kertben, mi díszítettük fel egy kicsit, de amúgy annyira gyönyörű virágos volt a kert, hogy csak pár székre raktunk masnikat. Ott volt személyzet akik csinálták a vacsit meg volt torta is. Olyan volt mint egy mini szabadtéri esküvő. Fotóst is oda hívtuk. És ott is aludt mindenki. Másnap hazamentünk. Hatalmas élmény volt. Sok boldogságot nektek! ;)
2018. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!