Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Titeket ki kísért az oltárhoz?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Titeket ki kísért az oltárhoz? Volt aki a párjával együtt vonult be?

Figyelt kérdés
2018. aug. 17. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
Nem házasodtunk templomban,csak normál módón és útóbb kiderült, hogy mennyire jól döntöttünk:D
2018. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem vagyok házas, de a szüleim együtt vonultak ezelőtt 30 évvel, mivel anyukám apukája már nem élt.

Nincs előírás, hogy kivel kell, sőt vonulni sem kötelező.

2018. aug. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül mentem.
2018. aug. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Természetesen nem voltam menyasszony, így csak partvonalról "kotyogok bele", de gondoltam, hátha...


Szertartásvezetőként a következőket szoktam ajánlani, látni, tapasztalni:

- a menyasszony és a vőlegény egyszerre vonul, s előttük opcionálisan érkeznek a koszorúslányok (a vőlegény felkért barátai által kísérve vagy egyedül) / kislány(ok) sziromkosárral (gyűrűpárna hozó fiúval vagy anélkül) / de volt már egyedül külön zenével bevonuló koszorúhozó kislány is (az egyik ilyen esetben az egyik házasuló fél kislánya, akinek a másik házasuló a nevelőszülője lett, és külön szerették volna bevonni, szerephez juttatni)

- a vőlegény vonul először az oltár elé (külön zenére) akit általában a keresztanya vagy édesanya kísér, nővér vagy a tanú hitvese... (a tanú már általában várja az oltár előtt, de vonulhat a vőlegény előtt, ha más felkért barátok is "felvezetik" az érkezőt) ...majd a menyasszony vonul (külön zenére) akit ugyanúgy lehet felvezetni, mint az előbbi esetben, csak a koszorúslányok kísérői maradnak le a lehetőségek közül... ...kísérője klasszikus templomi vonatkozásban a keresztapa, mai keretek között inkább édesapa, de lehet fivér, vagy ha a kapcsolat jellege és minősége megengedi akár nevelőapa, és az is teljesen természetes, ha kísérő nélkül vonul, mert ez a nap az övé, és azzal osztja meg ezt az örömöt ezekben a percekben is, akivel szeretné...

- vőlegény már az oltárnál várja a tanúkkal együtt a menyasszonyt, és annak bevonulása úgy történhet, mint az előző esetben.


A adott lehetőségek és a szertartás választott típusa/jellege határozza meg, hogy mi a legoptimálisabb választás e szempontból a nagy napra.


Elnézést kérek a kérdezőtől, amiért kicsit bővebben kezeltem a kérdést, de úgy gondolom, hogy a kérdésre rákereséssel másoknak tágabban értett kérdésére is választ adhat.

2018. aug. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen hagyományos felosztás volt, a volt feleségemet az apukája kísérte, engem meg az anyukám...
2018. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi egyutt vonultunk be a ferjemmel, bar mi nem is igy akartuk. Ugy terveztuk, hogy a parom az edesanyjaval, en pedig edesapammal vonulunk be, de a nagynenem (templomi alkalmazott) mar bekuldte a szuleinket elore mire mi megerkeztunk :( Minden olyan gyorsan tortent, most is sajnalom, hogy nem ugy volt, ahogy mi akartuk...
2018. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Nem vonultunk oltárhoz, csak az anyakönyvvezetőhöz.


Apám kísért be.

2018. aug. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak polgári volt, anyukám kísért be. Nem volt már sajnos férfi családtagom.
2018. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
48%
Csak polgári volt, én apukámmal, a férjem az anyukájával. Előttünk pedig a koszorúslányok egyedül. Kivéve tesóm, ő a párjával.
2018. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Csak rendes polgàri esküvőnk volt, ateistàkként nem bohóckodtunk templomban. Egy pàrkénk a férjemmel vonultunk be, egymàs kezét fogva. Eszünkbe sem jutott màs. Ez volt a természetes. A szüleim vendégekként voltak jelen.
2018. aug. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!