Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tegyek ez esetben? (Bunkó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ez esetben? (Bunkó vendég)

Figyelt kérdés

Hátha van valakinek jó ötlete, vagy meglátása..


Még nagyon korai tervezős fázisban vagyunk az esküvőt illetően, de nagy problémában vagyok.

Anyám párja egy elég tahó ember, ami hatványozódik, ha iszik. Ilyen újgazdag, öreg (70+), hangoskodó, fontoskodó embert képzeljetek el. Nagyon hangos tud lenni, konkrétan üvölt, stb. és mindenkinek hirdeti hogy "engem már így fogadjatok el".

Már a saját gyerekei se beszélnek vele valami tisztelettudóan.


Tesómnak pár éve volt az esküvője, ott is nagyon-nagyon kínosan viselkedett. Üvöltözött, hangoskodott, állandóan magára terelte a figyelmet és nagyon prosztó módon viselkedett. Persze bátyámék jópofát vágtak hozzá.


A legrosszabb, hogy anyám teljesen a rabja ennek az embernek. Semmiben nem mer neki ellentmondani, mindent ráhagy.

Idén is vagy háromszor összevesztünk a hapsi miatt és mindig az ő pártját fogta, nem is beszéltünk utána hetekig. Nekem meg tolja évekig a dumát hogy "ha ezt-meg-azt kéred tőle, úgy mesértődik, hogy elhagy engem, azt akarod, hogy egyedül éljek tovább???"


Tetézi a dolgokat hogy az esküvőnk magyar-angol lenne. A családom amúgy se nagyon tud angolul ami így is kínos (a másik család svéd, perfekt angollal); de hogy ez a tahó szétverje az esküvőnket az ordítozásával ahogy a tesómét tette, nem tudnám elviselni, helyben megfojtanám.


Legszívesebben egyébként "elszöknénk" valami kis szigetre és ott megtartanánk. De egy tahó ember miatt nem akarom kettőnk családját kihagyni ebből! :'(


2018. aug. 26. 17:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Se anyádat, se a párját ne hívd meg, ennyi.
2018. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Őt nem hívod meg, ennyi az egész. A Ti esküvőtök, azt csináltok amit akartok. Anyudnak meg elmagyarázod, hogy mivel az öreg ilyen tapló paraszt, nem szeretnéd, ha ott lenne.
2018. aug. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
+1, értelmes rokonokat elég hívni
2018. aug. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyébként erre már én is gondoltam, de szerintem nem lenne megoldás feltétlen -


1. vagy anyám úgy megsértődik hogy nem is jön (ami esetben persze, sz*r lenne, de ha őt választja helyettem akkor lehet jobb is ha szétválnak útjaink)

2. anyum ígyis-úgyis elhozná, nem szólna neki hogy nincs meghívva.


Ja emellé még rám is uszítaná kb a család maradék részét anyám, hogy hogy lehetek ilyen, hogy nem hívom meg. :/

(Mindent mi állunk, szülőktől nem jönne pénz a szervezésbe.)


Utálom ezt a helyzetet. Úgy érzem, nem jöhetek ki jól, pedig a saját esküvőnk, és rettegek a blamától a külföldi rokonok előtt is (csodás országunk politikája révén nincs fényes véleményük így se az országról, engem kedvelnek, de nem akarok hőzöngő kínos vendégeket).


Arra is gondoltam hogy csak visszafogott elegáns állófogadásunk lenne, nuku alkohol csak pezsgővel koccintás max, hátha ott nem lenne alkalma annyit kellemetlenkedni mint egy normális lagzin.

2018. aug. 26. 20:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem hívod meg és kész. Ha anyád emiatt nem fog elmenni, akkor így járt. Majd ha a vén fütyi nem lesz többé, ezerszeresen bánni fogja, hogy kihagyta a gyereke életének ilyen fontos eseményét miatta.
2018. aug. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Mi az, hogy ígyis-úgyis elhozná? Ha világosan a tudtára adod, hogy nem kívánatos személy, és ennek ellenére képes beállítani vele, azonnal küldd haza mind a kettőt. Azt még megteheted feltűnés nélkül, de ha balhézni fognak az esküvőn, azt az új rokonaid egy életre megjegyzik.
2018. aug. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Nem hívnám meg, csak anyukámat. Persze gondolom kiakadna, hogy a öregfaszi nincs meghívva, de eldöntheti, hogy jön-e nélküle a gyereke esküvőjére vagy sem.

Vagy egy másik ötlet: kicsit izmosabb, határozottabb barátaitok, akkor meg lehet őket kérni, hogy ha a faszi kezdi a műsort, akkor szépen kiviszik. Vagy kikötni előre, és csak a szertartásra meghívni, gondoskodva arról, hogy utána valaki szépen hazakíséri.

2018. aug. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

Eygszerű: anyádat hívd meg, a tahókát ne, aztá anyud majd eldönti, mit akar.


Egyebekben levonhatod a követeztetést is a döntéséből, és lezárhatod vele a kapcsolatot, ha úgy érzed :)

2018. aug. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Mindenképpen Magyarországon tartanátok az esküvőt? Svédországba is utánatok menne? Nagy lagzit szeretnétek vagy jó a szűk körű is? Utóbbinál meg lehet mondani, hogy nem lesz nagy buli. Egyházi is lenne? Ha igen, akkor lehet olyat játszani, hogy az egyik az egyik országban, a másik a másikban, ami mindkét család felé gesztus lenne, de talán sikerül anyád barátját a svédektől távol tartani. A svéd résznél be lehet előre lengetni, hogy ott drága az alkohol, ezért nem lesz ;).
2018. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
53%
Anyád nem fogja stikában elvinni, ha felvállalod előtte a konfrontációt és eleve személyesen a pasinak mondod meg, hogy ő bizony nem mehet. Gondolom kiakad, megsértődik, esetleg ordít egy keveset (akkor faképnél hagyod)de utána már nyilván nem megy el dafkéból, mint egy óvodás, de ha képes lenne erre, akkor amikor elmondod neki, azt is hozzáteszed, hogy ha megjelenik kivezetteted. Anyád meg majd eldönti, hogy akkor szolidaritásból ő sem megy el, vagy esetleg számít a saját gyereke annyira, hogy egy ilyen napon mellette legyen. Ha nem megy el, az az ő szegénységi bizonyítványa, fogja még bánni, a későbbi kapcsolatotok(vagy annak hiánya) lesz az ő büntetése. Őt is minősíti, hogy megtűr maga mellett egy ilyen tahót, inkább minőségi egyedüllét, mint közös élet egy taplóval, de ő dolga, gondolom az sem mellékes szál a sztoriban, hogy újgazdag, ha kisnyugdíjas lenne már rég kitette volna a szűrét, vagy eleve össze sem jön vele. Oké rosszindulatú vagyok evvel a feltételezéssel, de ha ilyen, akkor igenis kinézem belőle, hogy a pasi bukszája is benne van vaskosan a történetben, hogy ennyire képes az ő pártját fogni mindig a gyerekeivel szemben.
2018. aug. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!