Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Eljegyzési bulinak mi értelme?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzési bulinak mi értelme?

Figyelt kérdés

Csak egy ebéd lesz egy budapesti étteremben, de már erre az eljegyzési összejövetelre is kaptunk ajándéklistát az eljegyzési ajándékra, egyik sem kis összeg...


Kicsit kivagyok akadva, mert ilyenről még nem hallottam, hogy eljegyzési ajándék, meg még pluszba majd a nászajándék (az is listás vagy pénzösszeg nem tudom még...)


Kisebb anyagi csőd... sok esküvőn voltam, de sehol nem volt ilyen... mindig egy nászajándék listáról, vagy kérték, hogy pénz legyen az ajándék és ennyi...


2018. aug. 29. 14:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell elmenni. Küldj egy lapot "idén már nem vagyunk pumpolhatók" felirattal.
2018. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%

Egyértelmű, nem? Le lehet húzni a rokonokat még egyszer.

A helyedben kedvesen elutasítanám a meghívást, hogy bocs, de aznapra programom van, és sok boldogságot.

2018. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint náluk az az értelme, hogy még egy bőrt lehúzzanak a vendégekről.

Ilyenről még én se hallottam a büdös életben se:D Oké, hogy tartanak egy kis családi összejövetelt, de eljegyzési ajándék, ráadásul listáról? WTF?

2018. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem opció, mert a párom testvére...
2018. aug. 29. 14:24
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát ilyenről még nem hallottam. Jó vastag bőr van a pofájukon, hogy még ajándéklistát is küldenek. A helyedben biztos, hogy egy fillért nem adnék nekik, főleg hogy manapság egy eljegyzés már nem azt jelenti mint régen, és egyáltalán nem biztos, hogy esküvő is lesz a dologból. Vannak akik egyik eljegyzésből ugranak a másikba. Küldj nekik egy lapot amiben gratulálsz, és ne menj el. Ne legyél birka, ne fizess.
2018. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod testvére, akkor talán a párod finoman megkérdezhetné a testvérét, hogy ez így mégis mi?
2018. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Akár testvér, akár nem, ez undorító lehúzás. Így sem adnék egy forintot sem.
2018. aug. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem vinnék és kész.

Esküvőre se kötelező.

Ha nincs pénz, nem kell semmit rendezni.

2018. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Vinnék egy üveg pezsgőt, ha meg morognak, akkor megköszönném kedvesen a listát, hogy legalább van időtök előre gondolkodni a lagziig a nászajándékon.


Egyáltalán nem jellemző ez a plusz ajándék, az eljegyzési buli általában arra szolgál, hogy megismerjék egymást az örömszülők, meg megünnepelje együtt a család az eljegyzést - esetleg felhúzzák a karikagyűrűket (egyelőre a másik kézre), ahol szokás hordani.

2018. aug. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Az eljegyzési ebéd/vacsora a szűk családi körben szokás, de ilyet nem hallottam, hogy ajándéklista (??)...

Lehúzás szagú a dolog. Ha a párod tesója, akkor a párod azért finoman rákérdezhetne, hogy ugye ezt a listát már az esküvőre szánták...

2018. aug. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!