Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek ebben az esetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben az esetben? Meghívnátok őt is, mert úgy illik?

Figyelt kérdés

Egy esküvőre - nyilván extrém kivételektől eltekintve - párral együtt illik hívni az embereket. Ezzel tisztában vagyok, de most a konkrét szervezés kapcsán belefutottunk egy olyan dilemmába, amiben szeretném a segítségeteket kérni.

Testvérem párjával kifejezetten rossz mindkettőnk viszonya, nagyon nem szívesen látnánk az esküvőnkön. Viszont testvér (tehát nagyon közeli hozzátartozó) esetén fokozottan igaz, hogy illik a párját is meghívni, hiszen kvázi ő is a család tagja.

Ami még fontos lehet, hogy az esküvő maga 80-90 fős lesz, tehát akár el is veszhetne a "tömegben", valamint évek óta együtt vannak, otthon is be van mutatva egy éve nagyjából.

A kérdésem az lenne, hogy volt-e olyan, aki nem hívta meg nagyon közeli hozzátartozója párját? Ha pedig az ellenszenvetek ellenére meghívtátok, hogy alakult a dolog? Volt belőle súrlódás a nagy napon?


2018. aug. 30. 12:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%

ennyire senki nem paraszt, hogy elcsessze a másik esküvőjét.


én megkockáztatnám és meghívnám, végül is nem vele kell foglalkozni, hanem a másik 99% meghívottal.


Ráadásul az is sokat elmond, ha eljön, de főleg, ha nem jön el :D

2018. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Én a saját esetemben meghívnám, és megmondanám a testvéremnek, hogy tartsa kordában, mert csak az iránta való szeretetből hívtam meg, amúgy nem tenném. Bár az, hogy köztetek rossz a viszony, az nem jelenti, hogy viselkedni sem tud, lehet ő sem akar elmenni és visszautasítja, vagy elmegy, aztán meghuzza magát a sarokban. Nem ismerem, hogy miért nem akarod látni, de valószínűleg ilyesmit tennék. Ha pedig vállalhatatlanul viselkedik, akkor hazaküldöm. De én sok esküvőn voltam, sok bakival és malőrrel, de őszintén, soha semmikor semmi nem történt, ami annyira hatalmas dráma lenne, hogy úgy tűnjön, hogy tönkretette a bulit.
2018. aug. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Én meghívnám, de szólnék a tesómnak, (ha ő is tisztában van a problémával), hogy legyen szíves az ő viselkedéséért felelni.


Ha meg a tesó párja visszamondja, akkor nincsm iről vitázni, szabad akaratából marad távol.


29n

2018. aug. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Meghívnám, ha ilyen nagyobb létszámú az esküvő. De szólnék a tesómnak négyszemközt, hogy igazából csak illemből hívtuk a párját (gondolom tudja, hogy nem vagytok jóban) és nem akartok feszültséget...
2018. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
En is meghivnam, ha a rossz viszony okaba nem tartozik bele, hogy nem tud kulturaltan viselkedni tarsasagban.
2018. aug. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Pont a viselkedése az egyik (amellett, hogy egyébként is nagyon antipatikus a személyisége az egész családnak), ami miatt nagyon tartok tőle az esküvőnk kapcsán. Nem tudja elviselni, ha nem ő van a középpontban, így nem az a sarokban meghúzza magát típus. 35 fős nagy családi összejövetelen is neki kellett szerepelnie, holott én azt tartanám normálisnak (és e szerint is viselkedem), ha az embert meghívják egy összeszokott társaságba, akkor nem feltétlen és minden áron neki kell szerepelnie minden percben.

Nyilván tesómat nem akarom megbántani és, ha tudnám, hogy tud viselkedni, abszolút nem érdekelne, hogy ott van-e vagy sem, de így tartok tőle.

2018. aug. 30. 13:57
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem hívnám meg.


Unokatestvérem a saját NŐVÉRE esküvőjét verte szét szó szerint. Csapkodott, üvöltözött, dobált - már részegen...


Én apám barátnőjét (mostohaanyám) nem hívtam meg, volt nagy sértődés, anyázás, de nem érdekelt. Az a nő NE legyen jelen az egyik tök jó napomon, mikor 6 évig egy jó szava nem volt hozzám ,csak bántott és terrorizált.

És nem voltam hajlnadó csak azért meghívni, mert "apám jegyese".


29n

2018. aug. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívnám meg. Az esküvőtök napján nem kell illedelemből rühellt egyéneket meghívni. Ez nem bunkóság, szívetek joga.

Én ki is hangsúlyoznám, hogy egyedül jöjjön a testvér.

Életetek egyik legszebb napja, amire mindig emlékezni fogtok. Ez fontosabb az illemnél, mert ha elcseszi, már késő bánat

2018. aug. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha feltűnősködik, csak magát járatja le. A Ti esküvőtökön Ti lesztek a sztárok, mindenki le fogja őt tojni, nagyon magasról. Én meghívnám, mert nem akarnék konfliktust a testvéremmel, aztán egyszerűen nem foglalkoznék vele az eseményen. Olyan helyre ültetném, ahol háttérbe szorul, sarokba, esetleg olyan asztaltársaságba, amelyik kordában tudja tartani őt. A fotóst megkérném, hogyha megpróbál a képeken ő lenni a középpontban, akkor állítsa hátrébb... ilyen apróságokkal szerintem lehet valamilyen szinten kontrollálni a viselkedését. Hidd el amúgy, hogy ha belefeszül is, akkor sem fog senkit érdekelni egy random csaj az esküvődön.
2018. aug. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem hívnám meg. Illemből sem. Van szerencsém ismerni ezt a fajta embertípust, és elhiheted, őt aztán nem érdekli, hogy éppen kinek milyen programját teszi tönkre. Feltűnősködne, megjegyzéseket tenne. Az ilyenek szoktak hófehérben vagy kimondottan gyászruhában megjelenni az esküvőkön, hogy mindenki rájuk figyeljen. Sőt, egy extrém esetet is tudok, ahol direkt a másik esküvőre szervezték a "meglepetés" lánykérést.

A másik meg az, hogy 1 éve van vele a tesód, ez bárhogy nézzük, nem egy hosszú távú kapcsolat.

2018. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!