Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi a reális összeg? Esküvő

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi a reális összeg? Esküvő

Figyelt kérdés
Apukám testvérének(nekem keresztanyu) a lánya (nekem unokatestvér) férjhez megy. Igazából kicsi koromban sokat foglalkozott velem, de már vagy 6 éve nem tartjuk úgy igazán a kapcsolatot, ballagásom óta rázódott újra össze a család. Keresztanyuméktól én a ballagásomra 25 ezer ftot kaptam. Kérdés, mennyi pénzt ideális adni uncsimnak? (anya, apa én adnánk)
2010. jún. 28. 00:43
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
ha számít vmit, 40 fős a lagzi, és egyszerű, bár nemhinném h jelent vmit, azért csak leírtam:D
2010. jún. 28. 00:44
 2/23 anonim ***** válasza:
53%
Amennyit a penztarca megenged. Amugy ajandekot is szoktak venni, boritekban is adnak penzt, es meg menyasszonytanc is van. De szerintem a szuleid nagyjabol tudni fogjak mennyit engedhettek meg.
2010. jún. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Legalább annyit, amennyibe a vendéglátásod került. Viszonylag közeli rokon, én azért többet adnék.
2010. jún. 28. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

ők 60 ezer forintot mondanak ... de nekem picit sok, ugyanis nem élünk olyan jól (főleg most ... árvíz..)

ajándékot sztem nem érdemes venni, olyat nem tudnánk, ami passzol az ízlésükhöz, valamint nem akarunk 20. kenyérpirítót venni :) csak nekem picit sok ez az összeg ...

2010. jún. 28. 00:49
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a pénztárcátoktól függ!

Kb. 10.000Ft a kaja, pia fejenként (ez étteremtől függ), és azt azért szokás visszaadni és egy kis pluszt, de ha pl. minimálbérből éltek, mind a hárman, nyilván nem telik ennyire, amennyit megengedhettek magatoknak, ez nem szégyen, ez van.

6 éve anyukám unokatestvérének volt a lagzija, én koszorúslány voltam (a ruhát nálunk mindenki magának fizeti), anyunak új kosztüm kellett, apumnak öltöny, az öcsémnek is, de mi akkor 40.000Ft-ot adtuk ajándéknak azt hiszem. Hát igen elég költséges vendégnek is lenni, de legalább a jó lagzi és a pár boldogsága kárpótol , kár, hogy ebben az esetben egy ritka sz*r városi sznob lakodalom volt, és egy évvel utána elváltak.

2010. jún. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
35%
Nézd, ez pénztárca függő. Én ha a párommal megyek esküvőre, akkor ketten ilyen 40-50ezret adunk. Persze ha a sokadik bárki esküvőjére megyünk és tudatja a népekkel az illető, hogy neki ajándék helyett lóvét vigyenek, akkor ketten egy tízest adunk. Persze örülök ha meghívnak, de ne a pénzemért tegyék ezt. A sógoromék esküvője 2,2 millába került de a bevétel 4 milla volt. A mi esküvőnkön 150 fő lesz és mi is 4-5milla körül tervezzük a bevételt, de a kiadás oldalon is jelenleg 2,5 milla van. Persze gondoskodunk róluk rendesen. Busz megy azokért, akiknek nincs autója és mindenkinek van hely is.
2010. jún. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"ajandekot is szoktak venni, boritekban is adnak penzt, es meg menyasszonytanc"

Mifelénk csak menyasszonytánc van ott adják a borítékot vagy az ajándékot. Attól, hogy valaki ajándékot és pénzt is ad, nem biztos, hogy többet költ, lehet azt egy meghatározott összegen belül is.

Máshol hogy szokás, egyszer adnak egy borítékot nászajándéknak, meg még egyszer éjfél előtt a menyasszonytánckor még egy borítékot????

2010. jún. 28. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

igazából én személy szerint a családi kapcsolat miatt nem adnék 60 ezret, ugyanis nem vagyunk jóba, csakhát ugye én meghívtam kereszt szüleimet a ballagásomra, akkor most uncsimék ugymond "visszahívnak". Szerény lagzi lesz, viszont a koszoruslány téma is szíven ütött engem, mert unokatestvérem nem kért fel, holott keresztanyum mondta előtte hogy készüljek mert a lánya megfog kérni ... ez elmaradt, pedig szerettem volna. A pénztárcánk, hát szüleim dolgoznak, én egyetemre járok, viszont teljesen elöntötte az árvíz a házunk, szval ujjítgatunk, és a beszerzett pénz 80%a bizony a felújításra megy. Szüleim döntenek a pénz témában úgyis, csak féltem őket, mert vannak dolgok amikre nagyobb szükségünk lenne, minthogy 60 ezret adjunk az esküvőn. Őket csak a jószándék hajtja, én vagyok a család reális "agya" :)


és köszönöm szépen a válaszokat! :)

2010. jún. 28. 01:05
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ebben az esetben tényleg ne adjatok 60ezret, 30-40 körül szerintem max., most öntötte el a házatokat a víz, nyilván ők is tudják ezt, és ha van egy kis eszük megértik. Ballagásra nem szoktak annyit adni azért, mint esküvőre, az eleve olcsóbb mulatság is. Sajnálom, hogy nem hívott meg koszorúslánynak, szerintem illet volna, de lehet jobban jártál, ha felétek is a menyasszony öltözteti a klányokat. :)
2010. jún. 28. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

12 évesne voltam utoljára koszorúslány, de annyira jó volt, akkor a menyasszony vitt ruhapróbára, ő fizette a ruhát, de én választottam :PPP úgy éreztem magam mint egy hercegnő :)

most is vágytam volna rá, rosszul is esett nagyon, mert uncsim egész 18 éves koráig babusgatott engem, náluk nyaraltam, most meg azt érzem h rendesen ellenszenvesnek tart ... mikor jöttek meghívni minket, akkor is anyának meg apának mondta, hogy szeretettel meghívlak titeket blabla, rám meg nemis nézett, téll nemesett jól :S:D de bizt csak túlreagálom, és ez nemis ide tartozik és jajj :S :D


köszönöm szépen a válaszod! :)

2010. jún. 28. 01:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!