Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van itt olyan, aki "kis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki "kis esküvőt" tervez? Polgári szertartás egy fogadó kertjében és utána vacsi, torta, pia, de lagzi nélkül. Mi a véleményetek erről? Hogy fogadták a meghívottak?

Figyelt kérdés
2019. jan. 8. 07:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk hasonló volt, mindenki jól érezte magát. A ruhám is egy egyszerű fehér koktélruha volt, az illet az egészhez.

Utána a sógornőm is hasonló esküvőt akart.

Szerintem a legjobb megoldás. Nem dobsz ki 2-3 milliót az ablakon, de mégis együtt ünnepelsz azokkal, akik fontosak neked. Gyönyörű fotók készültek emlékbe.

2019. jan. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Ezt bután csinálod szerintem. Lehet a helyet nem kell kifizetned(bár a fogadónak így is kell valamennyit), de a tortát, vacsorát, piát igen, viszont ha nem lesz lagzi, akkor menyasszonytánc sem, tehát csúnyán szólva bevétel sem lesz. Mondjuk nem tudom, hogy a kis esküvő a kölcséghatékonyság miatt lenne kicsi, vagy mert nem szerettek bulizni?
2019. jan. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

@2: "viszont ha nem lesz lagzi, akkor menyasszonytánc sem, tehát csúnyán szólva bevétel sem lesz." - ergó te nem azért szervezel esküvőt, hogy együtt ünnepelj azokkal, akiket szeretsz, hanem, hogy ebből pénzt szedj be. De azért lehülyézed a kérdezőt...grat hozzá!


Kérdező, ha kis esküvőt akartok, akkor legyen olyan, ne más szabja meg, hogy milyen esküvőt tartsatok!

2019. jan. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
#3 Tipikus magyar vagy, egyből a legrosszabbat nézed ki másokból. Én úgy értelmeztem a kérdést, hogy költséghatékonyan akarják megoldani az esküvőt, viszont arra nem a fenti megoldás a legjobb. De ha nincsenek anyagi akadályaik, hanem csak nem akarnak nagy bulit, akkor teljesen jó így, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja.
2019. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%

@4: Te kezdtél anyagiaskodni és én vagyok a "tipikus magyar"? Milyen gondolkodásra vall az, hogy az esküvőből rögtön a bevételre gondolsz? Az úgy megvan, hogy az esküvő szervezése mekkora költséggel jár? Induljunk ki a te gondolatmenetedből! Ha sok bevételt akar a kérdező, akkor minél nagyobb esküvő kell, az viszont nagyobb anyagi ráfordítást igényel, ergó nem lesz annyival több bevétele, amennyivel nagyobb esküvőt szervez. Nálunk eleve jó, ha nullszaldóra jönnek ki az esküvők és nem pedig "hülyére keresik magukat" a fiatal párok.


Másrészt: a kérdező hol írja, hogy anyagi okok miatt akarnak kis esküvőt? A kérdés arra vonatkozott, hogy hogyan fogadnák a meghívottak, hogy csak egy kis esküvőn vannak, nem egy hetedhét határra szóló lakodalmon.

2019. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

#5 Ez nyilván attól is függ, hogy milyen a rokonsága, nálunk simán visszajön egy nagyobb esküvő ára is, mert kb minden rokonom gazdag és nem is sajnáljuk egymástól a pénzt :D Másrészt pedig azt sem írta sehol a kérdező, hogy ne lenne anyagi gondjuk, úgyhogy te is csak a saját következtetéseidet használod.


De amúgy leszarom, olyan esküvőt csinál a kérdező, amilyet akar, nem is értem, hogy ehhez minek kell kérdést kiírni, te esküvőd, te döntésed. És nyilván nem azért csinál esküvőt az ember, hogy bevétele legyen, de azért nem rossz dolog, ha legalább az esküvő árának mondjuk fele visszajön. Ez így szokás, nincs ebben semmi rossz, különben nem létezne szokásként.

2019. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%

1. vagyok

Nekünk kb. 50 ezer volt a kiadásunk, ez simán visszajött a nászajàndékokból.

2019. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kb. 50 ezer volt az esküvő, és simán visszajött. ( már ha az anyagi oldalát nézzük, de egyébként nem ez volt a cél, csak hogy a közeli rokonokkal, barikkal bulizzunk egy jót :D)
2019. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Arról álmodozom, hogy csak a párom és én leszünk ott.. én még tanúkat sem akarnék!

De sajnos mivel ez nem igazán kivitelezhető, így attól tartok nem úszom meg 20 fő alatt 😔

(Vintage garden féle helyen tervezem kivitelezni - PIA NÉLKÜL!!!!!!!!)


A meghívottakkal nem lesz gáz, de egyébként sem érdekelne a véleményük

2019. jan. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
az volt, 9 fő, polgári a természetben, aztán vacsi a belvárosban egy étterem külön termében. mit szóltak? semmit, mi esküvönk, mi fizettük, mi döntöttünk
2019. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!