Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvőnkre nem akar eljönni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvőnkre nem akar eljönni a párom nagymamája, mondván már túl idős egy ilyen "hosszú" eseményhez?

Figyelt kérdés

80 éves nagymamáról van szó, aki nagyon fitt, rengeteget mozog, nincs semmilyen betegsége.


A szertartás összvissz fél óra lenne, az utána lévő vacsorán már nem muszáj maradnia, ha nem akar. De az a fél óra?? Le vagyok döbbenve...


Ez mindkettőnknek nagyon rosszul esik, nem tudom mit lehetne tenni ilyen helyzetben?


2019. febr. 6. 04:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Semmit. Ha nem akar, akkor nem jön. Sosem értettem, hogy miért foglalkoznak emberek olyanokkal, akik nem mennek el nekik fontos eseményre.
2019. febr. 6. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, mégsem annyira fitt.

Volt idős ismerős, aki néha teljesen jól volt, néha meg több hétig otthon betegeskedett, a konyháig alig tudott elmenni.

De amikor jól érezte magát se nagyon mert kimozdulni, mert tudta, bármikor rátörhet a gyengeség, erőtlenség.

2019. febr. 6. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Semmit. Ha nem akar, hát nem akar.

Majd visztek neki fényképet.

2019. febr. 6. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
De lehet vannak vizeletvisszatartasi gondjai vagy valami
2019. febr. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
25%

Nálunk is a nagymama nagyon ellenkezett, de mi meggyőztük. Leültünk vele beszélgetni, hogy nagyon szeretnénk, ha jönne, és mélységesen megbántana minket, ha nem, legalább a szertartásra nézzen már be. Neki az volt a legnagyobb problémája, hogy biztos majd terhére lesz másoknak, mert majd haza kell vinni, de megnyugtattuk, hogy ez nem így van, nagyon hiányozna ha nem jönne.

Végül tovább maradt, mint az én saját anyám, még éjfél után is láttam, ahogy az asztaltársaságával beszélget. A meghívottak között volt pár idősebb, régi ismerőse, szegről-végről rokonok (gondolom, ők rajta voltak anyósom listáján, mint meghívandó személyek), és szuperül elszórakoztatták a mamát.


Esetleg ha ti is tudtok keríteni ilyen ismerős/rokont az idősebb korosztályból, akiről tudjátok, hogy ismerik egymást és jóban vannak, talán ő is nagyobb hajlandóságot mutatna a részvételre. Ki tudja. Én azért mindenképp megpróbálnék beszélni vele, nehogy már fél órát ne bírjon ki.

2019. febr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

"Leültünk vele beszélgetni, hogy nagyon szeretnénk, ha jönne, és mélységesen megbántana minket, ha nem"


Remélem, engem sosem fognak ilyen undorító érzelmi zsarolással kényszeríteni semmire. Főleg nem 80 évesen, hanem tiszteletben tartják az akaratomat, és feltétel nélkül szeretnek, ahogy én is szerettem, tiszteltem a nagymamámat.

2019. febr. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
#6: egyetértek. Ezen én is megdobbentem.
2019. febr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Érthető,az én mamám is ilyen már jó pár éve. Mindig mondja,hogy szeretne kimozdulni aztán,ha adott a lehetőség lemondja ,mert már gyenge,nem bírja az utazást,sétát se nagyon. De ő is amúgy otthon tesz vesz,úgy tünhet mint aki fitt,de amúgy meg nyilván nem az ilyen idősen. El kell fogadni a döntését.
2019. febr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim idősek. Az unokájuk esküvőjére 200 km-t kellett volna utazni, és bár autóval vittük volna Őket, már nem mertek elindulni.

Az,hogy a saját közegükben elvannak, tevékenyek, még nem azt jelenti,hogy egy hivatalos eseményre, idegenek közé,ismeretlen helyszínre, alkalmibb ruhába öltözve is jól érezné magát.


Látom,hogy bár az né szüleim is közvetlenek, szívesen beszélgetnek, ahogy idősödtek egyre jobban zavarta Őket ha ki kellett mozdulni.


És igen, Ők is megjegyezték,hogy biztos csak a baj lesz Velük, és Rájuk irányul a figyelmünk, nem a fiatal párra.


Hiába mondtuk,hogy ez nem így van, mindenki örülne ha ott lennének.


De még véletlenül sem erőltettük, nem zsaroltuk, kérleltük Őket, elfogadtuk az elhatározásukat. Igy is nehéz volt Nekik lelkileg,hogy nem voltak ott,ha még agitáljuk, kérleljük Őket még nehezebb lett volna.


Készítettünk fényképeket, készült videó felvétel, amit aztán levetítettünk Nekik.


A fiatalok úgy döntöttek,hogy az esküvő után rövid idővel eljönnek, és egy közeli vendéglőben meghívják a szűk családot (szülők+nagyszülő)egy ebédre. Ide már szívesen jöttek, és mégis részesei lehettek egy kicsit az ünneplésnek.

2019. febr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Drága Nagyi! Ne hagyd, hogy bárki bármit önző okokból rád kényszerítsen! Ne hagyd, hogy megalázó helyzetbe hozzanak azzal, hogy a vizelettartási, és egyéb egészségügyi problémáidat ecsetelned kelljen bárkinek! Jogod van megőrizni 80 évesen is az emberi méltóságodat, és indoklás nélkül eldönteni, hogy el szeretnél-e menni valahova, vagy nem. És jogod lenne ahhoz is, hogy ezt tiszteletben tartsák, és a döntésedtől függetlenül szeressenek.
2019. febr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!