Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Össze szeretnénk háasodni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Össze szeretnénk háasodni hogyan kezdjük el?

Figyelt kérdés

Mennyi idő mig a templomba időpont lesz?

Ha most elkezjük talan nyárra lehet is belőle valami ha sietünk?


2019. febr. 11. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván attól függ, melyik templom. Lehet, hogy az Esztergomi Bazilika "foglaltabb", mint a Mucsaröcsögei kistemplom. Menjetek oda a kinézett templomba és beszéljetek a pappal, biztosan fog tájékoztatást adni.
2019. febr. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Es ha én nem vagyok megkeresztelve attól még lehet templomi esküvőm?
2019. febr. 11. 15:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de előtte jegyesoktatásra kell járni.
2019. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#2

Attól függ.

Katolikus templomban nem igazán szeretik az ilyesmit.

Református templomban már több ismerősöm is házasodott úgy, hogy nem voltak megkeresztelve.

2019. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor minek a templomi?

Amúgy meg rendezvénytermet/éttermet nyárra nem találsz.

2019. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A szervezéshez szükséges idő attól függ,mekkora esküvőt szeretnétek, hol és mennyire vagytok rugalmasak az igényekben. Frekventált helyszínekre nagyobb létszámú esküvő idén nyárra szerintem nem túl nagy eséllyel kivitelezhető. Bár mi annak idején (7 éve) májusban kezdtük szervezni a szűk családi körben tartott esküvőnket (23 fő) szeptemberre egy megyeszékhelyen. Minden probléma nélkül megoldottuk a kiválasztott helyszínen. Azt javaslom, egyeztessetek a kiválasztott helyszínnel, nézzetek meg több lehetőséget, hol mikorra van szabad kapacitás. Ugyanezt tudom javasolni a templomira is. Ha annak ellenére szeretnétek, hogy nem vagytok megkeresztelve, valószínűleg meg kell keresztelkednetek. Erről az adott templom papja tud felvilágosítást adni, hogy vállalja-e az esküvőt, ha igen, milyen feltételekkel. Jegyesoktatásra mindenképp kell menni, de ha meg is kell keresztelkednetek,az arra való felkészülés hosszabb időt vehet igénybe. A konkrét helyszínekkel egyeztessetek minél előbb. Sok boldogságot!
2019. febr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk (40 ezres város Pest mellett) kb. 4-5 esküvő van egy évben a katolikus templomban. Tehát az időpontért nem kell nagyon harcolni (persze a Mátyás-templom valószínűleg frekventáltabb).

Viszont az egyház esküvő előtt van felkészítő, ez kb. 3 hónap. A jegyesoktatások most indulnak a legtöbb helyen, így érdemes minél előbb rákérdezni, hogy tudjatok még csatlakozni.

"Es ha én nem vagyok megkeresztelve attól még lehet templomi esküvőm?"

Ha a párod meg van keresztelve, akkor igen. Nyilván az ő "jogán" lehet egyházi esküvő, mert neki fontos a hite és hogy keresztény házasságban éljen, ugyebár... :))

2019. febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi is épp most szervezzük, nyárra kb esélytelen. A templom, amit választottunk, nem egy felkapott hely, kb bármikor mehetnénk, de az étteremben, ahol szeretnénk, alig van hely szeptember közepéig. Ami pedig az étteremnek jó lenne, aznap pont nincs hely az anyakönyvvezetőnél, vagy ha van, az időpont nem felel meg.

Plusz a templominál hozzá kell számolni, hogy jegyesoktatásra kell járni, amit van, ahol gyorsan lezavarnak, de olvastam olyant is, ahol 8 hétig tart. Ha meg még meg se vagy keresztelve, az plusz idő.

Nálunk nem lesz lagzi, csak szertartás meg vacsi, egy maroknyi emberrel, de ahogy láttam, fotóst se egyszerű szerezni, ha ceremóniamestert vagy hasonlót akarsz, az is bonyolítja, zene, stb. A nyár amúgy is "főszezon", ha rendes lagzit akarsz, mindennel együtt, akkor szerintem nincs rá sok esély, hogy találj olyan időpntot most nyárra, ami mindenkinek jó (értsd étterem, anyakönyvvezető, templom, szolgáltatók).

Egy barátnőm decemberben kezdte el szervezni május végére, de ott se lesz nagy dínom-dánom, meg valami világvégi helyen lesz, ahol ritkán vannak esküvők. Egy másik barátnőm nemrég kezdte el szervezni, de ők a jövő májust célozták be.

2019. febr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én két hete kezdtem a szervezést, és augusztus 30. az időpont. Találtam még fotóst, ruhát, éttermet.

Igaz, pénteken lesz az esküvőnk. A szombatok biztosan fullra foglaltak már mindenhol, így javaslom, hogy esetleg egy nyár végi pénteket nézzetek ki. Ha nem vagy megkeresztelve, akkor fölösleges a templom. Ha nem jártok amúgy sem sosem templomba, akkor feszengenél ott. Házasságkötő teremben is lehet vonulni, illetve egy kerttel rendelkező étteremben is meg lehet tartani a polgárit a kertben. Ruhát, sminkest, fodrászt, fotóst simán találsz még, ha pénteki esküvőt szervezel. Javaslom a "menyasszonyi csevegő" facebook csoportot. Kiírod, hogy mikorra és milyen szolgáltatót keresel, és ezren fognak segíteni.

2019. febr. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!