Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha fél évvel előtte kezdjük...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha fél évvel előtte kezdjük szervezni már késő?

Figyelt kérdés

Olvasom itt, hogy van aki majd egy évvel előtte kezdte, a helyszín az első, mert betelnek a jó helyek stb.


na most, mivel az anyakönyvvezetőhöz maximum fél évvel előtte lehet bejelentkezni, a templomba itt meg csak akkor, ha már megvan az anyakönyvi időpont, mert csak utána áldják meg a frigyet (református), mi csak ezek után kezdenénk bele a többibe. Én nem mernék mindent lefoglalni, mikor az csak a körítés az anyakönyvvezető nélkül nem megy semmi úgy sem.


Mások nem féltek, hogy mindent leszerveznek egy napra, aztán utána mennek bejelentkezni és kiderül, hogy bocsi az nap már pont nem fértek be? Mert mondjuk ha 9 hónappal előbb már lefoglalom a legjobb helyet, meg zenészt, nem tudhatom, hogy mikor hat hónappal kereken előtte lehet foglalni a dátumot, akkor vajon pont ott tudunk-e lenni nyitásra, vagy valami közbejön és mások elfoglalják.. Ez egy megyeszékhely, nagyon szép a polgármesteri, nagyon is népszerű szóval én nem merném megkockáztatni, hogy amíg nem biztos, hogy akkor beférjünk mást szervezzek. De így meg akkor minden más jóról lemaradunk?


2011. dec. 3. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehet előjegyzést kérni az anyakönyvvezetőnél, beírtak minket, és utána 6 hónappal előtte meg be kell vinni a papírjainkat.
2011. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

4 hónapom van az esküvőmig (60 fő) és egy 4 hónapos lányom.

Szerinted?!!?! Nem vagy lemaradva. Ha nekem sikerül így megszerveznem, akkor neked is.

2 hete kezdtem a szervezést. Már lefoglaltam az éttermet, összeállítottam a menüt, az ital választékot. Kész a névsor, az ültetési rend. Önkormányzatnál bejelentkeztünk, csekket küldik majd. Gyűrűk megrendelve. Díszítés kiválasztva, már csak árajánlatot várom.

Vőfélynőnk lefoglalva, zenészek árajánlatát ma kaptam meg, holnap válaszolok nekik.

Ruha kinézve, de próbálni csak március elején fogok (jelenleg alakul át a testem szülés után, tehát felesleges lenne). Koszorúslányok ruhája kinézve, próbálni kell. Párom öltönyét reggel vettük meg. Lányom ruhája (9 hó körül lesz) megvéve.

Smink, haj bnőm csinálja és már megvan milyen lesz.


Hidd el, simán megtudod csinálni :]]]


Gratulálok nektek :)

2011. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igazából azt tudom, hogy beleférnek a tennivalók. Szerintem azok két hétbe beleférnek. Csak itt az egész rovatban az megy, hogy mennyivel előtte le kell foglalni, mert már nem lesz szabad. Szóval emiatt aggódok, azt tudom, hogy lezavarjuk hamar, de úgy értem, hogy akkor fél évvel előtte akkor már tényleg minden normális hely foglalt szokott lenni?
2011. dec. 3. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy küszöböltük ki, hogy előzetesen bementem az anyakönyvvezetőhöz és mondtam, hogy mikor szeretnénk megesküdni. Ő megmondta napra pontosan, hogy ez a legkorábbi időpont, amikor vissza lehet menni hozzá és be lehet magunkat íratni az adott napra.

Így is lett. A legelsők voltunk azon a napon, így a kívánt napra az összes időpont szabad volt, szabadon választhattunk még abban is, hogy hány órakor legyen :)

Vigyázzatok, mert ahhoz, hogy időpontot foglalhass, időpontot kell foglalnotok! Ha érted mire gondolod :D

2011. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na de jó! Ez aztán végképp eszembe sem jutott!
2011. dec. 3. 18:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi 2 hónap alatt lerendeztünk mindent, és tényleg jól meg lett szervezve.
2011. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor kell ennyivel előbb kezdeni a szervezést, ha nagyon konkrét elképzeléseid vannak.

Tehát ha csak annyi, hogy legyen egy hangulatos étteremben a vacsora, ahol 60 fő elfér, azt talán még egy héttel előtte is találsz, ha viszont tudod, hogy neked csakis a piros pipacs étterem 3-as számú különterme jó, akkor nyilván minél előbb kell foglalni.

Ugyanez igaz minden másra is. Nem mindegy, hogy csak az a lényeg, hogy egy jó zenekar legyen, vagy egy konkrét zenekart akarsz, mert ha az nem ér rá, akkor bukott a mutatvány.


Szóval szerintem ne aggódj, fél év bőven elég a szervezésre :)

2011. dec. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!