Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Házasok vagy házasulandók! Ti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok vagy házasulandók! Ti mennyire látjátok vagy láttátok házasság előtt a párotok hibáit?

Figyelt kérdés
Mi van ha már csak hónapok választanak el az esküvődtől és most jössz rá, hogy a párod úgymond nem "tökéletes"? Tudom, senki sem az, de vannak olyan jellemvonásai, amik zavaróak. Ezeket eddig is tudtam, csak valahogy nem vettem róla tudomást; most hogy az elköteleződés felé tartunk, mintha jobban zavarnának... Nyilván nem akarok kiugrani a kapcsolatból, de megfordult már a fejemben, h biztos, h a jó ember mellett vagyok-e? Kivel fordult már ez elő? ..esetleg biztató sztorik?.. :)
2019. febr. 13. 13:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
51%

Az én pasimmal azt csinálta az exe, ha megsértődött napokig nem szólt hozzá, szex megvonással büntette stb.

Mikor összeköltöztünk, és ezt elmesélte nekem, és hogy nagyon rosszul élte meg , akkor elhatároztam, a legnagyobb dühömben se fogok ilyet vele tenni.

Az egy nagyon szemét húzás, mind nő- mind pasi részéről.Mert a sértődékenység ide is vezethet.

A lustaság se tetszene, hogy mindenert noszogatni kell.

Mindegy, csak leírtam. A házasság nem mentesít a rossz tulajdonságoktól , azt azért tudd.

2019. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
32%
"de megfordult már a fejemben, h biztos, h a jó ember mellett vagyok-e?" - minden rosszindulattol mentesen, ha ez mar eszedbe jut, akkor jobb ha megsporolod magadnak a valasra koltott penzt.
2019. febr. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
83%
A sértődékenységen ha nem változtat, később esetleg majd te úgy állsz hozzá ilyenkor hogy "levegőnek" nézed, na az nem biztos hogy jó lesz hosszú távon.... a lustaság meg jó eséllyel erősödni fog.
2019. febr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi ket eve ismerjuk egymast es iden tervezunk osszehazasodni. En mar egy eve tudom es erzem, hogy ot szeretnem ferjemul. Szeretem az egesz lenyet, a hibaival egyutt. Mi annyira kulonbozoek vagyunk, de jol kiegeszitjuk egymast, es talan nem is neveznem hibaknak a hibait, inkabb csak van amiben nem illunk ossze? hiszen egy tulajdonsag, ami szamomra negativ, mas szamara meg lehet pozitiv.


Engem az emlitett tulajdonsaga, a csenddel buntetes, nagyon zavarna. Magam sem tudom, mit csinalnek, ha amugy tokeletes tars lenne, es szeretnem. Anyukam pont ilyen. Ha haragszik, csendben van. Napokig. Meg csak nem is koszon. Teljesen ignoral. Egesz gyerekkoromban ez volt, ha apura, vagy a tesomra haragudott, nem beszelt az egesz csaladdal, igy velem sem. Engem ez nagyon megviselt lelkileg, tesom ra se hederitett, en vegigbogtem a napokat. Evente egyszer-ketszer fordult elo ilyesmi. Meg ma is szornyu erzes fog el belul, ha ragondolok. Egyszer 2 hetig tartott, hogy nem beszelt senkivel, mert a tesom azt mondta neki, egy beszelgetes soran, hogy olyan, mint egy diktator.


Oszinten, pont ez egy olyan tulajdonsag, ami miatt nagyon orulok, hogy mar nem kell anyukammal elnem. Szeretem ot, de engem az ilyen helyzetek lelkileg gyotortek. De mondom, a tesom teljesen figyelmen kivul tudta hagyni.


Te tudod, mennyire nehez ezzel megbirkoznod. Mindenesetre ha nem vagy biztos benne, meg most atgondolhatod. Lehet, hogy megbeszelhetned egy pappal, vagy pszihologussal.

2019. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
13%
Amikor a kétség felüti a fejét,hogy biztos ezzel az emberrel akarok-e élni,akkor érdemes elgondolkodni,hogy kivel van a baj. Ha szeretek valakit elfogadom minden hibájával együtt.Valami pedig biztos történt,mert a kétség kiindul valahonann.Azt a pontot kell megkereseni,és akkor rájössz,hogy félsz,vagy nem ő megfelelő társ neked.Ha a passzív hiszti büntije az ok valôban,akkor az egyik ilyen utolsó büntetése nagyon megviselt.Esetleg a mùltjában valami.
2019. febr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
49%
Vagy veled van a baj
2019. febr. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ugyan mi nem tervezzük az eksüvőt még, de én érzem azt, hogy úgy szeretem a páromat ahogy van. Nem, nem tökéletes, vannak hibái és azért vagyok teljesen biztos abban, hogy szeretem és jól működünk együtt, mert látom a hibáit is és mindezekkel együtt el tudom fogadni és képes vagyok szeretni őt. Én egy dolgot tartok kifejezetten fontosnak egy párkapcsolatban mégpedig azt, hogy a két fél képes legyen kommunikálni. Párom elég hirtelen haragú, ha felbosszantja magát valamin akkor képes olyanokat mondani amit nem gondol komolyan, vagy ha nem rám húzza fel éppen magát akkor haragosan elvonul. Ilyenkor hagyni szoktam egy kicsit, hogy kidühöngje magát utána mindig megpróbálom vele ezt megbeszélni és szerencsére ő sem zárkózik el ettől, mindig meg tudjuk beszélni a problémáinkat. Szerintem ez a nem szólok hozzád mert mérges vagyok rád téma meglehetősen gyerekes dolog, de nem kezelhetetlen. Ez egy fajta bűntetési forma, de ha te ezt nem veszed magadra egy idő után úgy is felhagy vele, ha látja, hogy te ettől nem szenvedsz különösebben. Én ilyenkor elfoglalnám magamat amíg kidurcizza magát. ha meg a fejemhez vágná, hogy nem is érdekel, hogy problémája van közölném vele, hogy nem az, hogy nem érdekel, szimplán nekem ez a fajta "kommunikáció" nem elfogadható és megvárom amíg úgy tud ebben kommunikálni velem ami vezet is valamire.
2019. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet 12 és 15-el, akik szerint nem juthat ilyesmi az eszünkbe, mert az már ördögtől való...az emberi elme is, és a lélek is nagyon bonyolult és összetett. Lehet, hogy nektek soha nem jutna az eszetekbe ilyen, de vannak sokkal "túlagyalósabb" fajták is. Mindenki más.
2019. febr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

#2-es voltam.

Az hogy elfogadjuk a másikat a hibáival együtt,az nem jelenti azt hogy a másik úgy tökéletes ahogy van. És azt sem jelenti hogy senkinek sem kell semmit változnia,mert "ő már csak ilyen". Ezt azért nem árt szem előtt tartani.

Tehát ha nem tudtok kommunikálni,vagy a másiknak olyan tulajdonságai vannak,amik a kapcsolat rovására is mehetnek,akkor nyugodtan meg lehet ezeket beszélni,kiküszöbölni. Mindkettő fél érdeke hogy jobb emberek legyetek,fejlődjetek egymás által. Senki sem várhatja el a másiktól hogy fogadja el,és legyen boldog párja,ha ő tegyük fel alkoholista,depressziós,lehúz mindenkit,és nem fogad el segítséget,nem hajlandó változni.

Ugyanígy az ilyen passzív-agresszív viselkedésről is le lehet szokni. Nekem is volt sok hasonló személyiségből/neveltetésből adódó hiányosságom,amit mindig megbeszéltünk,és hajlandó voltam változtatni,mert a párom elmondta hogy őt ez hogy érinti,és nyilván nem tud egy olyan emberrel élni örökké aki hisztizik vagy duzzog. Én sem szerettem volna olyan ember lenni,ezért a sarkamra álltam. Neki is voltak dolgai amin változtatnia kellett,de gondolom ez természetes ahhoz hogy össze tudjunk csiszolódni,mert soha senkivel nem leszek tökéletes összhangban,csak úgy magától. Ezzel az erővel mindenkiben találhatnék kifogást.

2019. febr. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Majdnem két évig éltünk együtt, mire eljott az esküvő, szóval nem volt zsákbamacska, kiismertük egymás hibáit, rigolyáit, és elfogadtuk. Senki sem tökéletes. Szerintem jobb is ha házasság előtt azért valamennyit él együtt a pár, hisz lakva ismerszik meg az ember.
2019. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!