Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonytáncon kívül is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonytáncon kívül is szokást pénzt adni (ajándékba)?

Figyelt kérdés

Eddig csak a szüleimmel voltam esküvőn és az is elég rég volt már. Nem teljesen világos, hogy a pénzt mikor és hogyan szokás átadni. Külön ajándékot nem viszek, de lesz menyasszonytánc,ott a nők is szoktak táncolni a menyasszonnyal?

22/L


2019. jún. 9. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Megbeszélés kérdése. Ismertem olyat ahol kb. bedobálták a pénzt tánc közben és úgy kellett felsöpörni, de olyat is ahol tánc nélkül is "nászajándék helyett" mindenkivel megbeszélték, hogy pénzt hozzanak, az összeget meg döntsék el, amennyit adnak, annyit adnak.
2019. jún. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
a tánc pénz az cigány esküvőkön szokás de ha pl magyarok is tartanak ilyent akkor ajándékként valamilyen gyümölcs tálat szokás akkor vinni max 8000 ft-ért a pénzt meg akkor a táncpénzbe teszed bele de kérezd meg tülök hogy lesz tánc pénz vagy nem
2019. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk nem volt menyasszonytánc, akik akartak adni valamit, azok a gratulációkor adták oda.
2019. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Felénk nászajándékot is szoktak adni ez többnyire pénz, ha ezen kívül van tánc oda is pénz megy csak kisebb összeg.

Szóval borítékban xtízezer, edénybe 1-2 ezer.

Nők is szoktak táncolni.

2019. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Én tavaly voltam esküvőn, ott úgy ment, hogy mindenki a menyasszonytáncnál adta oda az ajándékba szánt pénzt. Mi, lányok is táncoltunk a menyasszonnyal és a vőfély közben egy dobozzal a kezében, nagy hanggal ment körbe, hogy eladó a menyasszony és mielőtt táncoltunk a caajszival, bedobtuk a pénzt :)
2019. jún. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk van nászajándék és menyecske tánc.A nászajándékot,süteményt,húst meg ilyeneket péntek délután viszik ahhoz a házhoz ahonnan meghivták őket.
2019. jún. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahány esküvő, annyiféle megoldás. A hagyományos az, hogy visznek ajándékot, és a menyasszonytáncra pénzt, de szerintem ilyen már nem nagyon van, a párok általában már együtt élnek, nem kérnek külön ajándékot. Az esküvől nagy részén, ahol voltam, menyasszonytáncál kellett odaadni a borítékot, vagy az örömszülőknél, vagy a vőfélynél volt egy doboz, és ők gyűjtötték. Olyanon is voltam már, ahol a ceremóniamester/vőfély bemondta, hogy z este folyamán bármikor oda lehet adni az ajándékot/pénzt, menyasszonytánckor pedig sorjegyet kellett bedobni a dobozba (szólt előre a pár, hogy azt kér, így mindenki vitt magával). Legutóbb egy barátnőm esküvőjén direkt megkérdeztem előre, hogy hogy lesz, mert kiemeélték, hogy pénzt kérnek, nem ajándékot. Nem tudta megmondani előre még a menyasszony se, végül az este folyamán a ceremóniamester szólt, hogy oda lehet adni az ajándékokat. Ekkor mindenki átadta a borítékot, menyasstonytáncnál pedig már senki nem adott semmit.

A nők is táncolnak a menyasszonnyal, igen. Sokszor hárman együtt, a menyasszony, te meg a párod. NÉzd meg, hogy mások hogy csinálják, és csináld te is úgy :)

2019. jún. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A menyasszonytáncon kívül is szokást pénzt adni (ajándékba)?"


Igen. És a nászajándékba szánt pénzt nem dobáljuk be sehova, hanem lehet venni olyan üdvözlőlapot (direkt esküvői), amin van egy zseb, oda lehet betenni a pénzt. Az üdvözlőkártyára pedig ráírsz pár kedve szót, aláírod, így tudja, hogy Tőled kapta. Beteszed egy borítékba, és úgy adod át.

Ettől még ha lesz menyasszonytánc, oda is dob az ember 1-2-5 ezret. De a nagyobb pénzt, amit nászajándékba szán az ember, azt úgy adja át, ahogy írtam is.

2019. jún. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk menyasszonytáncba szokás "dobni" a pénzt és ha van menyasszonytánc, akkor csak oda (név nélkül borítékban vagy akár anélkül. Pont azért, mert diszkrétebb és nem megy utólag a pofavágás, hogy a Józsiék miért csak ennyit adtak vagy ellenkezőleg: mi ezt a Feriéknek nem fogjuk tudni viszonozni...) A lányok is szoktak táncolni a menyasszonnyal.
2019. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!