Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Minden katolikus esküvő előtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Minden katolikus esküvő előtt kell gyónni?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy másik kérdésben,hogy gyónni kell a katolikus esküvő előtt. Viszont nekünk is hamarosan lesz az esküvőnk,templomban is,jártunk is jegyesoktatásra,de a plébános nem beszélt ilyesmiről.Paptól függ?
2010. júl. 9. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
mindig kell
2010. júl. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez független a paptól. Hogy miért nem mondta azt nem tudodm. Már az utolsó oktatáson is voltatok? Mert nálunk csak akkor került szóba, hogy előte irány gyóni.
2010. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És rendes gyónás,gyóntatófülkében?Vagy inkább hasonlít a jegyes oktatásra,hogy beszélgetés forma,kérdez a pap és őszintén válaszolni?Így hülyén hangzik a kérdésem,de nem tudom megfogalmazni rendesen:(
2010. júl. 9. 20:15
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát nekünk nem kellett gyónni. A pap csak megemlítette, hogy szokás de nem volt ránk kényszerítve. Mondjuk én nem voltam elsőáldozó sem. 2008-ban volt az esküvőnk.
2010. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Megvolt az utolsó alkalom.Csak annyit mondott,hogy az esküvő előtti héten még menjünk be hozzá.
2010. júl. 9. 20:17
 6/13 anonim válasza:
100%
Szia! Nekünk is most lesz az esküvőnk, és mivel én vagyok a katolikus fél, nekem is gyónnom kell, az esküvő előtt egy héttel. Megmondta, hogy mettől-meddig gyóntat ő a templomban, és akkor menni kell. Az utolsó jegyesoktatáson volt erről szó egyébként, akkor kaptam meg a Bűnbánó imát, amit meg kell tanulnom addigra.
2010. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szia Csiguci,köszi a válaszodat,de a te kérdésedet olvasva tettem fel ezt :)
2010. júl. 9. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg kell gyónni, hiszen tiszta lélekkel tegyél fogadalmat.

De ma már nem sokan tartják ezt, főleg azok nem, akik egyébként nem vallásosak, s legfeljebb csak elsőáldozáskor gyóntak utoljára.

De úgy vettem észre, hogy a legtöbb ismerősöm, még ha nem is annyira vallásos, ha csak karácsonykor és húsvétkor jár is templomba, akkor is az esküvő előtt részesül a bűnbocsánat szentségében.


sok boldogságot!

2010. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem.. nekünk legalábbis nem kellett...
2010. júl. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kell.

Én katolikus vagyok, a párom nincs megkeresztelve. Az én jogomon simán összeadtak minket, gyónás nélkül. Csak jegyesoktatás volt kb. 6 alkalommal.

2010. júl. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!