Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit illik a borítékba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit illik a borítékba tenni nászajándéknak?

Figyelt kérdés

Rokonnak

Szállást biztosítanak, de kocsival utazunk 200km-t


2019. júl. 13. 12:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi jövő héten megyünk lakodalomba, férjem első unokatestvérének a fia nősül, mi 100 e Ft-ot viszünk. Ők is voltak a miénkbe 20 éve, és sok pénzt kaptunk anno tőlük, valamint egy hatalmas rózsacsokrot is hoztak nekem, volt vagy 200 szál benne. :) Egyébként ahány ember annyi féle összeget mondd, nekünk is mondtak sokkal kevesebbet, és sokkal többet is.
2019. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Mi rokonoktól tavaly átlagban 30-50 ezer Ft - t kaptunk. Távoli rokonok közül egy család kért szállást, többiek hajnalban haza mentek. Nálunk külön volt menyecsketánc, tehát oda is dobtak

2-5-10 ezreket.

2019. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi helyzettől, rokonsági foktól, köztetek lévő viszonytól, sok mindentől függ.

Én annyit tennék bele amennyi nagyjából a nekik szánt ajándék ára lenne.

Tehát egy drágább váza árától kezdve akár egy szuper tv bekerülési költségéig terjedhetne az ajándék összege, vagy pedig fedezze a szállásunk/fogyasztásunk költségeit legalább.

2019. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A rokont 15 éve nem láttam, csak mikor nem rég meghívott az esküvőre.

Szüleivel találkozom évente töbször

Én 40.000 + menyecsketánc (párom és én 10-10 ezer) amit gondoltam

Mennyire reális összeg ez?

2019. júl. 13. 13:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok

Hát nekem reális, de engem pl nem vet fel a pénz :) és ezt tudja is jól mindenki a családban, nem pusmorognának, minimálisat fogyasztok társaságban, szóval adsz is kapsz és nullára kifut az ügy kb.

2019. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Mi nagyon távoli rokonnak mindig egy huszast adtunk, plusz a menyecsketánc. Vagyis ennél mindenképp illene többet, ha már rokon.
2019. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Amit írtál, az korrekt kérdező.
2019. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ennyire távoli rokonnak én egy 20-as adnék kettőnktől.
2019. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
10-esnél többet biztos nem adnék.
2019. júl. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Összesen 60 ezer szerintem még sok is. Mármint ha ennyit akartok adni, adjatok, biztos nem sértődnek meg, de én messze nem számítanék ennyire egy 15 éve nem látott rokontól.

Az se mindegy, milyen szállást biztosítanak. Voltam olyan esküvőn, ahol egy kemping szerűben aludtunk, nem volt se wc papír, se meleg víz, a honlap szerint ötezer per szoba. De évekkel ezelőtt olyan esküvőn is voltam, ahol Duna-parti szállodában aludtunk, 25 ezerért per éjszaka. Utóbbi esetben, bár ritkán látott rokon volt, 50 ezret adtam, pedig egyedül mentem, míg előbbinél ketten adtunk ugyanennyit.

2019. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!