Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Egyetértesz azzal, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyetértesz azzal, hogy a házasság kizárólag férfi és nő kapcsolatából fakad?

Figyelt kérdés
2019. szept. 14. 01:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:

"Amennyiben egy homoszexuálisnak, leszbikusnak csak a másik neművel van joga házasságot kötni, akkor ezzel megfosztjuk azon jogától, amit az.. "

...


"Ugyancsak alkotmányos jog, hogy a házastárs szabadon választása. Ez viszont keményen ellentmond az általad felvetettnek, miszerint csak ellentétes neművel házasodhat, hiszen ha István Bélával akar, de nem választhatja, akkor itt bibi van."



Nem. Arról van szó, hogy kapcsolatát hivatalosan másképp kell nevezni. Ami a jogi kategóriával együtt jár, (pl lehezséges anyagi támogatások) az nem alkotmányos jog, hanem feltételekhez kötött lehetőség, melyek terén minden magyar polgár egyenlő jogilag.

2019. szept. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

"A szavakhoz kötött tartalom is értékrend."

Vajon hány szónak változott meg, bővült a történelem során a jelentése? Szerintem elég soknak. És még egy rakás szó lett többértelmű szó. Ha törnéd a fejed, biztos neked is eszedbe jutna néhány.


Vannak szavak, amik kikoptak a közhasználatból, mások átalakultak, és változtak.


"Tőlem vitathatod, hogy a heterok vannak többségben. Ha majd igazad lesz, nem lesz akadálya a vágyaidnak."

Nem vitatom, hogy a heteroszexuális kapcsolatok vannak többségben, ez eszemben sincs. Képzeld, én is heteroszexuális vagyok! Viszont van bennem egy olyan egészséges empátia és igazságérzet, amit erkölcsnek is definiálhatnánk. Szerintem sok heteroszexuális rendelkezik ilyen erkölccsel, empátiával.


A homoszexualitásról, elég sok vélemény alakult már ki, bűncselekmény, betegség, aztán eljutottunk oda, hogy egyik sem.


Ezáltal egyúttal okafogyottá vált az, amiért régen csak különböző neműek házasodhattak. Régen ez az elmélet támasztotta alá ezt, ezek megdőltek.


"A jog egyébként társadalmi és többségi konszenzuson alapul."

Kivéve, amikor nem.


"Viszont továbbra sem értem, miér kellene régi kifejezések tartalmát mehváltoztatni, és azokat új jelenségekkel összemosni!?"

Mert nem a középkorban élünk, változik a világ és alkalmazkodni kell. Ajánlom e hozzászólásom első válaszát "lassan olvasni, hogy akkor is megértsed, ha nem akarod."

2019. szept. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 orig ***** válasza:

Én csak azt látom, hogy milyen problémát jelent átformálni a természetes rendet a saját kedvünkre és kényelmünkre. Csakhogy ez mindig visszaköszön valahol negatív formában. Az isteni és természeti törvényeket nem lehet megerőszakolni (többségi akarattal akár) büntetlenül. Sem a középkorban, sem ma.

Ma nagyon trendi a környezetvédelem. Próbáljuk meg felülírni a világ rendjét. Megpróbáltuk és elönt bennünket a széndioxid, az üvegház hatású gázok, a globális felmelegedés és a szemét. Az emberiség meg siránkozik.

Mert annak idején "megengedték" közmegegyezéssel, hogy füstölhetnek a gyárak, kiirthatjuk az erdőket, korlátlanul megölhetjük a vadállatokat. Senki sem látott benne semmi erkölcstelent. Látszólag senkinek és semminek se ártott.

Én továbbra is azt vallom, hogy a világ alaptörvényeit, természetes rendjét nem lehet csak úgy megváltoztatni.

2019. szept. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
40%
A környezetszennyezést összehasonlítani a homoszexualitással eléggé bizarr és meredek. A környezetszennyezés hatására hamarosan mindnyájan elpusztulunk, ha egy kisebb csoportnak az alkotmányos jogai teljesülnek,akkor meg lesz néhány boldog pár. Igen, máris látom az összefüggést. Ja, nem.
2019. szept. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

Pedig nem kell sok ész hozzá! Elég annyi, hogy mindkettőnél az a helyzet, hogy a "sötét középkorban" nem foglalkoztak vele felelőtlenül bántak vele, és ez megbosszulja magát valamilyen formában.

Ami a homoszexualitás témáját illeti, még mindig a sötét középkorban vagyunk, épp csak lábalunk ki a legsötétebb bugyraiból: már nem bűncselekmény, már nem betegség.


Magyarország a klímavédelemmel lassan halad a felvilágosodás korába, de még mindig sokan azt vallják, hogy lapos a Föld.


És az, hogy mozog a Föld, a klímakutatás és a genderszak SOROS-átok.

2019. szept. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 orig ***** válasza:
40%
#44! Ha nem érti, az nem az én bajom. De azért segítek. Csupán annyi az összefüggés, hogy mindegyik szembemegy a természettel. És milyen érdekes, hogy minden természetellenes valamiféle "boldogsággal" kezdődik. Mind a tárgyi, mind a szellemi-lelki környezetszennyezés.
2019. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 orig ***** válasza:
40%

#45! Mindig felvidít az a - bár már nem trendi - középkort és "mi felvilágosult (azaz elsötétült) világunkban" szóhasználat. Újra írjuk a világot, az embert, a viszonyulásokat, mi leszünk az isten, az individuum előrébb van, mint a közösség, meg már ugye a Holdon is jártunk, meg aztán a múltat végképp eltöröljük. :)

Nem vagyok maradi, de vannak változtatható, és vannak örök érvényű szabályok. Utóbbiakat mindig kockázatos áthágni. Csak erre szerettem volna felhívni a figyelmet.

2019. szept. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Azt, hogy kit vagy képes szeretni, nem megy szembe a természettel. Mivel a történelem folyamán mindig is éltek ezzel a problémával emberek, úgy gondolom, létezésük természetes. Mivel a Föld túlnépesedik és fele ennyi ember elég lenne, a világ számra csak áldás olyan párkapcsolat amiből végre nem születik gyerek. Vannak viszont gyerekek az árvaházakban, akiket boldoggá tenne ha örökbe fogadnák őket.


Nem megy ez szembe a természettel egy kicsivel se jobban, mint amikor egy hetero pár nem vállal gyereket. Önnek is, a világnak is mindegy, ki szereti egymás és ki akar jogilag rendezett viszonyban, (házasságban) élni. A létezésük természetes, mert a természetben léteznek, és az, hogy papírral vagy papír nélkül csinálják azt, amit csinálni akarnak, semmiféle hatással nincs sem az ön, sem mások életére.

2019. szept. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!