Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek, hogy a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a feleségem meggondolja magát? Mit mondjak neki hogy meggyőzzem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy akarok gyereket, de ő nem. Én már 31 éves vagyok, ő 29. Sose akart gyereket, anyósom is mondta, hogy még gyerekkorába se babázott.

Amikor vendégségbe megyünk egy olyan párhoz, akinél egy kis gyerek (vagy egy nagy) van, akkor ő csak kínosan mosolyog, amikor mondják nekünk, hogy a gyerek egy áldás, meg ilyenek.


Na már most: szeretem, meg minden, de... azért csak jó lenne egy gyerek. Úgy vágyom arra, hogy a kisfiammal focizhassak. Szerintem valamilyen anyai ösztönök vannak bennem férfi létemre. Nagyon szeretnék gyereket, jobban, mint bármi mást. Eltudnám magam képzelni apukaként, szerintem jó apa lennék.


Mondtam neki, hogyha attól fél, hogy neki kell egyedül csinálnia mindent, attól nem kell, mert itt vagyok, segítek neki. (Előző kapcsolatomban a barátnőmnek volt egy fél éves kisfia, ott is segítettem: pelenkáztam, fürdettem, altattam. Ha nem azért sírt fel éjszaka, mert éhes, hanem mert fáj a hasa, akkor legtöbbször én keltem fel, pedig nem lett volna kötelességem, mert nem az enyém.)


Érvek, amiket felhoz, hogy miért nem akar gyereket:

- Ha gyereket szül, akkor tönkre megy a jó alakja és striás lesz a bőre

- Nem bírja a gyerekeket, nem szereti őket

- Szerinte ha gyereket szül, akkor semmi szabadsága sem lesz


Mit tegyek, ha nem akarom elhagyni?



2019. szept. 30. 18:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
97%

Én nem értelek. Soha nem akart gyereket. Te valószínűleg tudtad, hogy akarsz.


Miért házasodtatok meg? Miért akarsz olyat ráerőltetni, amit ő nem akar? Miért nem kerestél olyan nőt, aki szintén szeretne gyermeket?


Mi lesz, ha most elfogadod, hogy nem akar gyereket...aztán 25-30 év múlva teljesen megbánod ezt?


Mi lesz, ha ráerőszakolod és ő fogja megbánni?

2019. szept. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%
semmit,sose győzöd meg,vagy elfogadod vagy más nőt keresel.
2019. szept. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Én inkább azt kérdezném meg tőled, hogy ezt házasság előtt nem tisztáztátok? Ha igen, akkor meg miért is vetted el? Ez nem olyan dolog, hogy "majd meggondolja magárlt, most még komolytalan gyerek". Ha nem akar gyereket, nem akar. Pont. Ugyanúgy neki sincs joga feltartani, ha te meg akarsz, de akkor fogadd el, hogy olyan nőt kell keress, aki szeretne.

Rátukmálni nem tudod, csak boldogtalan lesz mindenki. A gyereknek sem jó, ha látja, hogy az anyja nem is akarta.

2019. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
És ha az esetleges fiad utálná a focit?
2019. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%
és ha lányod lenne? :d
2019. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
81%

Ebben nincs kompromisszum, és meggyőzni sem fogod tudni- sőt, ha nem magától érzi rá a vágyat, mint ahogyan te is érzed, belülről, akkor nem is szabad ráerőltetni, mert csak gyűlölni fogja az egészet és tehernek megélni. Nem mindenkinek való ám gyerek, és nem is kell mindenáron mindenkire rásózni. Aki ennyire ellenkezik és nem akarja, az általában nem is lesz jó anya (nyilván változhat meg minden, de kisebb százalékban, mint ahogy elhanyagoló szülő lesz belőle). Így értelme sincs nagyon erőltetni.

Viszont ha te meg ennyire vágysz babára, akkor nem tudsz mit tenni. A szerelem az szerelem, de bármikor elmúlik és mindig jön újabb, míg azért a saját gyereked nem ilyen könnyű cserélgetni. Egyikőtökkel szemben sem lenne fair ezt erőltetni, mert vagy őt kényszeríted egy olyan helyzetbe, amit nem akar, vagy te kényszerülsz egy olyan állapotba, ami egyszerűen nem megfelelő számodra. Teljesen mindegy, milyen oka van rá valakinek, hogy akarjon vagy ne akarjon, ha ebben a pár nem ért egyet, akkor nincs miről beszélni.


Ilyenkor csak azt nem értem, hogy ez az aprócska, mellékes információ nem volt letisztázva még az esküvő előtt?

2019. szept. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezt komoly, felelősségteljes emberek előre szokták tisztázni, még a házasságkötés előtt.

Aztán döntenek, hogy

- különválnak

- vagy egyikük kompromisszumot köt.

Nem fair, hogy most nyaggatod, ha tudtad, hogy nem akar gyereket!

De még mindig ott van neked a vázolt 2 lehetőség, de az erőszakoskodás nem!

2019. szept. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%
Miért vetted el, ha nem egyeznek a céljaitok?
2019. szept. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod tudni meggyőzni,és nem gondolja meg magát.Ha ezt a házasság előtt nem tisztáztátok,akkor vagy elválsz és keresel egy olyant aki gyereket akar,vagy belenyugszol és elfogadod igy.
2019. szept. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod meggyőzni.

Miért vetted el ha a célok nem egyeznek?


Ezt már randin tisztázni kell,hogy egyeznek-e a célok.


2 dolog lehet:

- Elváltok,keresel olyan nőt aki akar

- Lemondasz a gyerekről

2019. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!