Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan bocsássam meg a férjemn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan bocsássam meg a férjemnek a korábbi válását?

Figyelt kérdés

Én a második felesége vagyok. Mikor megismerkedtünk, kifejezetten jó passzban voltam. Sokat sportoltam, szakmailag motivált voltam, intelligens, vonzó, és élveztem az életem a kisiskolás lányommal, akit egyedül neveltem babakora óta, és akivel tök jó közös programjaink voltak. A férjem akkor még más férje volt, bő fél éve született kisbabájuk, és boldogtalan volt. A felesége állandóan kiabált vele, szidta és megalázta őt, és olykor a kisbabával sem beszélt szépen. Amíg csak barátok voltunk a férjemmel, azt tanácsoltam neki, legyen megértő és türelmes, nehéz időszak az első életév. Ő viszont elviselhetetlennek élte meg az otthoni légkört, el akart válni, mi pedig lassan egymásbaszerettünk. Tudtam, milyen egy lelkileg nonstop bántalmazó társ, és megértettem, hogy szabadulni akar. Hozzám költözött, a válás lezajlott, amiért mindenki elítélte őt a környezetében. A kicsi hozzánk került, az anyának nem volt ereje/kedve/motivációja küzdeni, lemondott a jogairól, mi pedig rossz anyának bélyegeztük.

Villámgyorsan összeházasodtunk, és utána szinte azonnal megfogant a közös babánk is, úgyhogy egycsapásra háromgyerekes anya lettem. Mivel egy gyerekkel elég jól ment az egyedülálló anyaság, azt gondoltam, családban sima ügy lesz a 3 gyerek. Tévedtem. Jelenleg gyeden vagyok a kicsivel, a másik kettő oviba és iskolába jár. A férjem látástól vakulásig dolgozik, nekem meg minden erőm és energiám a gyerekekre, a logisztikára és az itthoni ügyekre fordítódik, semmi másról nem szól az életem. A karrierem megtorpant, a sportot abbahagytam, szociáis életem nulla, elhíztam, és szép lassan depressziós lettem. Egy rakás kakinak érzem magam. Rengeteget sírok, kiveszett belőlem az öröm és az életkedv. Ugyan nem ordibálok a férjemmel, de nem is vagyok túl jó társaság. Ő persze állítja, hogy nagyon szeret, és igyekszik a kedvemben járni, de sokszor gondolok rá, hogy egyszer már elhagyta a nőt, akivel boldogtalan volt. Vajon mikor kezdi el utálni a mi közös életünket is? Jelenlegi helyzetemben borzasztóan igazságtalannak érezném, ha elfordulna tőlem, és nagyon szeretném, hogy kitartson, és támogasson, amíg rendbe nem jövök. Nem pont ugyanezt érezte a volt felesége? Mindig azzal jön a férjem, hogy de a volt felesége kiabált vele, szidalmazta őt. Ami tudom, hogy elfogadhatatlan, de most úgy érzem, hogy a verbális agresszió (az ex) és a napi tíz sírvafakadás (én), nagyon is fakadhat közös tőről, és talán pont ugyanolyan nyomorultul érezte magát az ex is, mint most én. A férjem pedig nem állt mellette a végsőkig, hanem elhagyta. És ha nem is félek attól, hogy engem is elhagy, attól nagyonis tartok az előzmények fényében, hogy intoleráns a depressziómmal szemben. Nem mutatja jelét egyelőre, de nem tudom, hol vannak a határai, és azt sem tudom, hogy észreveszem-e azokat.

Amikor a válás miatt a férjem ellen fordult a környezete, nekem a párjaként mellette kellett állnom. Az volt a feladatom, hogy megértsem és támogassam őt. Most viszont én is kezdem úgy érezni, hogy hibázott, és kezdem érteni, miért látták rossznak őt az embernek.

Próbálok a saját tapasztalataimba kapaszkodni, és visszaemlékezni a nagylányom apjára, akitől nagyon sokat szenvedtem, és akivel kapcsolatban soha nem merült fel bennem a kétely, hogy hiba volt-e elhagynom. De ő megcsalt, nyitott kapcsolatot akart volna, és megütött. Azért az mégsem ugyanaz. A férjem exe egyáltalán nem tűnik olyan borzasztónak. De ha ezt megosztanám a férjemmel, úgy érezné, hogy én voltam az egyetlen ember, aki támogatta és hitt neki, hogy az ex egy szörnyeteg, és most én is kételkedni kezdek benne, ez nagy veszteség volna neki. Különben is, a múlt az múlt. Ha tegyük fel tényleg hibázott, azzal már úgysem lehet mit kezdeni, nem érdemelne megbélyegzést vagy felhánytorgatást. De olyan nehéz szabadulni attól, hogy ilyesmiken gondolkozzak. Szeretném ezt az egész kérdéskört letisztázni magamban, szeretnék bízni benne, és bármennyire is hülyén hangzik, szeretném megbocsátani neki, hogy elhagyta a feleségét. Ti mit gondoltok erről az egészről? (Csak kíméletesen légyszi.)


2019. nov. 15. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell neki semmit megbocsátani, magadban kell rendbe tenni a dolgokat.
2019. nov. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Karma...😉😀😀 Gratulálok 👏👏👏
2019. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Tudod,az az igazság, hogy az exfelesege is depressziós volt, aztán kiabált.

Tudom,én is azt csináltam.


Ilyenkor lép közbe a férjnek a lelki társ.

Akivel minden szép és jó.

Nálunk is volt.

Igen,szinte minden esetben egymásba szeretnek.

Szintén,itt is.


Itt egyvalaki a hibás, a férj.

Mert más nöhöz járt beszélgetni, ahelyett, hogy megoldotta ,vagy segített volna a feleségének.


Az ilyen típusú férfiaknak,mindig van lelki társa. Akkor is ha te mindig jókedvű,tiptop vagy.

Azért mert megun.

Ilyen esetben, ha nincs is veled probléma, akkor kitalál valamit, hogy mi a baj veled.



Gondolkozz!!!


Én sosem lennék, más férfinak a lelki társa.

Mert ez gyerekes gondolkodásra vall. Egyedül nem tudja megoldani a problémáit?

Akkor orvoshoz menjen, nem pedig más nőkkel beszélje meg az otthoni dolgait.


Vannak férfi haverjaim, barátaim, de ugyanúgy ismernek a feleségek is.

És nekem ne beszélje ki az otthoni problémáit,a felesége háta mögött.


Csak vicceleodunk, és ennyi.

2019. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%
Egyedülálló anya létedre nem volt annyi eszed, hogy nem ugrasz fejjel az egészbe??? Épph csak kilépett a házasságból.... Nem volt gyanús, h fél éves csak a gyerek de már kilépne? Akkor minek csináltak gyereket?? Te meg mindjárt szülsz neki.... Hát Isten nem ver bottal...
2019. nov. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem olyasmik miatt aggódsz, amik nem léteznek, de te már összeeszkábáltad őket az agyadban, mint létező vagy nagy valószínűséggel bekövetkező eseményeket.

Kérdésed utolsó bekezdésében elég józanul gondolkozol. Három gyerekkel még vele KELL BÍRNI! Ne hízz el, ne egyél annyit. Jól gondolod, hogy a férjeddel nem kell kiabálnod. Szedd ráncba a gondolataid, ne gondold bekövetkező eseménynek, aminek még a látszata sincs meg.

Idős ffi.

2019. nov. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
43%

Próbálok kíméletes lenni.


Ebben a helyzetben "persze állítja, hogy nagyon szeret, és igyekszik a kedvemben járni, de"


A férjed már rég máshol keresi a boldogságot. Egyik depis nőtől a másik depishez megy, szerinted?


Ha a három gyerek mellé, ott van a sírós elhízott depis felesége, akinek a kedvét keresi a sok munka után, rég megtalálta máshol a....


Ha nem.is hagy el ennyi gyerekkel, de biztos lehetsz benne, hogy van nője.

2019. nov. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
"Mindenért a férfi a hibás" - by 71%-os válaszoló, aki valószínűleg mondta már magára, hogy erős és független nő.
2019. nov. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
29%

Én az elso71% is vagyok.


Nem nem mondtam. Csak ismerem az ilyen tipusu palikat.

2019. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Kapd össze magad,testileg-lelkileg.Ne vizionálj olyan dolgokat amik meg sem történtek.Egyszerűen csak elfáradtál,és sajnos a férjedről írod,hogy ő is sokat dolgozik.Jó lenne ha szerveznétek valami közös,kettesben eltöltött időt,mert így eltávolodtok egymástól,és ti nem csak anya és apa vagytok,hanem férj és feleség is.Nem könnyű három gyerekkel az élet,főleg ha csak te logisztikázol velük mindig,de erre akkor kellett volna gondolni,mikor a közös gyerkőcöt is beválalltátok ilyen gyorsan. De ahogy nőnek a gyerekek,egyre könnyebb lesz,ha már sulisok lesznek mindannyian,egyre több idő jut majd magadra és a párodra is.Szóval kitartást.
2019. nov. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

Az a bajod, hogy mivel nincs időd magadra, kivetíted a parád a zsitura, hogy emiatt el leszel hagyva. Ez nem feltétlenül törvényszerű, de ehhez kell az, hogy szedj magadra megint önbizalmat.

Nem tud egy nagymama segíteni néha egy kicsit, hogy mondjuk heti 3x el tudj menni kicsit sportolni?

Vagy otthon heti 4x30 perc akár Rubint Réka torna, amíg a gyerek alszik. A többi úgyis suliban/oviban van délelőtt.

Kaját is próbáld meg másképp csinálni, hogy tudj fogyni.

Ő ha hazaér segít? Foglalkozik a gyerekekkel?

2019. nov. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!