Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Férfiak! Zavarna titeket, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férfiak! Zavarna titeket, ha a barátnőtők veletek akar maradni akár egy életen át, de házasodni nem akar?

Figyelt kérdés

2019. dec. 8. 16:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
79%
#20, nekem se jutott volna eszembe, ha nem hozod most szóba... de az esetek 99%-ban nincs is jelentősége, mert a kórházi felvételnél úgyis kötelesek rákérdezni, szóval csak akkor játszik, ha az illető eszméletlen állapotban kerül a mentőbe...
2019. dec. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Barnabas333 ***** válasza:
Mi így élünk élettársi viszonyban, csak az a kár, hogy a magánélet már nulla...41F
2019. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 librikus ***** válasza:
4%
Tetszel a csajnak, de kevésnek tart, hogy életét hozzád láncolja. Ha nősülni akarsz keress másik partnert.
2019. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
21 annyit hozza teszek attól mert meg élettársi viszonyban van attól meg nem ő lesz az elsődleges hozzátartozó hacsak nem ugy van elintézve de nagyon soknak eszébe sem jut az ilyen!
2019. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, utolsó, ha valami valakinek nem jut eszébe, az már az ő problémája. Vagy nem problémája, csak nem fontos... mint ahogy pl. nálunk az tök mindegy lenne, hogy a párom megnevez-e külön egészségügyi vészhelyzetben értesítendő személyt mert rokonság alapján a kvázi-anyósomnál:) kötnének ki, aki 1 percen belül hívna engem, lakcím alapjn meg nálam, aki 1 percen belül hívnám őt, és a továbbiakat úgyis együtt intéznénk. (csendben mondom, ahogy az normális....)

Nálam viszont fontos lehetne, mert rokonsági alapon olyanok kerülnének elő, akikkel évtizedek óta semmi kapcsolatom... de én meg nem felejtem el még a fogorvosnál se megadni:)))

Szóval szerencsére összességében nem túl gyakori, amikor úgy jönnek össze a körülmények, hogy abból gond lenne.

Ezzel szemben az számomra jelent fontos dolgokat, ha a nő nem házasság-párti... megtudom pl. róla, hogy nem vallásos, nem rendpárti/konzervatív, nem apának valót keres kényszeresen a sürgető babaprojektjéhez (a gyerek az egyetlen akinek tényleg előnye származik a szülei házasságából, lásd automatikus apasági vélelem)

Szóval számomra mindenképp jobb választásnak tűnik az olyan barátnő, aki nem házasság-párti.

2019. dec. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mit ért a kedves társ az alatt, hogy "egy életen át".

Ha anyagilag nagyon jól állsz, lehet, hogy rövid lesz az életed...

2019. dec. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Nem kell házasság, de egy tartós élettársi kapcsolatnál tényleg nem árt egy közjegyzői vagyonszerződés, végrendelet, hiszen élettársra nem vonatkozik az özvegyi jog, és arról is kell rendelkezni, hogy kórházba szállítás esetén kísérhet...

Külön kassza a közjegyzőnél is érdemes beleírni akkor, ha az egyik félnek hatalmas tartozásai vannak, nehogy már elárverezzék a másik lakását is.

2019. dec. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
49%

14 éve vagyunk együtt 3 gyerekkel és szoba se jött soha az esküvő. Szóval inkább az zavarna (de nagyon), ha házasodni akarna.


Mégis mire jó az? De most komolyan!

2019. dec. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#25-ös

Ezt nem értem...

"a gyerek az egyetlen akinek tényleg előnye származik a szülei házasságából, lásd automatikus apasági vélelem"

Ebből szerintem a várandós anyának, meg apának lenne annyi előnye, hogy nem kell 10 percre bemenniük az okmányirodába az apasági miatt. Én 3-szor voltam. A gyereknek ebből semmilyen előnye, hátránya nem származott soha én úgy gondolom.

2019. dec. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
52%

#29, én csak 2x - még az ántivilágban:)

Az előny meg nyilván nem akkor áll, ha sima ügy az egész.

Ugye miről szól az automatikus apasági vélelem a házasságban? Arról, hogy a megszületett gyereket automatikusan a férjre anyakönyvezik, ha tiltakozna, ha nem, ha tőle származik, ha nem, az első pillanattól élnek szülői jogai és kötelezettségei. Az élettárs meg dönthet, hogy elismeri vagy inkább pereskedik, ragaszkodik az apasági vizsgálathoz vagy nem, stb... és ezek mind bizonytalansági faktorok a gyerek oldalán.

Így már vágod?

2019. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!