Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ismertek olyan, idillinek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismertek olyan, idillinek gondolt házasságokat, ahol hirtelen jelentette be valamelyik fél hogy van valakije és ezért azonnal lelépett?

Figyelt kérdés

Olyan házasságokra kell gondolni, ami a külvilág számára egyáltalán nem látszódott konfliktusosnak (mikor valamelyik fél nyíltan, látványosan csalja a másikat), hanem azt lehetett gondolni, hogy ez "mintaházasság" és derült égből csapott le a villám.

Egy ilyet én is tudok. Én is bebuktam, mert amikor másoknak meséltem, akkor mindig az ő kapcsolatukat hoztam fel példának. De lehetett is. A pár állandóan kézenfogva járt, és sűrűn váltották a csókokat, ami egyáltalán nem tűnt megjátszottnak (szerintem nem is volt az). Mi időnként összejártunk velük, de nem tartottunk annyira szoros kapcsolatot mint közvetlenebb barátainkkal. Így derült ki a dolog, ugyanis épp meghívni készültünk őket, mire apuka közölte, hogy ő már egy ideje mással van együtt, el is költözött otthonról, a válás meg folyamatban. Anyuka meg maradt a két gyerekkel. Mindez kilenc évnyi házasság után.

Nem mondom, hogy az apuka "megőrült", mert ők tudják mi történt, nem is rosszallottam a dolgot, csak meglepett. Ő úgy mondta, nem volt semmi probléma, egyszerűen rájött hogy ő és kolléganője szeretik egymást.

Szerintetek sok ilyen van? De akkor mégsem olyan stabil az a kapcsolat! Vagy egy hirtelen beütő "krach" mindent megváltoztathat?


2020. jan. 2. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Volt egy kolleganőm régebben, jó csapat voltunk, összejártunk bulizni a hétvégi házukba, az ő házasságuk is olyan volt, hogy senki nem gondolta volna, hogy elválhatnak. Aztán pár évvel később, akkor már nem dolgoztunk együtt, a férje a mi lépcsőházunkban költözött be egy lakásba az új - fiatalabb - nőjével. Rendesen leesett az állam, amikor megláttam őket. Ők már régi házasok voltak, huszonéves gyerekeik voltak.
2020. jan. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Akik mások előtt látványosan csókolóznak, meg enyelegnek, azok mindig gyanúsak. Jellemzően kompenzálnak.
2020. jan. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Az ilyen kapcsolatok csak a külső szemlélőnek tűnnek "idillinek", de már rég nem azok. De amíg nincs valami komoly gond, addig ezek a párok jellemzően "langyos vízben" is együtt maradnak, főleg, ha gyerek is van.

Több ilyet is láttam, és ahol az egyik félnek elég jó barátja voltam, egyáltalán nem lepett meg a dolog. "Elvoltak" együtt, amíg nem jött egy harmadik, bár kívülről ez sokszor többnek látszott.

Ja, ezek a házasságok 10 vagy akár 20 év után végződtek válással. Pusztán az idő nem garancia semmire.

2020. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb esetben a problémák egy ideig nem tünnek komolynak, addig nem beszélnek másnak meg megpróbálják rendbehozni a kisebb nézeteltéréseket, aztán egyszer összejon valami nagyobb dolog.

Egyáltalán nem biztos, hogy "azonnal lelépett" az egyik fél, csak legfeljebb kivülállóknak nem beszéltek a problémáról!

2020. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
2-esnek: Ez többségében inkább igaz, de ebben az esetben nem látszott annak (írtam már, hogy szerintem nem játszották ezt meg). Ők ketten mindig mindenhova együtt mentek, boltba is, meg más helyekre. Meg hétvégenként a gyerekekkel elmentek kirándulni. Kb. közös magánéletük volt. De tényleg semmilyen jele nem volt a szétmenetelnek. Meg folyton heccelték egymást, hülyültek. Mondom ezt az alapján, amit az alkalmankénti találkozásaink mutattak. De szerintem ennyi ideig ezt nem lehet színlelni. Valami hirtelen is történhetett.
2020. jan. 2. 16:37
 6/16 A kérdező kommentje:
3-as: Azt írod, jó barátja voltál. De te érezted hogy probléma van köztük?
2020. jan. 2. 16:39
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem feltétlen színlelés. Mi is ilyen langyos kakiban vagyunk a párommal. A barátaink folyton irigykednek ránk, hogy milyen cukik vagyunk együtt, mennyire összeillünk. A kézfogás, random puszik nálunk is megvannak, és nem színleltek. Ha csak így felszínesen nézzük, nagyon jól elvagyunk, szeretem is még, persze.

De otthon a négy fal között gyakori a konfliktus, igazából màr szakítottunk is, csak akkor abban maradtunk, hogy meg akarjuk menteni. De igazából nincs mit. Kb barátilag elvagyunk egymás mellett, csak még egyikőnk se szánta rá magát, hogy lépjen. Ha ebben a szituban megjelenne egy harmadik bármelyikőnknél, az gyorsan billentené a mérleget. Pedig mondom: mások szemében mi vagyunk az irigyelt páros.


Baráti körben is volt ilyen, kb ugyanez a szitu, ott 9 év után dobbantottak. Még a baráti kör is "erőltette" volna, hogy béküljenek, annyira "tökéletesek" voltak együtt. De kívülről nem látsz mindent.

2020. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%
Egy baráti (ex)házaspárt ismertem. 12 éve voltak együtt, 9 éves volt a gyerekük. A feleség bejelentette, hogy válni akar egy közös munkatársuk miatt. A válás után a nő végül egyedül maradt a gyerekkel, ugyanis a kiszemelt fickó inkább elvette a menyasszonyát, akit addig ezzel a nővel csalt.
2020. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
3-as vagyok: nem ÉREZTEM, tudtam, mivel a barátom mesélte. De ha pl. egy társaságban voltunk, nem mondtad volna meg abból, ahogy viselkedtek egymással mások előtt. Épp ezt akartam érzékeltetni a 0%-ra értékelt válaszommal. Hogy ezek a kapcsolatok általában bár idillinek TŰNNEK, de már nem azok.
2020. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó: Neked a barátod elmondta hogy vannak problémák. Nekem azonban nem mondta el egyikük sem, ha voltak is. Azóta többen is írtátok hogy elvannak a langyosságban, a külvilág ebből mit sem tud. Persze ez nem is az ő dolguk, ez csak a két félre tartozik.

Azonban nekem mégis furcsa hogy kifelé ennyire tudják mutatni a gondtalan életet úgy hogy nem is sejted hogy adódhatnak problémák. Mégsem becsapás mert valóban nem tartozik másra, pláne akkor ha otthon sem beszélik meg egymással.

Amúgy meg nem értem ki és miért pontozott le, nem hinném hogy akkora kapitális baromságot írtál volna

2020. jan. 2. 18:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!